ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

بلینسیتو (بلیناتوموماب) Blincyto (Blinatumomab)

نام های تجاری: بلیناتومومب بلینسیتو

موارد مصرف بلینسیتو

از این دارو در درمان نوع خاصی از سرطان (لوسمی لنفوسیتی حاد- ALL) استفاده می شود. بلیناتوموماب (بلینسیتو) متعلق به دسته ای از داروها است که به عنوان آنتی بادی مونوکلونال شناخته می شوند. این دارو، دارویی ضد سرطان است که رشد و گسترش سلول های سرطانی را کاهش داده و یا متوقف می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا استعلام قیمت داروی Blincyto و همچنین ثبت سفارش خرید داروی بلینسیتو در سایت سامانه سلامت سین سا؛ با ما در ارتباط باشید.

نام عمومی: بلیناتوموماب

نام تجاری: بلینسیتو

داروی بلینسیتو

مشاوره سفارش داروی بلینسیتو

اَشکال دارویی بلینسیتو (بلیناتوموماب)

پودر برای تزریق داخل وریدی بلینسیتو (بلیناتوموماب): 35 میکروگرم

مشاوره خرید آمپول بلینسیتو

زمان و نحوه تزریق بلینسیتو (Blincyto)

پیش از هر بار تزریق داروی Blincyto راهنمای مصرف دارو را مطالعه نمایید. می توانید سوالات خود را از پزشک معالج خود یا پزشک داروخانه بپرسید. دوز مصرفی دارو طبق شرایط پزشکی فرد، وزن و میزان پاسخ بدن به دارو تعیین می شود. به منظور کاهش عوارض جانبی Blincyto، ممکن است پزشک قبل از هر درمان، داروهای دیگری (مانند دگزامتازون) تجویز کند. همچنین، پزشک ممکن است این دارو را با دوز کم شروع کرده و به تدریج آن را افزایش دهد.

بلینسیتو (بلیناتوموماب)

این دارو طبق دستور پزشک، به آهستگی در ورید تزریق می شود. برای تزریق بلینسیتو معمولاً بیش از 4 هفته (28 روز) از دستگاه مخصوصی (پمپ انفوزیون) استفاده می شود و پس از آن یک دوره استراحت (معمولاً 2 هفته) در نظر گرفته می شود که در طی آن مصرف این دارو قطع می شود. پس از استراحت، پزشک تصمیم خواهد گرفت که آیا به یک چرخه درمانی دیگر با این دارو نیاز است یا خیر. در دوره های بعدی درمان، ممکن است دوره استراحت طولانی تر باشد (8 هفته). تنظیمات مربوط به پمپ انفوزیون را نباید تغییر داد چرا که ممکن است دوز داروی اشتباه تزریق شود. می توان سوالات خود در مورد پمپ تزریق را از پزشک خود پرسید.

مشاوره تهیه آمپول بلینسیتو

عوارض جانبی بلینسیتو (بلیناتوموماب)

حالت تهوع، سوزش سر دل، یبوست، لرزش (رعشه)، تورم مچ پا / ساق پا / دست یا سرگیجه می توانند از عوارض مصرف این دارو باشد. در صورت تداوم یا تشدید هر یک از این عوارض، فوراً پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید.

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این دارو، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

عوارض داروی بلینسیتو (بلیناتوموماب)

این دارو به علت تخریب سریع سلول های سرطانی (سندرم لیز تومور) گاهی عوارض جانبی ایجاد می کند. برای کاهش خطر این عوارض، پزشک ممکن است دارویی تجویز کرده و نوشیدن فراوان مایعات را توصیه کند. در صورت بروز علائمی از جمله: کمردرد و درد پهلو، علائم مشکلات کلیوی (مانند ادرار دردناک، ادرار صورتی / خونی، تغییر حجم ادرار)، اسپاسم / ضعف عضلانی فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

بلینسیتو ممکن است توانایی شما در مبارزه با عفونت ها را کاهش داده و باعث بروز عفونت های جدید و یا تشدید عفونت های پیشین شود. در صورت مشاهده هرگونه علائم عفونت (مانند تب، لرز، گلودرد مداوم، سرفه) بلافاصله پزشک خود را در جریان قرار دهید.

واکنش جدی آلرژیک به این محصول به ندرت رخ می دهد. با این حال، در صورت مشاهده علائمی همچون عارضه های پوستی، خارش / تورم (به خصوص در صورت، زبان و گلو)، سرگیجه شدید، دشواری در تنفس، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

مشاوره خرید داروی بلینسیتو

موارد احتیاط و منع مصرف داروی بلینسیتو (Blincyto)

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به آن یا هر نوع حساسیت دیگری، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص ابتلا به اختلالات خونی / خونریزی، اختلالات مغزی / عصبی، عفونت های کنونی یا عودکننده، تشنج مطلع سازید.

منع مصرف بلینسیتو (بلیناتوموماب)

این دارو ممکن است باعث سرگیجه شود. استفاده از الکل یا ماریجوانا (شاهدانه) می تواند سرگیجه را تشدید کند. تا زمانی که از بی خطر بودن کارهایی مانند رانندگی، استفاده از ماشین آلات و هرکاری که نیاز به هوشیاری دارد، اطمینان حاصل نکرده اید از انجام آنها خودداری کنید. مصرف الکل را محدود کرده و در صورت مصرف ماریجوانا آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

تمام داروهای مصرفی خود را (از جمله داروهای با نسخه، بی نسخه و محصولات گیاهی) پیش از جراحی به پزشک و یا دندان پزشک خود اطلاع دهید.

تزریق داروی بلینسیتو (Blincyto) می تواند شما را در معرض خطر عفونت قرار داده یا عفونت های فعلی را تشدید کند. بنابراین، برای جلوگیری از انتقال عفونت، دستان خود را به خوبی بشویید. از تماس با افرادی که ممکن است بیمار باشند (به خصوص بیماری های واگیردار مانند آبله مرغان، سرخک، آنفولانزا) خودداری کنید. اگر در معرض عفونت قرار داشته اید یا تمایل دارید اطلاعات بیشتری کسب کنید با پزشک خود مشورت کنید.

بدون موافقت پزشک خود واکسیناسیون انجام ندهید. از تماس با افرادی که اخیراً واکسن های زنده دریافت کرده اند (مانند واکسن آنفولانزا که از طریق بینی استنشاق می شود) خودداری کنید.

برای کاهش احتمال بریدگی، کوفتگی یا آسیب دیدگی، در استفاده از اشیای تیز مانند تیغ و ناخن گیر احتیاط کنید و از انجام فعالیت هایی مانند ورزش های پربرخورد خودداری کنید.

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، به پزشک خود اطلاع دهید به دلیل خطر آسیب به جنین، مصرف این دارو در حین بارداری توصیه نمی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

هنوز مشخص نیست که آیا این دارو از طریق شیر به نوزاد منتقل می شود یا خیر، به همین دلیل حتماً قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی داروی بلینسیتو (بلیناتوموماب)

تداخل های دارویی می تواند نحوه ی عملکرد داروی Blincyto را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

سوء مصرف داروی بلینسیتو (بلیناتوموماب)

در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن و یا دشواری در تنفس با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید. 

توجه

از انجام منظم آزمایش های پزشکی دوره ای (مانند شمارش کامل سلول های خون، عملکرد کبد) غافل نشوید. انجام این آزمایش ها می توانند به ارزیابی صحیح از میزان بهبودی یا بروز عوارض جانبی بلینسیتو کمک کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود صحبت کنید.

دوز فراموش شده

دریافت هر دوز از این دارو طبق برنامه مهم است. اگر یک دوز را فراموش کردید، بلافاصله از پزشک خود بخواهید یک برنامه دوز جدید برای شما تنظیم کند.

نگهداری

در یخچال نگهداری شود. دارو نباید یخ بزند. داروها را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید.

دارو ها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.

مشاوره خرید داروی بلینسیتو (Blincyto)

بلیناتومومب دارویی ضد سرطان می باشد که در رشد و گسترش سلول های سرطانی در بدن، خلل ایجاد می کند. Blincyto برای درمان نوع خاصی از لوسمی لنفوبلاستیک حاد در بزرگسالان و کودکان استفاده می شود.
این دارو پس از عدم تاثیر گذاری سایر داروهای ضد سرطان، توسط پزشک تجویز می شود. جهت دریافت مشاوره رایگان و یا ثبت سفارش خرید داروی Blincyto و کسب اطلاع از قیمت داروی بلینسیتو می توانید از لینک زیر در وبسایت سامانه سلامت سین سا اقدام نمایید.

مشاوره خرید آمپول بلینسیتوبا قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش