ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

زلجانز (توفاسیتینیب) Xeljanz (Tofacitinib)

نام های تجاری: زلجانز زلجانز ایکس آر روفانیب توفازا توفاژوس توفاسیتینیب سیترات (بیشتر)

موارد مصرف قرص زلجانز (توفاسیتینیب)

از داروی زلجانز (توفاسیتینیب) برای درمان انواع خاصی از آرتروز (مانند آرتریت پسوریازیس، آرتریت روماتوئید، آرتریت ایدیوپاتیک پلی آرتریک نوجوانان) استفاده می شود. همچنین می تواند به کاهش درد/ حساسیت/ تورم مفاصل کمک می کند. از توفاسیتینیب برای درمان بیماری خاص روده (کولیت اولسراتیو) استفاده می شود. همچنین به کاهش علائم کولیت اولسراتیو مانند اسهال، خونریزی مقعدی و درد معده نیز کمک می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا استعلام قیمت قرص توفاسیتینیب یا همان توفازا و همچنین ثبت سفارش خرید داروی زلجانز در سایت سامانه سلامت سین سا؛ با ما در ارتباط باشید.

نام عمومی: توفاسیتینیب

زلجانز

 

موارد مصرف زلجانز (توفاسیتینیب)

اَشکال دارویی توفاسیتینیب(Tofacitinib)

  • قرص توفاسیتینیب خوراکی (10 میلی گرم ؛ 5 میلی گرم)؛
  • قرص خوراکی طولانی رهش (11 میلی گرم ؛ 22 میلی گرم)

زمان و نحوه مصرف زلجانز (توفاسیتینیب)

قبل از شروع مصرف قرص (توفاسیتینیب) و در هربار مصرف مجدد، دستورالعمل مصرف آن را بخوانید. اگر سوالی داشتید، از پزشک یا داروساز خود بپرسید.

این دارو را به نحوی که پزشک تجویز کرده است، به صورت خوراکی با غذا یا بدون آن و معمولاً یک یا دو بار در روز مصرف کنید.

دوز مصرفی بر اساس عارضه، پاسخ به درمان، آزمایش های تشخیصی و سایر داروهایی است که ممکن است مصرف کنید متفاوت است. حتماً تمام دارو های مصرفی خود (از جمله داروهای با نسخه، بدون نسخه و داروهای گیاهی) را به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. دوز مصرفی برای کودکان نیز، بر اساس وزن آنها متفاوت است. دوز مصرفی را خودسرانه افزایش ندهید و بیشتر از این مقدار و در مدت زمان طولانی تر از زمان تجویز شده استفاده نکنید زیرا در افزایش سرعت بهبودی تاثیری نخواهد داشت و خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید قرص توفاسیتینیب با کارشناسان ما در سامانه سلامت سین سا در تماس باشید.

بیشترین اثربخشی دارو در نتیجه مصرف منظم آن حاصل می شود. بنابراین آن را هر روز در یک زمان خاص مصرف کنید.

در صورت عدم بهبودی یا تشدید عارضه به پزشک خود اطلاع دهید.

عوارض جانبی داروی زلجانز (Xeljanz)

سردرد یا اسهال می تواند از عوارض داروی توفاسیتینیب  باشند. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از عوارض، حتماً آن را با پزشک معالج یا پزشک داروخانه مطرح کنید.

افرادی که از این دارو استفاده می کنند ممکن است دچار عوارض جانبی جدی شوند. با این حال، پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع داروی توفاسیتینیب بیشتر از عوارض آن است. نظارت دقیق توسط پزشک می تواند به کاهش خطر بروز این عوارض کمک کند.

بروز هرگونه عارضه جانبی جدی مانند خستگی غیرمعمول، ضربان قلب سریع، تنگی نفس، درد شدید معده / شکم، علائم بیماری کبدی (مانند ادرار تیره، زردی چشم / پوست، تهوع مداوم / استفراغ) را بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

عوارض جانبی داروی زلجانز (توفاسیتینیب)

در صورت مشاهده علائم عفونت، از جمله: تب، لرز، گلودرد مداوم، سرفه مداوم، تعریق شبانه، مشکل تنفس، ادرار دردناک / مکرر، پوست گرم / قرمز / دردناک بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

واکنش آلرژیک بسیار جدی نسبت به داروی توفاسیتینیب به ندرت اتفاق می افتد. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: راش (عارضه های پوستی)، خارش/ تورم (به خصوص در صورت/ زبان/ گلو)، سرگیجه شدید، اختلال در تنفس، فوراً به مراکز فوریت های پزشکی مراجعه کنید.

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف Xeljanz

در صورت حساسیت به توفاسیتینیب یا دیگر مواد، پیش از مصرف این دارو به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید. زیرا این محصول ممکن است حاوی اجزای غیرفعالی باشد، که می تواند باعث ایجاد واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات شود. برای اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص: بیماری کبدی (مانند هپاتیت B یا C)، بیماری کلیوی، اختلالات مغز استخوان در خون (مانند کم خونی، تعداد کم لنفوسیت / نوتروفیل)، / عفونت های اخیر یا در گذشته / فعلی (مانند سل، تبخال زواستر، عفونت HIV)، سرطان، سایر اختلالات معده / روده (مانند زخم، دیورتیکولیت)، بیماری ریوی، بیماری قلبی (مانند حمله قلبی قبلی)، لخته شدن خون و سکته مطلع سازید.

توفاسیتینیب می تواند بدن را در معرض خطر عفونت قرار دهد یا ممکن است باعث تشدید عفونت های گذشته شود پس بهتر است از تماس با افرادی که دارای عفونت های مسری هستند (مانند آبله مرغان، سرخک، آنفولانزا) خودداری کنید. اگر در معرض عفونت قرار دارید یا برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید. جهت استعلام قیمت داروی قرص توفازا از لینک ثبت سفارش دارو در سایت سامانه سلامت سین سا استفاده کنید.

بدون اطلاع پزشک خود واکسیناسیون انجام ندهید. از تماس با افرادی که اخیراً واکسن های زنده دریافت کرده اند (مانند واکسن آنفولانزا که از طریق بینی استنشاق می شود) خودداری کنید.

قبل از انجام جراحی، کلیه داروهای مورد استفاده خود (از جمله داروهای دارای نسخه، بی نسخه و داروهای گیاهی) را به پزشک یا دندانپزشک خود بگویید.

افراد مسن ممکن است هنگام استفاده از این دارو بیشتر در معرض خطر عفونت قرار بگیرند.

در دوران بارداری، این دارو باید فقط در موارد ضروری استفاده شود. درباره خطرات و فواید آن با پزشک خود صحبت کنید.

هنوز مشخص نیست که این دارو به شیر مادر منتقل می شود یا خیر. اما به دلیل خطر احتمالی برای نوزاد، شیردهی هنگام استفاده از این دارو و حداقل 18 ساعت پس از مصرف آخرین دوز توصیه نمی شود. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی زلجانز (توفاسیتینیب)

تداخل های دارویی می تواند نحوه ی عملکرد داروی زلجانز (توفاسیتینیب) را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

بعضی داروها مانند ریفامپین می توانند باعث دفع توفاسیتینیب از بدن شوند، که ممکن است بر عملکرد توفاسیتینیب نیز تأثیر بگذارد.

سوءمصرف داروی زلجانز (توفاسیتینیب)

در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید

توجه

این دارو را به صورت سرخود به دیگران تجویز نکنید.

بهتر است آزمایش / یا معاینات پزشکی (مانند آزمایش عملکرد کبد / کلیه، شمارش کامل خون، سطح کلسترول، معاینات پوستی) به طور دوره ای انجام شود تا پیشرفت درمان کنترل یا عوارض جانبی بررسی شود. برای جزئیات بیشتر با دکتر خود مشورت کنید.

دوز فراموش شده

اگر دوز مصرفی را فراموش کردید، به محض به یاد آوردن آن را مصرف کنید. اگر زمان دوز بعدی نزدیک است، از مصرف دوز فراموش شده صرف نظر کنید. همچنین دوز بعدی را به موقع مصرف کرده و برای جبران فراموشی، دوز دارو را دو برابر نکنید.

نگهداری

در دمای اتاق و دور از نور و رطوبت در ظرف اصلی دارو نگهداری شود. از نگهداری دارو در حمام خودداری شود. تمام داروها باید از دسترس کودکان و حیوانات دور بمانند.

دارو ها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.

قیمت قیمت قرص توفاسیتینیب در ایران

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا ثبت سفارش خرید داروی توفاسیتینیب و کسب اطلاع از قیمت قرص tofacitinib می توانید از لینک زیر در وبسایت سامانه سلامت سین سا اقدام نمایید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش