ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

زولیر (اومالیزوماب) Xolair (Omalizumab)

نام های تجاری: زولیر سرنگ از پیش پر شده زولیر

موارد مصرف آمپول زولیر (Xolair)

از آمپول زولیر(Xolair) در کنترل و جلوگیری از علائم ناشی از آسم (مانند خس خس سینه و تنگی نفس) استفاده می شود. که ناشی از مواد حساسیت زای کل سال است. کنترل علائم آسم به شما کمک می کند تا فعالیت های طبیعی خود را حفظ کرده و زمان از دست رفته در محل کار یا مدرسه را کاهش دهید. همچنین از اومالیزوماب برای درمان نوعی از کهیر با علت نامشخص (کهیر مزمن ایدیوپاتیک-CIU) نیز استفاده می شود. همچنین از این دارو نباید برای تسکین حملات ناگهانی آسم استفاده شود. در زمان بروز حمله ناگهانی آسم می توانید از داروهای استنشاقی تسکین سریع (اسپری) (مانند آلبوترول و سالبوتامول) استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا استعلام قیمت داروی اومالیزوماب و همچنین ثبت سفارش در سایت سامانه سلامت سین سا؛ با ما در ارتباط باشید.

(Xolair)زولیر

 

اَشکال دارویی زولیر (Xolair)

  • پودر زیر جلدی برای تزریق (150 میلی گرم)؛
  • محلول تزریق زیرجلدی (150 میلی گرم در میلی لیتر؛ 75 میلی گرم در میلی لیتر)

زمان و نحوه مصرف داروی زولیر (omalizumab)

پیش از هر بار مصرف دارو راهنمای مصرف دارو را مطالعه نمایید. می توانید سوالات خود را از پزشک معالج خود یا پزشک داروخانه بپرسید.
Xolair، طبق دستور پزشک، معمولاً هر 2 یا 4 هفته برای درمان آسم و هر 4 هفته برای درمان CIU توسط پزشک متخصص در زیر پوست تزریق می شود. دوز مصرفی برای درمان آسم بر اساس وزن و نتایج آزمایشگاه قبل از شروع درمان تعیین می شود. و در صورت تغییرات زیاد وزن با پزشک خود تماس بگیرید. زیرا ممکن است لازم باشد دوز مصرفی شما تنظیم شود. همچنین دوز مصرفی برای درمان CIU براساس شرایط پزشکی و پاسخ به درمان تعیین می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره قیمت داروی اومالیزوماب با کارشناسان ما در سامانه سلامت سین سا در تماس باشید.
آمپول Xolair (اومالیزوماب) برای موثر واقع شدن نیاز به مصرف منظم دارد. بنابراین برای جلوگیری از فراموش کردن مصرف دوز بعدی می توانید برای خود در تقویم علامت بگذارید.
در صورت تشدید علائم آسم و یا استفاده از اسپری، بیشتر از مقدار تجویز شده و در شرایط معمول، فوراً به پزشک مراجعه کنید. 

موارد مصرف داروی زولیر

عوارض جانبی داروی زولیر(omalizumab)

عوارض جانبی امپول زولیر می تواند شامل قرمزی، تحریک شدن یا درد در محل تزریق باشد. همچنین تورم، قرمزی و خارش چشم یا پلک ها نیز محتمل است. در صورت استمرار یا بدتر شدن هر یک از این عوارض امپول زولیر(اومالیزوماب)، سریعاً با پزشک یا پزشک داروخانه تماس بگیرید.
به یاد داشته باشید که پزشک با باور بر اینکه منافع داروی زولیر بیشتر از عوارض آن است این دارو را برای شما تجویز کرده.بسیاری از افرادی با مصرف این دارو، عوارض جانبی جدی ای را تجربه نکرده اند.

در صورت بروز هرگونه عارضه جانبی جدی، از جمله توده های غیرمعمول، خال، تغییرات پوستی، بی حسی، سوزن سوزن شدن بازوها و پاها، بدتر شدن تنگی نفس، خون سرفه کردن، درد عضلات و مفاصل، علائم عفونت (گلو درد مداوم، تب و سرفه) بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.
در صورت بروز هرگونه عارضه جانبی بسیار جدی، از جمله درد قفسه سینه، فک و بازوی چپ، تعریق غیرمعمول، ضعف در یک طرف بدن، تغییرات ناگهانی بینایی، گیجی، اختلال در گفتار، درد، قرمزی و تورم پاها به پزشک مراجعه کنید.
موارد مذکور، تمام عوارض جانبی آمپول xolair را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

عوارض آمپول زولیر

موارد احتیاطی و منع مصرف زولیر (Xolair)

قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود مطلع سازید.
تمام داروهای مصرفی خود را (از جمله داروهای با نسخه، بی نسخه و محصولات گیاهی) پیش از جراحی به پزشک و یا دندان پزشک خود اطلاع دهید.
تنها در صورت لزوم از این دارو هنگام بارداری استفاده کنید و همچنین فواید و معایب این دارو با پزشک خود بررسی کنید.
انتقال دارو از شیر مادر همچنان نا معلوم است پس قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی آمپول زولیر (Xolair)

تداخلات دارویی می تواند نحوه ی عملکرد امپول زولیر را تغییر داده و باعث افزایش خطر عوارض جانبی جدی شود. این فایل تمامی تداخلات دارویی اومالیزوماب(Omalizumab) را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام محصولاتی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی ) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین هیچ تغییری در دوز مصرفی به عمل نیاورید.جهت مشاوره قیمت داروی اومالیزوماب از لینک ثبت سفارش دارو در سایت سامانه سلامت سین سا استفاده کنید.

سوءمصرف 

در صورت مصرف بیش از حد Xolair و بروز علائم جدی مانند غش کردن و یا دشواری در تنفس با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

در حین مصرف این دارو از انجام آزمایشات پزشکی (مانند آزمایشات عملکرد ریه) غافل نشوید.و به طور منظم به پزشک مراجعه کنید و آزمایشات را انجام دهید.

از مواردی که باعث تحریک و یا ایجاد واکنش آلرژیک و در نتیجه تشدید دشواری در تنفس می شوند برای مثال دود سیگار، گرده، پوسته بدن حیوانات خانگی، گرد و غبار و کپک دوری کنید.

دوز فراموش شده

بهترین اثرگذاری ممکن، با دریافت هر دوز از این دارو با برنامه ریزی و طبق دستورالعمل میسر می شود. بنابراین در صورت فراموش کردن یک دوز، بلافاصله با پزشک خود یا پزشک داروخانه تماس بگیرید تا یک برنامه ی جدید برای دریافت دوز تعیین کنند.

نگهداری

آمپول زولیر در بیمارستان، کلینیک و مطب پزشک موجود می باشد و در خانه نگهداری نمی شود.

آمپول زولیر برای درمان کهیر

از آمپول زولیر که نام آن اومالیزوماب می باشد برای درمان نوعی از کهیر با علت نامشخص (کهیر مزمن ایدیوپاتیک-CIU) نیز استفاده می شود. همچنین از xolair نباید برای تسکین حملات ناگهانی آسم استفاده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید داروی زولیر با کارشناسان ما در سامانه سلامت سین سا در تماس باشید.

مشاوره خرید آمپول زولیر در ایران

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا ثبت سفارش خرید آمپول زولیر و کسب اطلاع از قیمت داروی omalizumab می توانید از لینک زیر در وبسایت سامانه سلامت سین سا اقدام نمایید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش