ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

ترکیب فعال هگزوز (AHCC) Active hexose correlated compound (AHCC)

نام های تجاری: ترکیب همبسته هگزوز فعال ای اچ سی سی ترکیب همبسته هگزال فعال

موارد مصرف

 

AHCC، دسته ای از مواد شیمیایی است که از قارچ گرفته می شود، این دارو برای سرطان و آسیب کبدی استفاده می شود.

شواهد ناکافی برای کارایی این دارو در موارد زیر وجود دارد:

سرطان. نتیجه تحقیقات در مورد اثرات AHCC در افراد مبتلا به سرطان قطعی نیست. تحقیقات محدودی نشان می دهد که مصرف AHCC بقا و کیفیت زندگی را در بیماران مبتلا به برخی از سرطان ها بهبود می بخشد، اما بعضی تحقیقات این نظریه را رد می کنند.

عوارض جانبی شیمی درمانی. برخی تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف AHCC می تواند برخی از عوارض گوارشی ناشی از شیمی درمانی، مانند حالت تهوع را کاهش دهد. با این حال، این یافته ها قطعی نیستند.

سرطان کبد. برخی شواهد محدود نشان می دهد که مصرف AHCC می تواند باعث افزایش بقا و بهبود کیفیت زندگی در افراد مبتلا به سرطان کبد شود.

برای ارزیابی اثربخشی AHCC برای این موارد، به شواهد و مطالعات بیشتری نیاز می باشد.

زمان و نحوه مصرف

مقدار مناسب مصرف AHCC به عوامل مختلفی مانند سن، سلامتی و چندین عامل دیگر بستگی دارد. در حال حاضر شواهد علمی کافی برای تعیین مقدار مناسب و کافی AHCC وجود ندارد. به خاطر داشته باشید که محصولات طبیعی لزوماً همیشه بی خطر نیستند و مقدار مصرف آن می تواند مهم باشد. حتماً دستورالعمل های مربوط به برچسب محصولات را دنبال کنید و قبل از استفاده با پزشک داروخانه یا پزشک یا سایر متخصصان بهداشت مشورت کنید.

عوارض جانبی

این دارو اگر به مقدار مناسب و به صورت خوراکی مصرف شود، بی خطر می باشد. مصرف 4. 5 تا 6 گرم AHCC  در روز تا 6 ماه بی خطر گزارش شده است. به نظر می رسد مصرف مقدار کمتری از این دارو (3 گرم در روز) حتی تا 9 سال نیز بی خطر باشد.

موارد احتیاطی و منع مصرف

بارداری و شیردهی. اطلاعات مطمئن و کافی در مورد ایمنی مصرف AHCC  در حین بارداری یا شیردهی وجود ندارد. ، به همین دلیل بهتر است در این دوره از مصرف آن خودداری شود.

بیماری های خود ایمنی. به نظر می رسد AHCC عملکرد ایمنی بدن را افزایش می دهد و همین امر ممکن است بیماری های خود ایمنی را تشدید کند. افرادی که مبتلا به بیماری های خود ایمنی مانند مالتیپل اسکلروزیس، لوپوس اریتماتوز سیستمیک (SLE) یا آرتریت روماتوئید (RA) هستند، باید ازمصرف AHCC اجتناب کنند یا پیش از استفاده با متخصص مشورت کنند.

تداخلات دارویی

در حال حاضر اطلاعات کافی درباره تداخلات دارویی با ترکیب AHCC  وجود ندارد.

سوء مصرف

در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

از تجویز سرخود این دارو به دیگران خودداری کنید.

نگهداری

در دمای اتاق و دور از نور و رطوبت در ظرف اصلی دارو نگهداری شود. از نگهداری دارو در حمام خودداری شود. تمام داروها باید از دسترس کودکان و حیوانات دور بمانند.

دارو ها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش