ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

آواستین (بواسیزوماب) Avastin (Bevacizumab)

نام های تجاری: بواسیزومب آلتوزان اموازی استیوانت برواسین زیرابو اوستین الیمسیس بواتاس وگزلما (بیشتر)
توضیحات صوتی:

داروی آواستین برای درمان چه بیماری هایی تجویز می شود؟

داروی آواستین یک آنتی بادی ساخت دست انسان (IgG1) می باشد که برای درمان انواع مختلفی از سرطان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو مانع از عمل نوعی پروتئین (فاکتور رشد اندوتلیال عروقی-VEGF) شده و خون رسانی به تومور و در نتیجه رشد تومور را کاهش می دهد. همچنین داروی آواستین Avastin با نام دیگر بواسیزوماب (Bevacizumab) یکی از داروهای چشمی برای درمان دژنراسیون ماکولا مربوط به افزایش سن AMD است. تزریق آمپول آواستین تنها توسط پزشک یا پرستار متخصص و در طول دوره درمان انجام میشود. برای کسب  اطلاع از قیمت داروی آواستین و یا خرید آمپول آواستین در سایت سامانه سلامت سین سا درخواست خود را ثبت نمایید.

نام تجاری: آوستین، اموازی، زیرابو

نام عمومی: بواسیزوماب

قیمت امپول آواستین

قیمت داروی آوستین

زمان و نحوه مصرف آمپول AVASTIN

تزریق آمپول آواستین توسط یک متخصص و به صورت وریدی انجام می شود. دوز اول دارو طی 90 دقیقه تزریق می شود و اگر فرد به خوبی دوز اول را تحمل کند، دوزهای بعدی در زمان کمتری تزریق می شوند (30 الی 60 دقیقه). دوز مصرفی بر اساس شرایط پزشکی، پاسخ به درمان قبلی و وزن تعیین می شود. تغییر وزن خود را به پزشک خود اطلاع دهید.

بیشترین اثربخشی دارو در نتیجه مصرف منظم آن حاصل می شود بنابراین سعی کنید تا هیچ دوزی از دارو را فراموش نکنید.

آواستین و سرطان

خرید داروی آواستین

اَشکال دارویی آواستین (بواسیزوماب)

محلول تزریق وریدی (آمپول AVASTIN)

25 میلی گرم آواستین در میلی لیتر

Bevacizumab-awwb:

25 میلی گرم  آواستین در میلی لیتر

Bevacizumab-bvzr:

25 میلی گرم آواستین در میلی لیتر

سفارش داروی آواستین

عوارض جانبی داروی آواستین(Avastin)

خشکی دهان، سرفه، تغییر صدا، کاهش اشتها، اسهال، استفراغ، یبوست، زخم های دهان، حالت تهوع یا سردرد می تواند از عوارض جانبی این دارو باشد. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این عوارض، فوراً پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید.

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف آمپول آواستین AVASTIN، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

عوارض داروی آواستین

بروز هرگونه عارضه جانبی جدی، مانند تسریع ضربان قلب، علائم نارسایی قلبی (مانند تورم مچ / ساق پا، خستگی غیرمعمول، افزایش وزن غیرمعمول / ناگهانی)، علائم عفونت (مانند تب، گلودرد مداوم)، گرفتگی عضلات، کاهش حجم عضلات، زردی چشم / پوست، تیرگی ادرار، اختلال در ادرار کردن، علائم مشکلات کلیوی (مانند تغییر در مقدار ادرار، ادرار کف آلود) را بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

از علائم واکنش شدید به تزریق آمپول آواستین که ممکن است در طول درمان رخ دهد می توان به اختلال تنفسی، گرگرفتگی، سرگیجه شدید، حالت تهوع / استفراغ، لرزش یا درد قفسه سینه اشاره کرد. در صورتی که در طول دوره درمان هرکدام از این علائم را تجربه کردید، حتماً آن را به پزشک خود اطلاع دهید. پزشک، با دقت فرد را تحت نظر قرار داده و در صورت بروز واکنش، درمان را به طور موقت متوقف می کند.

این دارو می تواند منجر به افزایش فشار خون شود؛ بنابراین در طول دوره درمان با آن فشار خون خود را مرتباً چک کرده و در صورت بالا بودن نتایج، آن را به پزشک خود اطلاع دهید. معمولاً پزشک با تجویز دارو، فشار خون را کنترل می کند.

در موارد نادری ممکن است داروی آواستین AVASTIN باعث لخته شدن خون (مانند آمبولی ریوی، سکته مغزی، حمله قلبی، ترومبوز ورید عمقی) شود. در صورت داشتن سابقه لخته شدن خون، بیماری قلبی / عروقی یا بی تحرک بودن (مانند پروازهای بسیار طولانی در هواپیما یا بستری شدن به مدت طولانی)، خطر ایجاد لخته های خون در بدن افزایش می یابد. به علاوه، مصرف محصولات حاوی استروژن نیز می توانند احتمال خطر لخته شدن خون را افزایش دهند. پیش از مصرف این دارو، موارد مذکور را حتماً به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید. در صورت بروز عوارضی مانند تنگی / تسریع تنفس، درد قفسه سینه / فک / بازوی چپ، تعریق غیرمعمول، گیجی، سرگیجه / بیهوشی ناگهانی، درد / تورم / گرم شدن ناحیه کشاله ران / ساق پا، سردردهای شدید / ناگهانی، اختلال تکلم، ضعف یک طرف بدن و  تغییرات ناگهانی بینایی بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

این دارو می تواند باعث خونریزی شود. برخی از این خونریزی های خفیف عبارتند از: خونریزی از بینی، خونریزی جزئی از لثه و خونریزی واژینال. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این علائم، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

همچنین این دارو می تواند باعث خونریزی جدی (احتمالاً کشنده) مانند خونریزی معده / روده یا مغز شود. در صورت بروز هرگونه خونریزی جدی، از مصرف این دارو خودداری کنید. علاوه بر این ها، این دارو به ندرت ممکن است باعث ایجاد پارگی در معده یا روده (سوراخ شدن دستگاه گوارش) شود. در صورت مشاهده علائمی مانند مدفوع خونی / سیاه / قیر مانند، درد مداوم یا شدید معده  / شکم، یبوست همراه با استفراغ، استفراغ خونی یا مانند تفاله قهوه، سرفه خونی، تنگی نفس، سرگیجه / غش کردن، خستگی / ضعف غیرمعمول یا مداوم، سردرد شدید، کمر درد ناگهانی / شدید، تب، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

به علاوه آمپول آواستین AVASTIN ممکن است باعث کند شدن یا تضعیف روند و چگونگی بهبودی زخم ها یا باز شدن زخم ها شود. همچنین به ندرت می تواند باعث ایجاد عفونت های پوستی و بافتی بسیار جدی (و حتی کشنده) شود که به سرعت گسترش می یابند. در صورت مشاهده زخم هایی که به خوبی بهبود نمی یابند، تب، درد / قرمزی / گرما / تورم شدید در محل جراحی یا سایر قسمت های پوست، تاول های پر از مایع روی پوست، تغییر رنگ / پوسته پوسته شدن / کنده شدن پوست، گیجی، سرگیجه یا غش کردن، فوراً به پزشک مراجعه کنید. حداقل 4 هفته قبل و بعد از یک جراحی وسیع و تا زمان بهبود کامل زخم این جراحی، باید از مصرف این دارو خودداری نمود.

این دارو به ندرت می تواند باعث بيماری بنام PRES (سندرم انسفالوپاتي خلفی برگشت پذير) شود. بنابراین در صورت بروز سردردهای مداوم، تشنج، تغییرات ناگهانی در بینایی، تغییرات ذهنی / خلقی (مانند گیجی) باید فوراً به پزشک مراجعه کنید.

واکنش جدی آلرژیک به این محصول به ندرت رخ می دهد. با این حال، در صورت مشاهده علائمی همچون عارضه های پوستی، خارش، تورم (به خصوص در صورت، زبان و گلو)، سرگیجه شدید، دشواری در تنفس، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف داروی آواستین AVASTIN

پیش از مصرف داروی آواستین AVASTIN، در صورت حساسیت به آن یا هر نوع حساسیت دیگری، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

داروی آواستین برای درمان سرطان های گوارش

قیمت آمپول آواستین

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص زخم معده / روده، اختلالات خونریزی (مانند استفراغ یا سرفه خونی)، سابقه جراحی، جراحات یا زخم های اخیر، فشار خون بالا، مشکلات عروقی (مانند آنوریسم یا پارگی / شکستگی آئورت یا سایر عروق های خونی)، بیماری کلیوی، دیابت مطلع سازید.

تمام داروهای مصرفی خود را (از جمله داروهای با نسخه، بی نسخه و محصولات گیاهی) پیش از جراحی به پزشک و یا دندان پزشک خود اطلاع دهید.

بواسیزوماب می تواند فرد را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به عفونت ها قرار داده یا عفونت های فعلی را تشدید کند؛ به همین دلیل باید از تماس با افرادی که ممکن است به عفونت های مسری (مانند آبله مرغان، سرخک، آنفولانزا) مبتلا باشند خودداری نمود. اگر در معرض بیماری مسری قرار گرفته اید یا تمایل دارید اطلاعات بیشتری کسب کنید با پزشک خود مشورت کنید.

از انجام واکسیناسیون بدون نظر پزشک خودداری کنید. همچنین از تماس با افرادی که اخیراً واکسن های ویروس زنده دریافت کرده اند (مانند واکسن آنفولانزا که از طریق بینی استنشاق می شود) خودداری کنید.

برای کاهش احتمال بریدگی، کوفتگی یا آسیب دیدگی، از اشیای تیز مانند تیغ و ناخن گیر با احتیاط استفاده کنید و از انجام فعالیت هایی مانند ورزش های پربرخورد خودداری کنید.

ممکن است افراد مسن حساسیت بیشتری به عوارض جانبی (مانند لخته شدن خون، اختلالات کلیوی مانند وجود پروتئین در ادرار) نشان دهند.

داروی آواستین AVASTIN می تواند بر باروری تأثیر بگذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

به دلیل خطر آسیب به جنین، مصرف این دارو در حین بارداری توصیه نمی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید. زنان در سنین باروری باید برای مدت 6 ماه پس از قطع درمان از روش های مطمئن جلوگیری از بارداری استفاده کنند. در صورت بارداری یا احتمال بارداری، فوراً با پزشک خود صحبت کنید.

این دارو ممکن است از شیر مادر به نوزاد منتقل شود. به دلیل خطر احتمالی برای نوزاد، شیردهی هنگام استفاده از این دارو و تا 6 ماه پس از قطع درمان توصیه نمی شود. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تهیه و سفارش آمپول آلتوزان

تداخلات دارویی آواستین

تداخل های دارویی آواستین می تواند نحوه ی عملکرد دارو را تغییر داده و خطر بروز عوارض جدی جانبی داروی آواستین Avastin را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی بواسیزوماب را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید. جهت استعلام قیمت ویال آواستین و یا خرید آواستین Avastin با ما در سامانه سلامت سین سا در ارتباط باشید.

برخی از محصولاتی که ممکن است با این دارو تداخل داشته باشند عبارتند از: سونیتینیب.

سوءمصرف 

در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن و یا دشواری در تنفس با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید. علائم سوء مصرف دارو می تواند به صورت سردرد شدید باشد.

توجه

از انجام منظم آزمایش های پزشکی دوره ای (مانند کنترل فشار خون، آزمایش ادرار برای پروتئین، آزمایشات عملکرد کلیه، سطح بیلی روبین، شمارش کامل سلولهای خون-CBC) غافل نشوید. انجام این آزمایش ها می توانند به ارزیابی صحیح از میزان بهبودی یا بروز عوارض جانبی کمک کنند.

دوز فراموش شده

دریافت هر دوز از این دارو طبق برنامه بسیار حائز اهمیت می باشد. در صورت فراموشی دوز مصرفی، بلافاصله از پزشک خود یا پزشک داروخانه یک برنامه دوز جدید دریافت کنید.

نگهداری داروی آواستین (بواسیزوماب)

این دارو تنها در کلینیک ها موجود می باشد و در خانه نگهداری نمی شود.

خرید داروی آواستین در ایران

برای استعلام قیمت امپول آواستین و سفارش و خرید داروی آواستین می توانید از لینک زیر در سامانه سلامت سین سا اقدام نمایید. همچنین با توجه به دوز مصرفی این دارو، قیمت ویال آواستین 400mg و آواستین 100mg متفاوت می باشد.

 خرید آمپول آواستینبا قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش