ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

سایمتیکون Simethicone

نام های تجاری: دایمتیکون-جالینوس دایمتیکون دایمکت تگزالینت دایمتیکون - حکیم دایمتین دایمتیمکس دای کولیک گات سایموتکس فلاتوژل دی-گس (بیشتر)

موارد مصرف

این محصول برای تسکین علائم ناشی از گازهای اضافی حاصل بلع هوا، مصرف برخی غذاها یا شیر خشک های مخصوص نوزاد، استفاده می شود و گازها را از بین می برد.

 

زمان و نحوه مصرف

در صورت استفاده ی بدون نسخه دارو، تمام دستورالعمل های روی بسته را مطالعه کنید. در صورت تجویز این دارو توسط پزشک، طبق نسخه مصرف کنید.
این محصول را در صورت نیاز به طور خوراکی، بعد غذا یا هنگام مصرف غذا، طبق دستور پزشک استفاده کنید. تمام راهنمایی های موجود بر روی بسته بندی محصول را مطالعه کنید. می توانید سوالات خود را از پزشک معالج خود یا پزشک داروخانه بپرسید.
بطری را قبل مصرف تکان دهید و برای اندازه گیری دوز لازم، از قاشق مخصوص استفاده کنید. برای اندازه گیری از قاشق خانگی استفاده نکنید زیرا دوز مناسب را نشان نمی دهد. برای جلوگیری از ایجاد تف یا خفگی، این دارو را به آرامی در گوشه دهان کودک بریزید. دوز مصرفی، 1 اونس (30 میلی لیتر) در آب خنک، شیر خشک مخصوص شیرخواران یا آب میوه می باشد. این مخلوط را به خوبی هم زده و بلافاصله بخورانید. در صورت استفاده از قطره چکان برای مصرف دارو، پس از هر بار مصرف آن را به خوبی بشویید.
دوز مصرفی دارو طبق شرایط پزشکی فرد و میزان پاسخ بدن به دارو تعیین می شود.
در صورت مصرف دارو بدون تجویز پزشک برای کودک، بیش از 12 دوز سایمتیکون در هر روز استفاده نکنید.
در صورت تداوم یا بدتر شدن وضعیت یا وجود مشکل پزشکی جدی برای کودک، بلافاصله از کمک پزشکی استفاده کنید.

عوارض جانبی

سایمتیکون عوارض جانبی بسیار کمی دارد. در صورت بروز عوارض غیر معمول، سریعاً به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.
به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این دارو، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.


واکنش آلرژیک بسیار جدی نسبت به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: راش پوستی (عارضه های پوستی)، خارش/ تورم (به خصوص در صورت و زبان و گلو)، سرگیجه شدید و مشکلات تنفسی فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد احتیاطی و منع مصرف

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به آن یا هر نوع حساسیت دیگری، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

تداخلات دارویی

تداخل های دارویی می تواند نحوه ی عملکرد دارو را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی سایمتیکون را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

سایمتیکون جذب داروهای تیروئید (مانند لووتیروکسین) را کاهش می دهد. در صورت مصرف داروی تیروئید، سایمتیکون را 4 ساعت قبل یا بعد از آن مصرف کنید.

سوء مصرف

در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

این دارو را به صورت سرخود به دیگران تجویز نکنید.

تمام قرارهای پزشکی و آزمایشگاهی را به خاطر داشته باشید.

دوز فراموش شده

اگر یک دوز از دارو را فراموش کردید، به محض به خاطر آوردن آن را مصرف کنید، اما اگر نزدیک زمان مصرف دوز بعدی بود، از مصرف دوز فراموش شده صرف نظر کنید. همچنین دوز بعدی را به موقع مصرف کرده و برای جبران فراموشی، دوز دارو را دو برابر نکنید.

نگهداری

دارو در دمای اتاق، دور از نور و رطوبت نگهداری شود. از یخ زدن یا نگهداری دارو در حمام خودداری شود. تمام داروها باید از دسترس کودکان و حیوانات دور بمانند.
دارو ها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش