ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

کادسیلا (آدو-تراستوزوماب امتانسین) Kadcyla (Ado-Trastuzumab Emtansine)

نام های تجاری: تراستوزومب امتانسین کادسیلا پادینکس

موارد مصرف کادسیلا (Kadcyla) چیست؟

تراستوزوماب امتانسین برای درمان برخی انواع سرطان پستان کاربرد دارد. داروی Kadcyla برای درمان تومورهایی که بیش از مقدار طبیعی ماده خاصی به نام پروتئین HER2 تولید می کنند استفاده می شود.

به این دارو آنتی بادی مونوکلونال و میکروتوبول مهار کننده کونژوگه گفته می شود. این دارو با اتصال به سلول های سرطانی HER2 و انسداد آن ها مانع رشد و تقسیم می شود. همچنین ممکن است سلول های سرطانی  را تخریب کنند یا پیام هایی مبنی بر تخریب سلول های سرطانی به سیستم ایمنی بدن ارسال کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا استعلام قیمت داروی کادسیلا در ایران و همچنین ثبت سفارش خرید داروی کادسیلا در سایت سامانه سلامت سین سا؛ با ما در ارتباط باشید.

این مونوگراف درباره محصولات تراستوزوماب امتانسین زیر است: تراستوزوماب امتانسین، آدو تراستوزوماب امتانسین

نام عمومی: تراستوزوماب امتانسین

کادسیلا(Kadcyla)

 

مشاوره تهیه آمپول کادسیلا

اَشکال دارویی کادسیلا (Kadcyla)

پودر تزریق داخل وریدی (100 میلی گرم؛ 160 میلی گرم)

زمان و نحوه تزریق کادسیلا 

داروی کادسیلا به صورت وریدی توسط پزشک متخصص تزریق می شود. با تجویز پزشک معمولا هر ۳ هفته استفاده می شود. انفوزیون (تزریق) اول حداقل ۹۰ دقیقه زمان می برد.

دز،سرعت تزریق و مدت زمان دریافت تراستوزوماب امتانسین بر اساس وزن بدن، وضعیت پزشکی و واکنش بدن به درمان تعیین می شود.

بیشترین کادسیلا در صورت استفاده ی منظم آن حاصل خواهد شد. برای کمک به یادآوری، روزهایی را که نیاز به دریافت دارو دارید در تقویم علامت گذاری کنید.

پزشک ممکن است داروهای دیگری (مانند استامینوفن، دیفن هیدرامین) برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی جدی تجویز کند تا قبل از شروع درمان آن ها را مصرف کنید.

موارد مصرف کادسیلا 

مشاوره قیمت داروی کادسیلا

عوارض جانبی آمپول کادسیلا 

اسهال، قرمزی / تحریک محل تزریق، سرگیجه، درد عضلانی / مفصلی / کمر، درد معده / شکم، یبوست، مشکل خواب، حالت تهوع، استفراغ، زخم های دهان، خشکی دهان، تغییر چشایی و از دست دادن اشتها ممکن است رخ دهد. حالت تهوع و استفراغ می تواند شدید باشد. در برخی موارد، پزشک ممکن است برای جلوگیری یا تسکین حالت تهوع و استفراغ دارو تجویز کند. خوردن چندین وعده غذایی کوچک، نخوردن غذا قبل از درمان یا محدود کردن فعالیت ممکن است به کاهش برخی از این اثرات کمک کند. در صورت تداوم یا تشدید هریک از عوارض، با پزشک خود یا پزشک داروخانه صحبت کنید.

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این محصول را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع داروی کادسیلا بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این محصول، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

عوارض جانبی کادسیلا 

در صورت بروز عوارض دارو کادسیلا، از جمله درد استخوان، افزایش سرفه، تورم دستها / مچ پا / پا، خستگی غیرمعمول، سردرد شدید، گزگز / بی حسی (مانند دست، پا، ساق پا)، تغییرات ذهنی / خلقی، ضربان قلب سریع / تند، گرفتگی عضلات، کبودی / خونریزی آسان با پزشک صحبت کنید.

این دارو مکن است باعث خونریزی بسیار جدی (به ندرت کشنده) شود. در صورت بروز علائم خونریزی بسیار جدی، از جمله: ضعف در یک طرف بدن، مشکل در تکلم، تغییر بینایی، گیجی، درد شدید معده / شکم، مشکل تنفس، استفراغ خونی یا مانند تفاله قهوه، مدفوع سیاه و قیر مانند به پزشک مراجعه کنید.

این دارو ممکن است توانایی بدن در مبارزه با عفونت ها را کاهش دهد. این امر موجب افزایش احتمال ابتلا به عفونت جدی (به ندرت کشنده) یا تشدید عفونت را ایجاد کند. در صورت مشاهده علائم عفونت (مانند تب، لرز، گلودرد مداوم، سرفه) بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

این دارو گاهی اوقات می تواند باعث واکنش جدی تزریق همراه با مشکلات جدی ریوی شود. عوارض جانبی را که هنگام تجویز این دارو یا در عرض 24 ساعت پس از اتمام درمان رخ می دهد، مانند لرز، تب، گرگرفتگی، خس خس سینه، تنگی نفس، حالت تهوع، سردرد، سرگیجه، غش، راش و ضعف بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

تراستوزوماب امتانسین معمولاً موجب ایجاد راش می شود. با این حال تشخیص این نوع راش از نوع شدید، دشوار می باشد. بنابراین، در صورت بروز راش، بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

واکنش آلرژیک بسیار جدی نسبت کادسیلا نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله راش پوستی (عارضه های پوستی)، خارش یا تورم (به خصوص در صورت و زبان و گلو)، سرگیجه شدید و مشکلات تنفسی فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف کادسیلا 

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به آن، هر یک از محصولات ترازتوزوماب دروکستکان / تراستوزوماب امتانسین/ ترازتوزوماب یا ترازتوزوماب-هیالورونیداز یا هر نوع حساسیت دیگری، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص درمان های قبلی سرطان (از جمله پرتودرمانی قفسه سینه)، عفونت فعلی، بیماری قلبی، فشار خون بالا، مشکلات ریوی، واکنش شدید قبلی به درمان آنتی بادی مونوکلونال، بیماری کبدی (از جمله بیماری نادر کبدی به نام هیپرپلازیرژنراتیو ندولار) مطلع سازید.

ترازتوزوماب امتناسین ممکن است سبب افزایش احتمال ابتلا و تشدید عفونت شود. بنابراین، برای جلوگیری از شیوع عفونت، دستان خود را به خوبی بشویید. از تماس با افراد مبتلا به بیماری های مسری (مانند آبله مرغان، سرخک، آنفولانزا) خودداری کنید. اگر در معرض عفونت هستید یا برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

بدون موافقت پزشک خود واکسیناسیون انجام ندهید. از تماس با افرادی که اخیراً واکسن های زنده دریافت کرده اند (مانند واکسن آنفولانزا که از طریق بینی استنشاق می شود) خودداری کنید.

برای کاهش احتمال بریدگی، کوفتگی یا آسیب دیدگی، در استفاده از اشیای تیز مانند تیغ و ناخن گیر احتیاط کنید و از انجام فعالیت هایی مانند ورزش های تماسی خودداری کنید.

این دارو ممکن است باعث سرگیجه شود. استفاده از الکل یا ماریجوانا (شاهدانه) می تواند سرگیجه را تشدید کند. تا زمانی که از بی خطر بودن کارهایی مانند رانندگی، استفاده از ماشین آلات و هرکاری که نیاز به هوشیاری دارد، اطمینان حاصل نکرده اید از انجام آنها خودداری کنید. مصرف الکل را محدود کرده و در صورت مصرف ماریجوانا آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

قبل از عمل جراحی، تمام محصولات مورد استفاده خود (از جمله داروهای با نسخه، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) را به پزشک یا دندانپزشک خود بگویید.

افراد مسن ممکن است حساسیت بیشتری نسبت به عوارض جانبی این دارو، به ویژه مشکلات قلبی (مانند نارسایی قلبی) داشته باشند.

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. این دارو برای استفاده در دوران بارداری توصیه نمی شود زیرا ممکن است به جنین آسیب برساند. زنان باید در طول درمان و به مدت 7 ماه پس از پایان درمان از اشکال قابل اطمینان کنترل بارداری استفاده کنند. مردان باید از اشکال قابل اطمینان کنترل بارداری در طول درمان و به مدت 4 ماه پس از پایان درمان استفاده کنند. اگر شما یا همسرتان باردار شدید، بلافاصله با پزشک در مورد خطرات و مزایای این دارو صحبت کنید.

انتقال این دارو به شیر مادر مشخص نیست. به دلیل خطر احتمالی برای نوزاد، شیردهی در هنگام استفاده از این دارو و 7 ماه پس از پایان درمان توصیه نمی شود. پیش از شیردهی با پزشک مشورت کنید.

مشاوره قیمت خرید آمپول کادسیلا

تداخلات دارویی کادسیلا 

تداخل های دارویی می تواند نحوه ی عملکرد دارو را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

برای مصرف آنتراسایکلین (مانند دوکسوروبیسین)، تا 7 ماه پس از مصرف ترازتوزوماب امتناسین صبر کنید.

سایر داروها به عنوان مثال داروهای ضد قارچ آزول (مانند ایتراکونازول، کتوکونازول)، کلاریترومایسین، مهارکننده های پروتئاز HIV (مانند آتازاناویر، ریتوناویر)، نفازودون، تلیترومایسین و غیره  می توانند بر حذف و عملکرد تراستوزوماب امتانسین تأثیر بگذارند.

تراستوزوماب امتانسین شباهت زیادی به ترازتوزوماب، ترازتوزوماب دروکستکان و ترازتوزوماب-هیالورونیداز دارد. هنگام استفاده از محصول ترازتوزوماب امتانزین، از ترازتوزوماب، ترازتوزوماب دروكستكان یا ترازتوزوماب-هیالورونیداز استفاده نكنید.

سوءمصرف

در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

این دارو را به صورت سرخود به دیگران تجویز نکنید.

آزمایش های تشخیصی یا پزشکی (مانند معاینات قلب، شمارش پلاکت، عملکرد کبد، سطح بیلی روبین) باید قبل از شروع مصرف این دارو و هنگام مصرف آن انجام شود. قبل از شروع درمان باید آزمایش بارداری نیز انجام شود. تمام قرارهای پزشکی و آزمایشگاهی را حفظ کنید. برای جزئیات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

دوز فراموش شده

دریافت هر دوز از این دارو طبق برنامه مهم است. اگر یک دز را فراموش کردید، بلافاصله برنامه جدیدی از پزشک خود یا پزشک داروخانه دریافت کنید.

نگهداری

این دارو در کلینیک یا بیمارستان تجویز می شود و در خانه نگهداری نمی شود.

مشاوره سفارش و خرید داروی کادسیلا با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش