ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

استیوارگا (رگورافنیب) Stivarga (Regorafenib)

نام های تجاری: استیوارگا رگونیب فنوسا رگافیب
توضیحات صوتی:

موارد مصرف داروی استیوارگا (رگورافنیب)

از رگورافنیب در درمان سرطان های کولون (روده بزرگ)، رکتوم (راست روده)، کبد، نوعی سرطان دستگاه گوارش (تومور استرومال دستگاه گوارش) استفاده می شود. این دارو رشد سلول های سرطانی را کاهش داده و یا متوقف می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا استعلام قیمت قرص Stivarga در ایران و همچنین ثبت سفارش خرید داروی استیوارگا (Stivarga) در سایت سامانه سلامت سین سا؛ با ما در ارتباط باشید.

قیمت و خرید داروی استیوارگا(رگورافنیب)

اَشکال دارویی استیوارگا 

داروی استیوارگا (رگورافنیب) قرص خوراکی (40 میلی گرم)

زمان و نحوه مصرف داروی استیوارگا

پیش از شروع مصرف رگورافنیب و یا در هربار شروع مجدد آن، برگه راهنما دارو را مطالعه نمایید و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتربا پزشک معالج خود یا پزشک داروخانه صحبت کنید.

Stivarga طبق دستور پزشک، به صورت خوراکی همراه با یک وعده غذایی کم چرب، معمولاً یک بار در روز و برای ۲۱ روز مصرف شده و سپس باید برای ۷ روز قطع شود؛ این یک چرخه درمان است. دارو را کامل ببلعید، قرص ها را نجوید، خرد نکنید و نصف نکنید.

دوز مصرفی داروی استیوارگا بر اساس شرایط پزشکی فرد بیمار و میزان پاسخ دهی او به درمان تعیین می شود. دوز دارو، تعداد دفعات و مدت مصرف آن را سر خود افزایش ندهید، این کار نه تنها بهبودی را تسریع نخواهد کرد بلکه خطرات ناشی از عوارض جانبی جدی را نیز افزایش می دهد.

بیشترین اثربخشی دارو استیوارگا در نتیجه مصرف منظم آن حاصل می شود. به یاد داشته باشید که دارو را هر روز و در یک زمان خاص مصرف کنید.

در هنگام مصرف این دارو از خوردن گریپ فروت یا نوشیدن آب گریپ فروت خودداری کنید مگر اینکه پزشک معالجتان یا پزشک داروخانه توصیه کرده باشد. گریپ فروت می تواند عوارض جانبی ناشی از این دارو را افزایش دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک معالجتان یا پزشک داروخانه، مشورت کنید.

از آنجاکه که این دارو از طریق پوست و ریه ها نیز قابل جذب است و ممکن است به جنین آسیب برساند، زنانی که باردار هستند یا ممکن است باردار شوند نباید این دارو را مصرف کنند یا گرد ناشی از قرص را تنفس کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید قرص استیوارگا با کارشناسان ما در سامانه سلامت سین سا در تماس باشید.

مصرف در درمان سرطان روده بزرگ

عوارض قرص استیوارگا (Stivarga)

اسهال، درد / زخم در دهان / گلو، تغییر در چشایی، خشکی دهان، کاهش اشتها، ریزش مو، تغییر صدا، از دست دادن وزن و گرفتگی عضلات از عوارض قرص استیوارگا هستند. در صورت تشدید یا تداوم هریک از این عوارض، فوراً پزشک معالج خود یا پزشک داروخانه را مطلع سازید.

افرادی که از دارو استیوارگا استفاده می کنند ممکن است دچار عوارض جانبی جدی شوند با این وجود، پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده است چرا که بر این باور است که منافع این دارو از عوارض آن بیشتر است. نظارت دقیق توسط پزشک خطرات ناشی از این عوارض را کاهش خواهد داد.

عوارض داروی استیوارگا(رگورافنیب)

گاهی درمان با داروی استیوارگا می تواند باعث ایجاد واکنش پوستی به نام واکنش دست ها/پاها شود (سندرم دست و پا). افراد با نژاد آسیایی بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند. در صورت مشاهده تورم، درد، قرمزی، پوسته پوسته شدن، تاول، سوزن سوزن شدن / سوزش دست و پا، فوراً، پزشک خود را مطلع سازید. این علائم می توانند در اثر گرما / فشار بر روی دست ها و پاها تشدید شوند. از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب، سولاریوم و چراغ های آفتابی و همچنین قرار گرفتن غیرضروری در برابر گرما (به عنوان مثال شستشوی ظروف با آب گرم و حمام های گرم و طولانی) خودداری کنید. از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و در فضای باز لباس محافظ در برابر آفتاب بپوشید. روی آرنج، زانو، و کف پا فشار وارد نکنید (مانند تکیه دادن به آرنج، زانو زدن، پیاده روی طولانی). لباس های گشاد و کفش راحتی بپوشید. بسته به شدت واکنش، پزشک ممکن است داروهای دیگری برای کاهش علائم تجویز کند یا درمان با رگورافنیب (Stivarga) را به تأخیر انداخته و یا لغو کند.

این دارو ممکن است فشار خون را افزایش دهد. فشار خون خود را مرتب بررسی کنید و در صورت بالا بودن آن، پزشک خود را مطلع سازید.

در صورت بروز هرگونه عوارض جانبی جدی،از جمله بهبود آهسته زخم، علائم کم آبی (مانند تشنگی شدید، سرگیجه، کاهش ادرار)، علائم عدم تعادل مواد معدنی (مانند گرفتگی / ضعف عضلات، ضربان قلب نامنظم )، تغییرات روانی/خلقی، علائم عفونت (مانند تب، لرز، گلودرد مداوم )، علائم کم کاری تیروئید(مانند افزایش وزن،عدم تحمل سرما، خستگی غیرعادی، ضربان قلب آهسته) فورا پزشک خود را مطلع سازید.

این دارو می تواند باعث خونریزی جدی شود. در صورت مشاهده علائم جدی خونریزی مانند خونریزی / کبودی آسان، درد شدید معده / شکم، استفراغ خونی یا شبیه قهوه، مدفوع سیاه / قیرمانند، خونریزی غیر معمول واژینال، ادرار صورتی / خونی، سرفه خونی، فوراً پزشک خود را در جریان بگذارید.

وقوع هریک ازعوارض جانبی بسیار جدی مانند علائم حمله قلبی (مانند درد قفسه سینه / فک / بازوی چپ، تنگی نفس، تعریق غیر عادی)، تشنج، سردرد شدید، گیجی، تغییرات بینایی را به پزشک اطلاع داده یا با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

واکنش بسیار جدی آلرژیک نسبت استیوارگا (Stivarga) به ندرت رخ می دهد. با این حال، در صورتی که متوجه علائم واکنش های جدی آلرژیک مانند عارضه های پوستی، خارش / تورم (به خصوص صورت / زبان / گلو)، سرگیجه و دشواری در تنفس شدید، به دنبال امدادهای فوری پزشکی باشید.

رگورافنیب ممکن است عارضه های پوستی خفیف ایجاد کند که معمولاً جدی نیستند. با این وجود ممکن است نتوانید آن را از عارضه های پوستی نادری که می تواند نشانه ای از یک واکنش آلرژیک شدید باشد، تشخیص دهید. بنابراین در صورت مشاهده هرگونه عارضه پوستی آن را به پزشک خود اطلاع دهید.

موارد مذکور تمامی عوارض قرص استیوارگا (رگورافنیب)را در بر نمی گیرند. در صورت مشاهده هر گونه علامتی با پزشک معالج خود یا پزشک داروخانه تماس بگیرید.

موارد احتیاطی و منع مصرف داروی استیوارگا (Regorafenib)

پیش از مصرف رگورافنیب، در صورت داشتن حساسیت به آن و یا هر نوع آلرژی دیگری، پزشک معالجتان یا پزشک داروخانه را مطلع سازید. این محصول حاوی اجزا غیرفعالی است که می تواند باعث ایجاد واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

خطرات مصرف داروی استیوارگا(رگورافنیب)

قبل از استفاده از داروی استیوارگا، پزشک معالج یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص مشکلات کبدی، فشار خون بالا، بیماری قلبی (مانند حمله قلبی، درد قفسه سینه)، مشکلات خونریزی (مانند خونریزی معده / روده)، جراحی / جراحت بزرگ اخیر مطلع سازید.

پیش از انجام هرگونه عمل جراحی، نام تمامی داروهای مصرفی تان (داروهای با نسخه، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) را به پزشک یا دندانپزشک خود بگویید. پزشک یا دندانپزشک ممکن است که از شما بخواهد حداقل ۲ هفته قبل از جراحی، مصرف رگورافنیب را قطع کنید زیرا این دارو ممکن است سرعت ترمیم زخم ها را کاهش دهد. از تمام دستورالعمل های مربوط به زمان قطع یا مصرف مجدد این دارو پیروی کنید.

بدون تائید پزشک از انجام هرگونه واکسیناسیون/ایمن سازی خودداری نمایید. همچنین از تماس با افرادی که اخیراً واکسن های زنده دریافت کرده اند (مانند واکسن آنفولانزا که از طریق بینی استنشاق می شود) اجتناب کنید. دست های خود را به خوبی بشویید تا از شیوع عفونت جلوگیری کند.

برای کاهش احتمال بریدگی، کوفتگی یا آسیب دیدگی، هنگام استفاده از اشیای تیز مانند تیغ و ناخن گیر احتیاط کنید و از انجام فعالیت هایی مانند ورزش های تماسی خودداری کنید.

افراد مسن ممکن است هنگام استفاده از این دارو بیشتر در معرض خطرفشار خون بالا قرار گیرند.

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. هنگام استفاده از رگورافنیب نباید باردار شوید زیرا رگورافنیب ممکن است که به جنین آسیب برساند. زنان و مردان باید هنگام استفاده از این دارو و به مدت ۲ ماه پس از قطع درمان، از روش های قابل اطمینان کنترل بارداری استفاده کنند. در صورت باردار شدن، فوراً در مورد خطرات و فواید این دارو با پزشک خود صحبت کنید.

از آنجا که این دارو می تواند از طریق پوست و ریه ها جذب شود است و به جنین آسیب برساند، زنانی که باردار هستند یا ممکن است باردار شوند نباید این دارو را مصرف کنند و یا گرد ناشی از قرص ها را تنفس کنند.

هنوز مشخص نشده است که داروی Stivarga می تواند وارد شیر مادر شود یا خیر. به دلیل وجود خطرات احتمالی برای نوزاد شیرخوار، شیردهی هنگام استفاده از این دارو و به مدت ۲ هفته پس از پایان درمان توصیه نمی شود. پیش از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی استیوارگا (رگورافنیب)

تداخلات دارویی نحوه عملکرد داروها را تغییر می دهند و یا خطرات ناشی از عوارض جانبی جدی را افزایش خواهند داد. این یادداشت حاوی همه تداخلات دارویی احتمالی نمی باشد. لیستی از تمامی داروهای مصرفی (داروهای بدون نسخه، داروهای با نسخه و محصولات گیاهی) را نوشته و آن را در اختیار پزشک معالجتان یا پزشک داروخانه قرار دهید. بدون تائید پزشک مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید و همچنین دوز آن ها را نیز تغییر ندهید.

برخی از محصولاتی که ممکن است با داروی استیوارگا تداخل داشته باشند عبارتند از: ایرینوتکان، سایر داروهایی که می توانند باعث خونریزی / کبودی (از جمله داروهای آنتی پلاکت مانند کلوپیدوگرل، مسکن های غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن، رقیق کننده های خون مانند وارفارین) شوند.

استفاده از آسپیرین خطر خونریزی را افزایش خواهد داد. با این وجود در صورتی که پزشک، مصرف آسپیرین با دوز کم برای حمله قلبی یا پیشگیری از سکته مغزی (معمولاً در دوزهای ۳۲۵-۸۱ میلی گرم در روز) را تجویز کرده باشد، باید آن را مصرف کنید مگر اینکه پزشک خلاف این امر را توصیه کرده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک معالج یا پزشک داروخانه صحبت کنید.

سایر داروهایی که می توانند بر دفع رگورافنیب از بدن و تغییر عملکرد آن تاثیر بگذارند عبارتند از: بوسپرویر، نفازودون، تلاپرویر، تلیترومایسین، ضدقارچ آزول (مانند کتوکونازول، ایتراکونازول )، آنتی بیوتیک های ماکرولید مانند کلاریترومایسین، مهار کننده های پروتئاز اچ آی وی مانند (ریتوناویر، نلفیناویر)، ریفامایسین ها (مانند ریفابوتین، ریفامپین)، گل راعی و داروهایی درمان تشنج (مانند فنی توئین) و غیره.

سوءمصرف استیوارگا (رگورافنیب)

مصرف بیش از اندازه این دارو می تواند باعث بروز علائم جدی مانند غش کردن و دشواری در تنفس شود. در این هنگام با مرکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

این دارو را هرگز به صورت سرخود به دیگران تجویز نکنید.

از انجام منظم تست های پزشکی دوره ای (مانند تست عملکرد کبدی، شمارش کامل سلول های خونی، سطح مواد معدنی خون، فشار خون، تست پروتئین ادرار) غافل نشوید. انجام این آزمایش ها می تواند به ارزیابی صحیح از میزان بهبودی یا بروز عوارض جانبی کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشکتان مشورت کنید.

دوز فراموش شده

اگر یک دوز را فراموش کردید و در همان روز به یاد آوردید، به محض به یاد آوردن، آن را مصرف کنید. اما در صورتی که روز بعد به یاد آوردید، از مصرف دوز فراموش شده صرف نظر کنید. همچنین دوز بعدی را به موقع مصرف کرده و برای جبران فراموشی، دوز دارو را ۲ برابر نکنید

نگهداری

استیوارگا (Stivarga)را در دمای اتاق و دور از نور و رطوبت نگه دارید. برای محافظت از دارو در برابر رطوبت، آن در شیشه اصلی با مواد خشک کننده (برای محافظت در برابر رطوبت) نگه دارید. از داروها در حمام و دستشویی نگهداری نکنید. باقیمانده قرص ها را ۷ هفته پس از باز کردن بطری دور بریزید. همواره همه داروهایتان را دور دسترس از کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید.

داروهایتان را داخل توالت یا چاه فاضلاب نیندازید مگر اینکه در دستورالعمل آن، ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن محصول و یا عدم نیاز به آن با یک روش مناسب، آن را دور بیندازید.

قیمت داروی استیوارگا در ایران

برای دریافت راهنمایی و مشاوره جهت قرص استیوارگا و یا ثبت سفارش خرید دارو و کسب اطلاع از قیمت قرص Stivarga می توانید از لینک ثبت سفارش در وبسایت سامانه سلامت سین سا اقدام نمایید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش