ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

آنترالین Anthralin

نام های تجاری: دیترانول زیترونال دریتو-اسکالپ آنترافورت (بیشتر)

موارد مصرف

دریتو کرم

از این دارو برای درمان پسوریازیس های طولانی مدت استفاده می شود. آنترالین نمونه ای دست ساز از پودر طبیعی گوآ است که از درخت آراروبا استخراج می شود. این دارو رشد سلول های پوستی را کاهش می دهد. آنترالین حاوی کورتیکواستروئید یا قطران ذغال سنگ نمی باشد. البته این دارو را هنگام گستردگی شدید پسوریازیس و التهاب پوست و تحریک پذیری آن، نمی توان مصرف کرد.

دریتو کرم

زمان و نحوه مصرف

از دستورالعمل هایی که پزشک معالجتان یا پزشک داروخانه توصیه می کنند، به دقت پیروی کنید. در مورد چگونگی استفاده از داروها، مدت ماندگاری روی پوست و چگونگی جلوگیری از لکه دار شدن پوست اطلاعات کسب کنید.

از این دارو در پوست قسمت های مختلف بدن و فرق سر استفاده می شود.

برای پیشگیری از تغییر رنگ ناخن های دست هنگام استعمال این کرم، از دستکش های پلاستیکی استفاده کنید.

معمولاً یکبار در روز لایه ای بسیار نازک از این کرم را بر روی نواحی که به پسوریازیس دچار شده اند، به خوبی بمالید.

 در صورت تحریک پذیر بودن نواحی اطراف قسمتی که کهیر زده است و برای محافظت از آن، هنگام کرم زدن می بایست آن قسمت ها را به وازلین آغشته کرد.

برای درمان پوست فرق سر ابتدا باید موهایتان را با شامپو بشویید تا پوسته های شل سر از بین بروند. سپس این کرم را مستقیماً بر روی پوست فرق سر خود بمالید.

این دارو بنابر تجویز پزشک و در هر بار استفاده، می بایست به مدت ۱۰ الی ۳۰ دقیقه بر روی پوست بماند و سپس در ابتدا آن نواحی را با آب خنک تا ولرم (پایین تر از ۸۰ درجه فارنهایت/ ۲۷ درجه سانتیگراد) بشویید. سپس اگر در حال درمان پوست فرق سرتان هستید آن قسمت را با شامپو و اگر در حال درمان پوست سایر قسمت های بدن تان هستید، آن نواحی را در حمام و زیر دوش با استفاده ازصابون و آب گرم بشویید.

پس از مصرف دارو فوراً دست هایتان را با آب ولرم و سپس با آب گرم و صابون بشویید.

اجازه ندهید دارو با چشم، غشای مخاطی (به عنوان مثال، لب، دهان، بینی) یا ناحیه دستگاه تناسلی تماس پیدا کند. در صورت تماس دارو با نواحی ذکر شده، با مقدار زیادی آب خنک تا ولرم شستشو دهید. در صورت بروز تحریک، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

هنگام استفاده از این دارو در نواحی مانند بین انگشتان دست و پا، صورت و مناطق چین خورده ی پوست می بایست بسیار احتیاط کرد. اگر پوستتان پس از استفاده از این دارو حساسیت زیادی از خود نشان دهد، مصرف دارو را قطع کنید و موضوع را به پزشکتان اطلاع دهید.

تا زمانیکه پوست آسیب دیده درمان نشود، باید از این کرم استفاده کرد.

در صورت تشدید یا تداوم وضعیت، با پزشکتان صحبت کنید.

عوارض جانبی

قرمزی و تحریک ناگهانی پوست، از عوارض جانبی مصرف آنترالین هست. در صورت تشدید یا تداوم هر یک از این علائم، فوراً موضوع را به اطلاع پزشک معالجتان یا پزشک داروخانه برسانید.

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این محصول را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این محصول بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این محصول، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

در صورت مشاهده عوارض جانبی نامحتمل اما بسیار خطرناک مانند افزایش درد و کوفتگی پوست، گسترش پسوریازیس به قسمت های مختلف بدن با پزشک خود صحبت کنید.

این دارو بطور موقت رنگ ناخن ها و موهای سفید و خاکستری رنگ را تغییر می دهد و همچنین باعث لک شدن پوست نیز می شود.

واکنش آلرژیک بسیار جدی نسبت به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله راش پوستی (عارضه های پوستی)، خارش یا تورم (به خصوص در صورت و زبان و گلو)، سرگیجه شدید و مشکلات تنفسی فوراً به پزشک مراجعه کنید.

دریتو کرم

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به آن یا هر نوع حساسیت دیگری، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی (مانند لاستیک طبیعی / لاتکس) باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

پیش از شروع مصرف دارو، پزشک خود را از سوابق پزشکی تان، مخصوصاً بیماری های کلیوی مطلع سازید.

برای جلوگیری از رنگ گرفتن ملافه یا لباس هنگام استعمال کرم، بهتر است که از لباس های محافظ استفاده کنید. برای جلوگیری ازلکه دار شدن وان یا دوش (پس از شستن دارو از پوستتان) دوش یا وان را با آب ولرم بشویید سپس برای از بین بردن رسوبات باقیمانده در سطح، از پاک کننده استفاده کنید.

دریتو کرم

مصرف این دارو در دوران بارداری فقط در مواقع ضروری تجویز می شود. درباره فواید و ضرر های استفاده از این دارو در طول بارداری، با پزشکتان مشورت کنید.

انتقال این دارو به شیر مادر مشخص نیست. پیش از مصرف این دارو در دوران شیردهی، با پزشک خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی

پزشک معالجتان یا پزشک داروخانه از انواع تداخلات دارویی با خبر است و از شما در برابر همه آنها محافظت خواهد کرد. بدون تائید پزشک مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید و همچنین دوز آنها را نیز تغییر ندهید.

پیش از مصرف این دارو نام تمامی داروها مصرفی تان را (داروهای بدون نسخه، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) به اطلاع پزشک معالجتان یا پزشک داروخانه برسانید.

لیستی از داروهای مصرفی خود تهیه کنید و دراختیار پزشک خود یا پزشک داروخانه قرار دهید.

سوءمصرف

بلع این دارو بسیار خطرناک و زیان بخش خواهد بود. در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

هرگز این دارو را بصورت سر خود به دیگران تجویز نکنید.

این دارو تنها برای عارضه پوستی فعلی شما تجویز شده است. برای درمان سایر عارضه های پوستی نباید آن را مصرف کنید و می بایست به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است که نیاز به استفاده از داروهای دیگر باشد.

برای پاک کردن داروهای اضافه، پیش از شستن بهتر است که با دستمال مرطوب، آن نواحی را پاک کنید.

دوز فراموش شده

اگر یک دوز از دارو را فراموش کردید به محض به خاطر آوردن، آن را مصرف کنید. اما اگر نزدیک زمان مصرف دوز بعدی بود از مصرف دوز فراموش شده صرف نظر کنید. همچنین دوز بعدی را به موقع مصرف کرده و برای جبران فراموشی، دوز دارو را دو برابر نکنید.

نگهداری

دارو را در دمای اتاق بین ۵۹ تا ۸۶ درجه فارنهایت (۱۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد) دور از گرما و نور نگه دارید. درب کرم را محکم ببندید. از نگهداری این دارو در حمام خودداری کنید. تمام داروها باید از دسترس کودکان و حیوانات دور بمانند.

داروها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش