ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

آبنبات ضد گلودرد Throat Lozenge

نام های تجاری: قرص مکیدنی

موارد مصرف

از این محصول به منظور کمک به تسکین موقتی علائمی مانند گلودرد، تحریک گلو یا سرفه (به طور مثال به علت سرماخوردگی) استفاده می شود. عملکرد دارو به صورت ایجاد احساس خنکی و افزایش بزاق در دهان می باشد.

مواد تشکیل دهنده روی برچسب دارو را بررسی کنید حتی اگر قبلا از محصول استفاده کرده اید. زیرا ممکن است شرکت سازنده دارو، مواد تشکیل دهنده آن را تغییر داده باشد. همچنین، محصولاتی با نام های مشابه می توانند حاوی مواد متفاوتی باشند که برای اهداف مختلف ساخته شده اند.

زمان و نحوه مصرف

قبل از مصرف این دارو، تمامی دستورالعمل های بر روی بسته بندی محصول را مطالعه و اجرا کنید. می توانید سوالات خود را از پزشک معالج خود یا پزشک داروخانه بپرسید.

در صورت مصرف دارو با تجویز پزشک ، به دقت از دستورالعمل های پزشک پیروی کنید.

اجازه دهید تا قرص به آهستگی در دهان حل شود و مایع محلول را همراه با بزاق خود ببلعید. آن را کامل نجوید یا به صورت نجویده قورت ندهید.

در صورت لزوم، هر ٢ ساعت از این محصول استفاده کنید. در صورت تجویز پزشک ، باید مصرف آن برطبق دستورالعمل پزشک باشد. از افزایش دوز مصرفی و استفاده طولانی تر از مدت تجویز شده خودداری کنید.

در صورت ابتلا به  گلودرد شدید یا گلودردی که بیش از ٢ روز طول بکشد، یا سرفه ای که بیش از ٧ روز طول بکشد یا عود کند، بروز علائم همراه با تب، سردرد، تحریکات پوستی، تورم، حالت تهوع یا استفراغ، فوراً به پزشک مراجعه کنید. در صورت عدم بهبودی علائم درد در دهان یا گلو ، سرفه یا طول کشیدن آن ها بیش از٧روز، فوراً به پزشک یا دندانپزشک مراجعه کنید. این موارد می توانند نشانه هایی از یک بیماری جدی باشد. در صورت احتمال ابتلا به یک بیماری جدی ، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

عوارض جانبی

بی حسی در دهان یا گلو می تواند از علائم مصرف این دارو باشد. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این عوارض، فوراً پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید.

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این دارو، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

واکنش جدی آلرژیک به این محصول به ندرت رخ  می دهد. با این حال ، در صورت مشاهده علائمی همچون جوش، خارش، تورم (به خصوص در صورت، زبان و گلو)، سرگیجه شدید، دشواری در  تنفس، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به آن یا منتول و هر نوع حساسیت دیگری،  پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص مشکلات تنفسی (مانند آسم، آمفیزم)، سرفه همراه با خلط زیاد مطلع سازید.

فرم های مایع و بسته های پودری این دارو می تواند  شامل آسپارتام باشد. در صورت ابتلا به فنیل کتونوریا  یا هر بیماری دیگری که نیاز به محدود کردن مصرف آسپارتام دارد ، در مصرف این دارو احتیاط کنید و با پزشک خود یا پزشک داروخانه مشورت کنید.

تمام داروهای مصرفی خود را (از جمله داروهای با نسخه ، بی نسخه و محصولات گیاهی) پیش از جراحی به پزشک و یا دندان پزشک خود اطلاع دهید.

در صورت باردار بودن، حتما قبل از مصرف این محصول پزشک داروخانه را مطلع سازید.

منتول به مقدار کمی از شیر به نوزاد منتقل می شود. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی

تداخل های دارویی می تواند نحوه ی عملکرد دارو را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی این دارو را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

سوء مصرف

 در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن و یا دشواری در تنفس با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

به طور مرتب به پزشک مراجعه کنید و آزمایشات خود ر انجام دهید.

دوز فراموش شده

ممکن نمی باشد.

نگهداری

دارو را در دمای محیط و به دور از نور و رطوبت نگه دارید و از نگهداری دارو در دستشویی یا حمام خودداری کنید. همچنین داروها را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید.

دارو ها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش