ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

بریمونیدین چشمی Brimonidine Ophthalmic

نام های تجاری: آلفاگان پی لومیفای آلفاگان بریموگان آپو-بریمونیدین بریمونیدین تارترات (بیشتر)

موارد مصرف

Brimonidine Ophthalmic بریمونیدین چشمی

از بریمونیدین برای از بین بردن قرمزی چشم ناشی از تحریک کننده های جزئی چشم (مانند دود، شنا، گرد و غبار یا دود) استفاده می شود.

Brimonidine Ophthalmic بریمونیدین چشمی

زمان و نحوه مصرف

پیش از مصرف این دارو، برگه راهنما و دستورالعمل های موجود روی بسته بندی دارو را مطالعه کنید. اگر سوالی دارید، از پزشک داروخانه بپرسید. در صورت تجویز این دارو توسط پزشک، آن را طبق تجویز پزشک مصرف کنید.

در صورت نیاز هر 6 تا 8 ساعت از این دارو برای بهبود آسیب چشم (ها) استفاده کنید. از مصرف آن، بیشتر از 4 بار در روز خودداری کنید.

برای استفاده از قطره چشم، ابتدا دست های خود را بشویید. برای جلوگیری از آلودگی، از لمس کردن نوک قطره چکان خودداری کرده یا و از تماس آن با چشم یا سطوح دیگر جلوگیری کنید.

اگر از لنزهای تماسی استفاده می کنید، پیش از مصرف قطره چشمی، آنها را بردارید. پیش از قرار دادن مجدد لنزها، حداقل 10 دقیقه صبر کنید.

برای استفاده از قطره چشم، سر خود را به عقب ببرید، به سمت بالا نگاه کنید و پلک پایین خود را به پایین بکشید تا حفره ای ایجاد شود. قطره چکان را مستقیم روی چشم خود بگیرید و یک قطره داخل حفره ایجاد شده بریزید. به سمت پایین نگاه کنید و به آرامی چشمان خود را به مدت 1 تا 2 دقیقه ببندید. یک انگشت خود را در گوشه چشم خود قرار دهید (نزدیک بینی) و فشار ملایمی وارد کنید. این کار موجب جلوگیری از تخلیه دارو می شود. سعی کنید پلک نزنید و از مالش دادن چشم خود پرهیز کنید.

در صورت نیاز این مراحل را برای چشم دیگر خود نیز تکرار کنید. از شست و شوی قطره چکان خودداری کنید. پس از هر بار استفاده، درپوش قطره چکان را تعویض کنید.

اگر از نوع دیگری از داروی چشمی (مانند قطره یا پماد) استفاده می کنید، پیش از مصرف دیگر داروها، حداقل 5 دقیقه صبر کنید. ابتدا از قطره های چشمی و سپس از پماد چشم استفاده کنید تا قطره ها وارد چشم شوند.

در صورت تغییر رنگ یا کدر شدن محلول، از مصرف آن خودداری کنید.

در صورت تداوم عارضه بیش از 3 روز و یا تشدید آن (مانند قرمزی/ سوزش چشم، درد چشم، اختلالات بینایی) به پزشک خود اطلاع دهید. اگر فکر می کنید ممکن است عارضه جدی باشد، با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

عوارض جانبی

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این دارو، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

Brimonidine Ophthalmic بریمونیدین چشمی

واکنش آلرژیک بسیار جدی به این دارو به ندرت اتفاق می افتد. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: راش (عوارض پوستی)، خارش / تورم (به خصوص در صورت / زبان / گلو)، سرگیجه شدید، مشکل تنفسی، فوراً به پزشک یا مراکز فوریت های پزشکی مراجعه کنید.

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف

پیش از مصرف بریمونیدین، در صورت حساسیت به آن یا هر نوع حساسیت دیگری، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود مطلع سازید.

Brimonidine Ophthalmic بریمونیدین چشمی

پس از مصرف این دارو، ممکن است به طور موقت دچار تاری دید شوید. تا زمان بهبودی، از انجام رانندگی، استفاده از ماشین آلات و انجام هرگونه فعالیتی که نیاز به دید واضح دارد خودداری کنید.

در دوران بارداری، این دارو باید فقط در موارد ضروری استفاده شود. درباره خطرات و فواید آن با پزشک خود صحبت کنید.

انتقال این دارو به شیر مادر مشخص نیست. پیش از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی

تداخلات دارویی می تواند نحوه ی عملکرد دارو را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

سوءمصرف

مصرف خوراکی این دارو ممکن است مضر باشد. در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن یا مشکل تنفسی با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

تمام قرار ملاقات های پزشکی و آزمایشگاهی خود را به طور منظم انجام دهید.

دوز فراموش شده

قابل مصرف نیست.

نگهداری

در دمای اتاق و دور از نور و رطوبت در ظرف اصلی دارو نگهداری شود. از نگهداری دارو در حمام خودداری شود. تمام داروها باید از دسترس کودکان و حیوانات دور بمانند.

دارو ها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش