ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

دارزالکس (داراتوموماب) Darzalex (Daratumumab)

نام های تجاری: دارزالکس داراتومومب
توضیحات صوتی:

موارد تزریق داروی دارزالکس (Darzalex)

از این دارو در درمان نوعی از سرطان (میلوم چندگانه/مالتیپل میلوما) استفاده می شود. داراتوموماب در دسته داروهایی که تحت عنوان آنتی بادی مونوکلونال شناخته می شوند، قرار می گیرند. نحوه اثر دارو با کاهش یا توقف رشد سلول های سرطانی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا استعلام قیمت داروی دارزالکس و همچنین ثبت سفارش خرید داروی دارزالکس در سایت سامانه سلامت سین سا؛ با ما در ارتباط باشید.

نام عمومی: داراتوموماب

دارزالکس(Darzalex)

مشاوره تهیه آمپول دارزالکس

اَشکال دارویی دارزالکس (Darzalex)

محلول داخل وریدی (20 میلی گرم در میلی لیتر)

اثر داروی دارزالکس

مشاوره سفارش داروی دارزالکس

زمان و نحوه تزریق دارزالکس (داراتوموماب)

پیش از هر بار مصرف این دارو، راهنمای مصرف دارو را مطالعه نمایید. می توانید سوالات خود را از پزشک معالج خود یا پزشک داروخانه بپرسید.

این دارو به صورت داخل وریدی و توسط یک متخصص تزریق می شود. داروی دارزالکس طبق دستور پزشک و معمولاً هفته ای یک بار در 6 تا 9 هفته ابتدایی (بسته به شرایط پزشکی فرد) تجویز می شود. پس از آن، پزشک به تدریج میزان داروی دریافتی فرد را کاهش می دهد.

ممکن است هنگام یا پس از استفاده از داراتوموماب Darzalex، واکنش هایی در بدن ایجاد شود، به همین منظور برای جلوگیری از بروز این عوارض، پزشک داروهایی برای فرد تجویز می کند که باید قبل از هر تزریق مصرف شود. در صورت مشاهده علائم واکنش به تزریق دارو مانند خارش / آبریزش بینی، حالت تهوع، استفراغ، تحریک گلو، مشکل تنفس، تب، سرفه، سردرد یا لرز، فوراً پزشک خود را در جریان قرار دهید.

دوز مصرفی دارو طبق شرایط پزشکی فرد و میزان پاسخ بدن به دارو تعیین می شود.

بیشترین اثربخشی دارزالکس در نتیجه مصرف منظم آن حاصل می شود. بنابراین برای جلوگیری از فراموش کردن مصرف دارو، روزهای مصرف را در تقویم علامت گذاری کنید.

عوارض جانبی داروی دارزالکس (ِDarzalex)

خستگی، کمردرد، درد مفاصل، اسهال یا از دست دادن اشتها می تواند از عوارض دارزالکس باشد. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این عوارض، حتماً آن را با پزشک معالج یا پزشک داروخانه مطرح کنید.

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان Darzalex را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. با این حال باید به خاطر داشت مصرف این دارو می تواند عوارض جانبی جدی به همراه داشته باشد.

عوارض داروی دارزالکس

 

بروز هرگونه عارضه جانبی جدی، از جمله: کبودی / خونریزی آسان، بی حسی / سوزن سوزن شدن پوست، تورم دست ها / مچ پا / پا را به پزشک اطلاع دهید.

این دارو توانایی فرد در مبارزه با عفونت ها را کاهش داده و می تواند احتمال ابتلای فرد به عفونت جدی (به ندرت کشنده) را افزایش داده و یا آن را تشدید کند. بروز هرگونه علائم دال بر عفونت (مانند گلودرد مداوم، تب، لرز، سرفه) را فوراً به پزشک اطلاع دهید.

واکنش آلرژیک بسیار جدی نسبت به دارزالکس نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: راش پوستی (عارضه های پوستی)، خارش/ تورم (به خصوص در صورت و زبان و گلو)، سرگیجه شدید و مشکلات تنفسی فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف دارزالکس (داراتوموماب)

پیش از مصرف دارزالکس، در صورت حساسیت به آن یا هر نوع حساسیت دیگری، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

احتیاط داروی دارزالکس

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص: بیماری انسداد مزمن ریوی (COPD)، بیماری کبدی (مانند هپاتیت B) مطلع سازید.

Darzalex قادر است فرد را در معرض ابتلا به عفونت قرار داده یا عفونت های فعلی را تشدید کند. بنابراین، برای جلوگیری از شیوع عفونت، دستان خود را به خوبی بشویید.

از تماس با افرادی که احتمال ناقل بودن دارند (مانند مبتلایان به آبله مرغان، سرخک، آنفولانزا) خودداری کنید. اگر در معرض عفونت قرار گرفته اید یا تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، با پزشک خود مشورت کنید.

بدون موافقت پزشک واکسیناسیون انجام ندهید. از تماس با افرادی که اخیراً واکسن های زنده دریافت کرده اند (مانند واکسن آنفولانزا که از طریق بینی استنشاق می شود) خودداری کنید.

برای کاهش احتمال خون ریزی، کوفتگی یا آسیب دیدگی، در هنگام استفاده از اشیای تیز مانند تیغ و ناخن گیر احتیاط کنید و از انجام فعالیت هایی مانند ورزش های پربرخورد خودداری کنید.

تمام داروهای مصرفی خود را (از جمله داروهای با نسخه، بی نسخه و محصولات گیاهی) پیش از جراحی به پزشک و یا دندان پزشک خود اطلاع دهید.

افراد مسن هنگام استفاده از این دارو در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به عفونت های جدی قرار دارند.

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، به پزشک اطلاع دهید. هنگام استفاده از داروی دارزالکس نباید باردار شوید زیرا این دارو به جنین آسیب می رساند. قبل از شروع مصرف این دارو، پزشک باید انجام آزمایش بارداری را تجویز کند. هنگام استفاده از این دارو و 3 ماه پس از قطع درمان، در مورد اشکال قابل اطمینان کنترل بارداری مشورت کنید. اگر باردار هستید، بلافاصله در مورد خطرات و فواید این دارو با پزشک خود صحبت کنید.

انتقال این دارو به شیر مادر مشخص نیست. به دلیل خطر احتمالی برای نوزاد، شیردهی در هنگام استفاده از این دارو و 2 ماه پس از قطع درمان توصیه نمی شود. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی دارزالکس (داراتوموماب)

تداخل های دارویی می تواند نحوه ی عملکرد دارو را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

این دارو می تواند در برخی نتایج آزمایشگاهی (مانند تست کومبس) تداخل ایجاد کرده و باعث نتایج کاذب شود. اطمینان حاصل کنید که پرسنل آزمایشگاه و کلیه پزشکان از مصرف این دارو توسط شخص مطلع هستند.

سوء مصرف داروی دارزالکس (داراتوموماب)

در صورت مصرف بیش از حد دارزالکس و بروز علائم جدی مانند غش کردن یا دشواری تنفس با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

این دارو را به صورت سرخود به دیگران تجویز نکنید.

تست های آزمایشگاهی یا پزشکی (مانند شمارش سلول های خونی، آزمایش هپاتیت ب) باید پیش از شروع و هنگام مصرف این دارو انجام شوند. تمام آزمایش های خود را سر موقع انجام داده و برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

دوز فراموش شده

مصرف هر دوز طبق برنامه تجویز شده اهمیت زیادی دارد. اگر یک دوز را فراموش کردید، بلافاصله از پزشک یا داروساز یک برنامه جدید دریافت کنید.

نگهداری

امکان پذیر نمی باشد، این دارو در بیمارستان یا کلینیک نگه داری شده و در خانه نگه داری نمی شود.

مشاوره خرید داروی دارزالکس

جهت مشاوره سفارش و خرید داروی دارزالکس می توانید از لینک زیراقدام نمایید. همچنین با توجه به دوز مصرفی این دارو، قیمت آمپول دارزالکس (داراتوموماب) متفاوت می باشد.

 

مشاوره خرید دارزالکسبا قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش