ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

اسپری نرمال سالین بینی Sodium chloride (nasal)

نام های تجاری: آب و نمک بینی سالین واش سدیم کلرید آب و نمک (بیشتر)

موارد مصرف

این محصول برای درمان خشکی داخل بینی (محاری بینی) استفاده می شود و به مرطوب شدن مجاری بینی و نرم شدن مخاط و پوسته ی آن کمک می کند. استفاده از این محصول برای نوزادان و کودکانی که گرفتگی بینی دارند و به راحتی نمی توانند نفس بکشند، به سهولت تخلیه مخاط بینی کمک می کند و سبب رفع گرفتگی و تنفس راحت می شود.


این محصول حاوی محلول نمکی خالص (محلول کلرید سدیم) بوده و حاوی هیچ داروی شیمیایی نمی باشد.

زمان و نحوه مصرف

این محصول در صورت نیاز، طبق دستور پزشک در هر سوراخ بینی اسپری یا به صورت قطره چکانده شود. همه راهنمایی های درج شده روی بسته بندی محصول مطالعه شوند. در صورت عدم اطمینان در مورد اطلاعات، با پزشک یا داروساز مشورت شود.
نوک بسته محصول با بینی تماس نداشته باشد. در صورت تماس با بینی، نوک ظرف قبل از استفاده مجدد با آب داغ شسته و با دستمال تمیز خشک شود.
در صورت تشدید عارضه یا بروز مشکل پزشکی جدی، بلافاصله به پزشک مراجعه شود.

عوارض جانبی

این محصول فاقد عوارض جانبی می باشد. با این حال در صورت خشک و تحریک قسمت داخلی بینی، سوزش ایجاد می شود. در صورت تداوم یا بدتر شدن هریک از این علائم، به پزشک یا داروساز اطلاع داده شود.
به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این دارو، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.


واکنش آلرژیک بسیار جدی نسبت به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: راش پوستی، خارش، تورم به خصوص صورت و زبان و گلو، سرگیجه شدید و مشکلات تنفسی فوراً به پزشک مراجعه نمایدد.
موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف

در صورت وجود حساسیت به این دارو یا آلرژی های دیگر، قبل از مصرف به پزشک یا داروساز اطلاع داده شود. این محصول حاوی مواد غیر فعالی است که می تواند باعث واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با داروساز صحبت شود.
استفاده از این محصول در دوران بارداری و زمان شیردهی بی خطر است.

تداخلات دارویی

پزشک یا داروساز هر گونه تداخل دارویی برای این دارو را تحت نظر قرار می دهد، سپس این دارو را تجویز می کند. دوز داروها بدون تأیید پزشک یا داروساز تغییر داده نشوند و مصرف دارو نیز بدون تأیید پزشک شروع یا قطع نشود.
لیستی از تمام داروهای مصرفی تهیه شده و به پزشک یا داروساز داده شود.

سوء مصرف

هیچ گزارشی از بروز مشکل در نتیجه مصرف بیش از حد این محصول گزارش نشده است.

توجه 

اشتراک گذاشتن این محصول با سایر افراد می تواند خطر انتقال بیماری و عفونت را افزایش دهد.

دوز فراموش شده

امکان پذیر نیست

نگهداری

به اطلاعات درج شده روی بسته دارو مراجعه شود. در ظرف، محکم بسته شود. در صورت سؤال داشتن در مورد نگهداری محصول، از داروساز پرسیده شود. همه داروها باید از دسترس کودکان و حیوانات دور بمانند.
دارو ها را درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش