اتینیل استرادیول و نورژستیمیت Ethinyl Estradiol & Norgestimate

نام های تجاری: ارتو تری سیکلن استریلا فماینور مونو-لینیا مونونسا پرویفم اسپرینکت تری-لو مارزیا ترینسا وایلیبرا نایمیو میلی (بیشتر)

Ortho Tri-Cyclen چیست؟


Ortho Tri-Cyclen یک قرص ترکیبی ضد بارداری است که حاوی هورمون های زنانه اتینیل استرادیول و نورژستیم است. این هورمون ها از تخمک گذاری (آزاد شدن تخمک از تخمدان) جلوگیری می کنند.


Ortho Tri-Cyclen همچنین باعث تغییراتی در مخاط دهانه رحم و پوشش رحم شما می شود و رسیدن اسپرم به رحم را سخت تر و پیوند تخمک بارور شده به رحم را سخت تر می کند.

Ortho Tri-Cyclen به عنوان پیشگیری از بارداری برای جلوگیری از بارداری استفاده می شود.

Ortho Tri-Cyclen همچنین برای درمان آکنه ولگاریس متوسط در زنانی که حداقل 15 سال دارند استفاده می شود. این دارو فقط در صورت استفاده از بیمار برای جلوگیری از بارداری ، باید برای درمان آکنه استفاده شود.

هشدارها


اگر باردار هستید یا به تازگی بچه دار شده اید از Ortho Tri-Cyclen استفاده نکنید.

در صورت داشتن: فشار خون کنترل نشده ، بیماری قلبی ، بیماری عروق کرونر ، مشکلات گردش خون (به خصوص با دیابت) ، خونریزی واژینال تشخیص داده نشده ، بیماری کبد یا سرطان کبد ، سردردهای شدید میگرنی ، اگر شما نیز از این موارد استفاده کنید ، نباید از Ortho Tri-Cyclen استفاده کنید. برخی از داروهای هپاتیت C ، اگر شما جراحی اساسی انجام دهید ، اگر سیگار می کشید و بیش از 35 سال دارید ، یا تا به حال دچار حمله قلبی ، سکته ، لخته خون ، زردی ناشی از بارداری یا قرص های جلوگیری از بارداری یا سرطان سرطان شده اید پستان ، رحم / دهانه رحم یا واژن.

با توجه کنترل بارداری قرص ها می تواند خطر ابتلا به افزایش لخته شدن خون ، سکته مغزی، یا حمله قلبی.

سیگار کشیدن می تواند خطر لخته شدن خون ، سکته مغزی یا حمله قلبی را تا حد زیادی افزایش دهد. اگر سیگار می کشید و بیش از 35 سال سن دارید نباید از Ortho Tri-Cyclen استفاده کنید.

قبل از مصرف این دارو


مصرف Ortho Tri-Cyclen می تواند خطر لخته شدن خون ، سکته مغزی یا حمله قلبی را افزایش دهد. اگر فشار خون بالا ، دیابت ، کلسترول بالا یا اضافه وزن داشته باشید حتی بیشتر در معرض خطر هستید . خطر سکته مغزی یا لخته شدن خون در اولین سال مصرف قرص های ضد بارداری بیشترین است. هنگامی که قرص های ضد بارداری را بعد از 4 هفته یا بیشتر مصرف نکرده اید ، مجدداً خطر ابتلا به آنها زیاد است.

سیگار کشیدن می تواند خطر لخته شدن خون ، سکته مغزی یا حمله قلبی را تا حد زیادی افزایش دهد. ریسک شما هرچه بیشتر سن داشته باشید و سیگار بیشتر می کشید. اگر سیگار می کشید و بیش از 35 سال سن دارید نباید از قرص های ترکیبی جلوگیری کنید.

اگر باردار هستید از Ortho Tri-Cyclen استفاده نکنید. استفاده از این دارو را متوقف کنید و در صورت باردار شدن یا از دست دادن دو دوره قاعدگی پشت سر هم ، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید. اگر اخیراً بچه دار شده اید ، حداقل 4 هفته قبل از مصرف قرص های ضد بارداری صبر کنید.

اگر این موارد را دارید نباید Ortho Tri-Cyclen را مصرف کنید:

فشار خون بالا درمان نشده یا کنترل نشده

بیماری قلبی (درد قفسه سینه ، بیماری عروق کرونر ، سابقه حمله قلبی ، سکته مغزی یا لخته خون).

افزایش خطر لخته شدن خون به دلیل مشکل قلبی یا اختلال ارثی خون.

مشکلات گردش خون (به خصوص اگر ناشی از دیابت باشد) ؛

سابقه سرطان مرتبط با هورمون ، یا سرطان پستان ، رحم / دهانه رحم ، یا واژن ؛

خونریزی واژینال غیرمعمول که توسط پزشک بررسی نشده است.

بیماری کبد یا سرطان کبد ؛

سردردهای شدید میگرنی (هاله ، بی حسی ، تغییرات بینایی) ، به خصوص اگر سن شما بیش از 35 سال باشد ؛ یا

اگر هر داروی هپاتیت C حاوی ombitasvir / paritaprevir / ritonavir ( Technivie ) مصرف می کنید.

برای اطمینان از اینکه Ortho Tri-Cyclen برای شما بی خطر است ، اگر سابقه داشته اید به پزشک خود بگویید:

مشکلات قلبی ، فشار خون بالا ، یا اگر مستعد لخته شدن خون هستید.

کلسترول بالا یا تری گلیسیرید یا اگر اضافه وزن دارید

افسردگی ؛

تشنج یا سردرد میگرنی .

دیابت ، بیماری کیسه صفرا ، تیروئید کم کار ؛

بیماری کبد یا کلیه ؛

زردی ناشی از بارداری یا قرص های جلوگیری از بارداری.

چرخه قاعدگی نامنظم یا

بیماری پستان فیبروکیستیک ، توده ها ، ندول ها یا ماموگرافی غیرطبیعی .

این دارو می تواند تولید شیر مادر را کند کند. در صورت شیردهی به پزشک خود اطلاع دهید.

چگونه باید Ortho Tri-Cyclen را مصرف کنم؟


Ortho Tri-Cyclen را دقیقاً طبق دستور پزشک مصرف کنید. تمام دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را دنبال کنید. این دارو را در مقادیر بیشتر یا کمتر یا بیش از مدت توصیه شده مصرف نکنید.

اولین قرص خود را در روز اول قاعدگی یا اولین یکشنبه پس از شروع قاعدگی مصرف می کنید. هنگام شروع استفاده از Ortho Tri-Cyclen ممکن است لازم باشد از کنترل بارداری پشتیبان تهیه کنید ، مانند کاندوم با اسپرم کش. دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنید.

هر روز یک قرص بخورید ، فاصله آنها بیش از 24 ساعت نباشد. وقتی قرص ها تمام شد ، روز بعد بسته جدیدی را شروع کنید. اگر روزانه یک قرص مصرف نکنید ممکن است باردار شوید.

بسته های Ortho Tri-Cyclen حاوی هفت قرص "یادآوری" به رنگ سبز تیره هستند تا شما را در چرخه منظم خود نگه دارند. قاعدگی شما معمولاً در حالی که از این قرص های یادآوری استفاده می کنید شروع می شود.

ممکن است به خصوص در 3 ماه اول خونریزی قابل توجهی داشته باشید. اگر این خونریزی ادامه یافت یا بسیار شدید است ، به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر از استفراغ شدید یا اسهال مریض هستید از کنترل بارداری پشتیبان استفاده کنید.

اگر به جراحی اساسی با استراحت طولانی مدت در رختخواب نیاز دارید ، ممکن است لازم باشد که برای مدت کوتاهی از این دارو استفاده نکنید. هر پزشک یا جراحی که شما را معالجه می کند باید بداند که از Ortho Tri-Cyclen استفاده می کنید.

هنگام مصرف Ortho Tri-Cyclen ، باید به طور منظم به پزشک خود مراجعه کنید.

این دارو را در دمای اتاق و دور از رطوبت و گرما نگهداری کنید.

اطلاعات دوز


دوز معمول بزرگسالان Ortho Tri-Cyclen برای جلوگیری از بارداری:

1 قرص خوراکی یک بار در روز

دوز معمول بزرگسالان برای آکنه:

1 قرص به صورت خوراکی یک بار در روز

نظرات: همه داروهای مورد استفاده برای درمان آکنه مشخص نیستند. از اطلاعات تولید کننده باید مشاوره شود.

دوز معمول کودکان برای آکنه:

15 سال یا بیشتر: 1 قرص به صورت خوراکی یک بار در روز -

فقط در صورتی که بیمار مایل به پیشگیری از بارداری خوراکی برای کنترل بارداری باشد ، باید برای درمان آکنه استفاده شود.

استفاده: برای درمان آکنه ولگاریس متوسط ​​در خانمهایی با سن حداقل 15 سال که هیچ منع مصرف داروی ضد بارداری خوراکی را نمی دانند و به منارک رسیده اند.

 

اگر دوز مصرفی را فراموش کنم چه اتفاقی می افتد؟


دستورالعمل های ارائه شده با داروی خود را دنبال کنید. از دست دادن قرص Ortho Tri-Cyclen خطر باردار شدن را افزایش می دهد.

اگر 1 قرص فعال را از دست داده اید ، روزی که به یاد می آورید 2 قرص بخورید. سپس روزانه 1 قرص برای بقیه بسته مصرف کنید.

اگر در هفته 1 یا 2 2 قرص فعال پشت سر هم از دست داده اید ، 2 قرص در روز برای 2 روز متوالی 2 قرص مصرف کنید. سپس روزانه 1 قرص برای بقیه بسته مصرف کنید. حداقل به مدت 7 روز پس از مصرف قرص های فراموش شده ، از پیشگیری از بارداری استفاده کنید.

اگر در هفته 3 پشت سر هم 2 قرص فعال از دست دادید ، بسته را بیرون بریزید و اگر شروع کننده روز 1 هستید بسته جدیدی را در همان روز شروع کنید. اگر مبتدی یکشنبه هستید ، تا روز یکشنبه هر روز قرص خود را ادامه دهید. روز یکشنبه ، بقیه بسته را بیرون بریزید و آن روز بسته جدیدی را شروع کنید.

اگر در هفته 1 ، 2 یا 3 3 قرص فعال پشت سر هم از دست دادید ، بسته خود را بیرون بریزید و اگر شروع کننده روز 1 هستید بسته جدیدی را در همان روز شروع کنید. اگر مبتدی یکشنبه هستید ، تا روز یکشنبه هر روز قرص خود را ادامه دهید. روز یکشنبه ، بقیه بسته را بیرون بریزید و آن روز بسته جدیدی را شروع کنید.

اگر 2 یا بیشتر قرص از دست داده باشید ، ممکن است در طول ماه پریود نشوید. اگر 2 ماه متوالی یک قاعدگی را از دست دادید ، با پزشک خود تماس بگیرید زیرا ممکن است باردار باشید.

اگر یک قرص یادآوری را از دست دادید ، آن را دور بریزید و یک قرص یادآور در روز بخورید تا بسته بسته شود.

 

چه چیزی باید اجتناب شود


هنگام مصرف Ortho Tri-Cyclen سیگار نکشید ، به خصوص اگر سن شما بیش از 35 سال است.

Ortho Tri-Cyclen شما را در برابر بیماریهای مقاربتی از جمله اچ آی وی و ایدز محافظت نمی کند . استفاده از کاندوم تنها راه محافظت از خود در برابر این بیماری ها است.

عوارض جانبی Ortho Tri-Cyclen


دریافت کمک های اضطراری پزشکی اگر شما نشانه هایی از یک واکنش آلرژیک به ارتو سه Cyclen : کهیر ؛ تنفس دشوار تورم صورت ، لب ها ، زبان یا گلو

استفاده از Ortho Tri-Cyclen را متوقف کنید و در صورت داشتن موارد زیر ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

علائم سکته مغزی - بی حسی یا ضعف ناگهانی (به ویژه در یک طرف بدن) ، سردرد شدید ناگهانی ، اختلال گفتار ، مشکلات بینایی یا تعادل ؛

علائم لخته شدن خون - از دست دادن بینایی ناگهانی ، خنجر زدن درد قفسه سینه ، احساس تنگی نفس ، سرفه کردن خون ، درد یا گرما در یک یا هر دو پا.

علائم حمله قلبی - درد یا فشار قفسه سینه ، درد گسترش یافته به فک یا شانه ، حالت تهوع ، تعریق.

مشکلات کبدی - از دست دادن اشتها ، درد در قسمت فوقانی معده ، خستگی ، تب ، ادرار تیره ، مدفوع به رنگ خاک رس ، زردی (زردی پوست یا چشم).

سردرد شدید ، کوبیدن در گردن یا گوش های شما.

تورم در دست ، مچ پا یا پا.

تغییر در الگوی یا شدت سردردهای میگرنی.

توده پستان ؛ یا

علائم افسردگی - مشکلات خواب ، ضعف ، احساس خستگی ، تغییرات خلقی.

عوارض جانبی شایع Ortho Tri-Cyclen ممکن است شامل موارد زیر باشد:

درد معده ، گاز ، حالت تهوع ، استفراغ ؛

حساسیت به پستان

آکنه ، تیرگی پوست صورت ؛

سردرد ، عصبی ، تغییرات خلقی ؛

qa
مشکلات لنزهای تماسی

تغییر وزن

دستیابی به خونریزی

خارش واژن یا ترشح یا

راش.


این لیست کاملی از عوارض جانبی نیست و ممکن است موارد دیگری نیز رخ دهد. برای مشاوره پزشکی در مورد عوارض جانبی با پزشک خود تماس بگیرید. ممکن است عوارض جانبی را با شماره 1-800-FDA-1088 به FDA گزارش دهید.

 

چه داروهای دیگری بر ارتو تری سیکلن تأثیر می گذارد؟


سایر داروها با اتیل استرادیول و نورژستیم تداخل می کنند ، از جمله داروهای بدون نسخه ، ویتامین ها و محصولات گیاهی . برخی از داروها می توانند قرص های جلوگیری از بارداری را کم اثر کنند ، که ممکن است منجر به بارداری شود. در مورد تمام داروهای فعلی و هر دارویی که شروع یا استفاده از آن را متوقف کرده اید به پزشک خود بگویید.

منبع

drugsبا قوانین سین سا موافقم.
ثبت