ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

اشک مصنوعی Ocular lubricant

نام های تجاری: سینالون سیکا-اشتولن بلوژل یو دی آرتیپیک ادونسد بلویال یو دی سینالون ادونسد تیرلوز آرتیپیک اسنو تیرز تیر-آی سینا تی یرز بایوتیر آیاوت ناژو-تیرز (بیشتر)

موارد مصرف

این دارو در درمان خشکی چشم استفاده می شود. دلایل عمده خشکی چشم شامل باد، آفتاب، گرما، تهویه مطبوع، استفاده از کامپیوتر، مطالعه و برخی از داروها می باشد.

این محصول ممکن است حاوی مواردی مانند کربوکسی متیل سلولز، دکستران، گلیسیرین، هیپرملوز، پلی اتیلن گلیکول 400(PEG 400)، پلی سوربات، پلی وینیل الکل، پویدون یا پروپیلن گلیکول، و غیره باشد.

روان کننده های چشم آن را مرطوب نگه می دارند، به محافظت چشم در برابر آسیب و عفونت کمک می کنند و علائم خشکی چشم مانند سوزش، خارش و احساس وجود جسم خارجی درچشم را کاهش می دهند.

زمان و نحوه مصرف

اطلاعات موجود بر روی بسته بندی محصول را مطالعه کنید. می توانید سوالات خود را از پزشک معالج خود یا پزشک داروخانه بپرسید.

از مصرف محلول هایی که تغییر رنگ پیدا کرده اند یا کدر می باشند، خودداری کنید. ممکن است بعضی برند ها (حاوی گلیسیرین همراه با پلی سوربات ها و غیره) ظاهری شیری رنگ داشته باشند.

تا زمانی که محلول تغییر رنگ پیدا نکند، مشکلی بوجود نمی آید.

برخی از قطره های چشمی باید قبل از مصرف تکان داده شوند. برای بررسی لزوم این کار، برچسب روی دارو را مطالعه کنید.

قطره ها معمولاً به تعداد دفعات مورد نیاز استقاده می شوند. پمادها در صورت لزوم 1 تا 2 بار در روز استفاده می شوند. در صورتی که از پماد ها یک بار در روز استفاده می شود، بهتر است قبل از خواب مصرف شوند.

برای استفاده از پماد، قطره یا ژل چشم ابتدا دست ها را بشویید. برای جلوگیری از ایجاد آلودگی، قطره چکان یا قسمت بالای لوله پماد را لمس نکنید و اجازه ندهید تا در تماس با چشم قرار بگیرند.

بعد از هر بار استفاده از دارو، درب آن را محکم ببندید.سر خود را عقب بگیرید، به بالا نگاه کنید و پلک پایین را پایین بکشید تا قطره به عمق چشم ها نفوذ کند. برای قطره / ژل، قطره چکان را مستقیماً روی چشم قرار دهید و در صورت لزوم 1 یا 2 قطره را بچکانید. به پایین نگاه کنید و به آرامی چشم را به مدت 1 یا 2 دقیقه ببندید. یک انگشت را در گوشه چشم نزدیک بینی قرار داده و فشار ملایمی وارد کنید.

تا از خروج دارو ازچشم جلوگیری کنید. برای استفاده از پماد، لوله را مستقیماً روی چشم نگه دارید و یک نوار کوچک (یک چهارم اینچ یا تقریبا 6 میلی متر) پماد را روی چشم قرار دهید. پلک را آزاد کنید، چشم را ببندید و به آرامی چشم خود را در جهات مختلف بچرخانید تا دارو پخش شود. با استفاده از یک دستمال تمیز، پماد اضافی را از اطراف چشم پاک کنید.

اگر همراه با این دارو از نوع دیگری از داروی چشم (مثلا قطره یا پماد) استفاده می کنید، قبل از مصرف بقیه داروها حداقل 5 دقیقه صبرکنید. قبل از پمادها از قطره های چشمی استفاده کنید تا قطره ها به چشم وارد شوند.

در صورت استفاده از لنز، قبل از استفاده از روان کننده ها، آنها را خارج کنید.در رابطه با استفاده از لنزها با پزشک خود یا پزشک داروخانه مشورت کنید.

 چندین نوع روان کننده چشم، برای قرار دادن لنز وجود دارد (بعضی از آنها حاوی پلی سوربات می باشند). بنابراین بسته بندی دارو را مطالعه کنید.

در صورت عدم بهبود وضعیت پس از 3 روز یا بدتر شدن، پزشک خود را در جریان امور قرار دهید.

عوارض جانبی

ممکن است در حین مصرف این محصول، تاری دید، سوزش یا تحریک جزئی به طور موقت ایجاد شود. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این عوارض، فوراً به پزشک خود یا پزشک داروخانه مراجعه کنید.

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این دارو، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

بروز هرگونه عارضه جانبی، مانند درد چشم، تغییر در بینایی، ادامه قرمزی / تحریک چشم را بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

واکنش جدی آلرژیک به این محصول به ندرت رخ می دهد. با این حال، در صورت مشاهده علائمی همچون جوش، خارش، تورم (به خصوص در صورت، زبان و گلو)، سرگیجه شدید، دشواری در تنفس، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به آن یا هر نوع حساسیت دیگری، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود مطلع سازید.

این محصول (به ویژه پمادها) ممکن است بلافاصله بعد از قرار دادن در چشم باعث تاری دید شود. تا زمانی که از بی خطر بودن کارهایی مانند رانندگی، استفاده از ماشین آلات و هرکاری که نیاز به دید واضح دارد، اطمینان حاصل نکرده اید از انجام آنها خودداری کنید.

تداخلات دارویی

در صورت مصرف این محصول تحت نظر پزشک، ممکن است پزشک یا پزشک داروخانه از قبل در رابطه با هرگونه تداخل دارویی احتمالی آگاه بوده و فرد را برای آنها تحت نظر قرار دهد.

 بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی)، به خصوص دارو های چشم را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید.

این یادداشت تمامی تداخلات دارویی را پوشش نمی دهد. بنابراین نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید.

سوء مصرف

مصرف خوراکی این دارو مضر می باشد. در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند مشکلات تنفسی با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

برخی از محصولات حاوی مواد نگهدارنده ای می باشند که به لنزها آسیب میرسانند یا باعث تحریک در افراد مبتلا به آلرژی میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر، بسته ی محصول را بررسی کنید یا با پزشک خود مشورت کنید.

دوز فراموش شده

این دارو معمولاً تنها در صورت نیاز استفاده می شود.

نگهداری

اطلاعات نگهداری چاپ شده روی بسته بندی را مطالعه کنید.

دارو را به دور از نور و رطوبت نگه دارید. از پماد ها در برابر یخ زدگی خودداری کنید. برخی از قطره های بدون مواد نگهدارنده که در ویال / قطره چکانهای یکبار مصرف وجود دارند باید بلافاصله پس از استفاده یا حداکثر 12 ساعت پس از باز شدن از دسترس خارج شوند.

بسته بندی محصول خود را برای زمان از دسترس خارج کردن داروهای بدون مواد نگهدارنده بررسی کنید. می توانید سوالات خود را در رابطه با نگهداری، از پزشک داروخانه سوال کنید. همچنین داروها را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید.

دارو ها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش