ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

سینکاتچینز Sinecatechins

نام های تجاری: ورگن

موارد مصرف

سینکاتچینز

از سینکاتچینز برای درمان زگیل در ناحیه تناسلی و مقعد استفاده می شود. این زگیل ها توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شوند. این دارو مواد طبیعی موجود در برخی از برگهای چای سبز می باشد. نحوه عملکرد این دارو هنوز مشخص نمی باشد.

این دارو زگیل را درمان نمی کند، اما ممکن است به بهبود سریع تر عفونت کمک کند. همچنین ممکن است در حین درمان یا پس از آن زگیل های جدید ایجاد شوند. این دارو از شیوع زگیل از طریق تماس جنسی جلوگیری نمی کند و ممکن است عملکرد کاندوم و دیافراگم ها را تضعیف کند. با پزشک خود در مورد شیوه های مطمئن تر رابطه جنسی صحبت کنید.

سینکاتچینز

زمان و نحوه مصرف

این دارو با یک برگه برای راهنمایی بیمار ارائه می شود. با دقت آن را مطالعه کنید و سوالات خود را از پزشک خود، پرستار یا پزشک داروخانه بپرسید.

از این دارو تنها برای استعمال خارجی استفاده کنید. دستها را قبل و بعد از استفاده از پماد بشویید. دارو را طبق تجویز، معمولاً 3 بار در روز و طبق دستور پزشک، روی همه زگیل ها بمالید. با استفاده از انگشت خود مقدار کمی، حدود 0.2 اینچ (0.5 سانتی متر) را روی زگیل ها قرار دهید تا هر زگیل را با یک لایه نازک کاملاً بپوشانید. قبل از استفاده مجدد، پماد مانده از درمان قبلی را بشویید. همیشه پس از استحمام و دوش گرفتن، دوباره از پماد استفاده کنید. ناحیه تحت درمان را با باند یا سایر پانسمان های ضد آب نپوشانید. میتوانید موضع را با گاز پنبه ای یا لباس زیر پنبه ای بپوشانید.از دارو به میزان بیشتر یا طولانی تر از زمان تجویز شده استفاده نکنید.

مردان ختنه نشده مبتلا به زگیل در محل ختنه گاه باید در هنگام معالجه، پوست ختنه گاه را عقب بکشند و آن ناحیه را روزانه تمیز کنند، سپس از این دارو استفاده کنند.

همچنین خانم هایی که از تامپون استفاده می کنند باید قبل از استفاده از پماد، تامپون را وارد کنند. در صورت لزوم است تعویض تامپون در حالی که پماد روی پوست قرار دارد، از ورود پماد به داخل واژن خودداری کنید.

از استفاده از این دارو برای داخل واژن، مقعد یا زخم باز خودداری کنید. از لمس چشم، بینی یا دهان در حالی که پماد روی انگشت قرار دارد، خودداری کنید. در صورت تماس دارو با این نواحی،موضع را با آب فراوان بشویید. و در صورت ایجاد تحریک، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

هنگام استفاده از این محصول از تماس جنسی خودداری کنید. این محصول ممکن است عملکرد کاندوم و دیافراگم های واژن را تضعیف و خطر بارداری و انتقال بیماری مقاربتی (از جمله زگیل تناسلی) به دیگران را افزایش دهد. قبل از فعالیت جنسی محصول را از بدن بشویید. با پزشک خود در رابطه با روش های مطمئن جلوگیری از بارداری مشورت کنید.

برای میسر شدن بیشترین اثربخشی به طور مرتب از این دارو استفاده کنید. درمان را تا زمان از بین رفتن زگیل ادامه دهید. از مصرف بیش از 16 هفته مگر به دستور پزشک خودداری کنید. در صورت عدم بهبود وضعیت یا مشاهده زگیل های جدید، به پزشک خود اطلاع دهید.

عوارض جانبی

واکنش های پوستی خفیف مانند خارش، سوزش، درد، تورم و قرمز شدن ناحیه تحت درمان می تواند از عوارض جانبی این دارو باشد. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این عوارض، فوراً پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید.

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این دارو، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

بروز هرگونه عارضه جانبی جدی، مانند : تاول زدن، ترشحات و لایه برداری پوست ناحیه تحت درمان، زخم باز در ناحیه تحت درمان (زخم پوست) را بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

در موارد نادری در مردانی که ختنه نشده اند، باریک شدن پوست ختنه گاه (فیموز) اتفاق میوفتد. اگر متوجه گرفتگی، درد در پوست ختنه گاه شده اید، بلافاصله پزشک را در جریان قرار دهید.

واکنش جدی آلرژیک به این محصول به ندرت رخ می دهد. با این حال، در صورت مشاهده علائمی همچون جوش، خارش، تورم (به خصوص در صورت، زبان و گلو)، سرگیجه شدید، دشواری در تنفس، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

سینکاتچینز

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به آن یا چای سبز و هر نوع حساسیت دیگری، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص زخم باز در ناحیه تحت درمان، درمان اخیر یا بهبود نیافته یا زخم در ناحیه زگیل (به عنوان مثال، پودوفیلین، نیتروژن مایع، جراحی)، مشکل سیستم ایمنی بدن مطلع سازید.

سینکاتچینز

این محصول ممکن است لباس و ملافه را لکه دار کند.

ناحیه تحت درمان را در معرض نور آفتاب، و چراغ های سولاریوم قرار ندهید.

زگیل های تناسلی یا مقعدی توسط ویروسی به نام ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود. این محصول ویروس را از بین نمی برد بلکه تنها به بهبود زگیل کمک می کند. بنابراین، ممکن است زگیل های جدید حتی در حین درمان نیز ایجاد شوند.

همچنین ممکن است فرد بتواند شریک جنسی در تماس با مناطق آلوده به HPV پوست را نیز آلوده کنید. برای کاهش خطر انتشار HPV به دیگران، همیشه در طول تمام فعالیت های جنسی از روش های محافظت کننده (به عنوان مثال، کاندوم لاتکس یا پلی اورتان، کاندوم دهانی) استفاده کنید. برای جزئیات بیشتر با پزشک خود و یا پزشک داروخانه مشورت کنید.

در طول درمان زگیل های تناسلی یا مقعدی، از تماس جنسی تا زمانی که پماد روی پوست قرار دارد، خودداری کنید. علکرد کاندوم، کاندوم دهانی و دیافراگم ها ممکن است توسط پماد تضعیف شود و برای جلوگیری از بارداری یا شیوع HPV یا سایر بیماری های مقاربتی (به عنوان مثال HIV) به خوبی کار نکنند.

تنها در صورت لزوم از این دارو در حین بارداری استفاده کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

هنوز مشخص نیست که آیا این دارو از طریق شیر به نوزاد منتقل می شود یا خیر، به همین دلیل حتماً قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی

تداخل های دارویی می تواند نحوه ی عملکرد دارو را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی دفراسیروکس را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

برخی از محصولاتی که ممکن است با این دارو تداخل داشته باشند عبارتند از: داروهایی که ممکن است بر سیستم ایمنی بدن تأثیر بگذارند (از جمله شیمی درمانی، کورتیکواستروئیدها مانند هیدروکورتیزون یا پردنیزون).

سوء مصرف

 در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن و یا دشواری در تنفس با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

این دارو را به صورت سرخود به دیگران تجویز نکنید.

توجه کنید که این دارو فقط برای شرایط فعلی تجویز شده است. بنابراین از مصرف این دارو برای عفونت های دیگر مگر به دستور پزشک خودداری کنید .

تمام مراجعات پزشکی را پیگیری کنید. HPV می تواند خطر سرطان دهانه رحم را افزایش دهد. بنابراین بسیار مهم است که زنان در معرض HPV برای بررسی خطر ابتلا به سرطان به طور منظم آزمایش PAP انجام دهند.

دوز فراموش شده

اگر یک دوز از دارو را فراموش کردید، به محض به خاطر آوردن آن را مصرف کنید، اما اگر نزدیک زمان مصرف دوز بعدی بود، از مصرف دوز فراموش شده صرف نظر کنید. همچنین دوز بعدی را به موقع مصرف کرده و برای جبران فراموشی، دوز دارو را دو برابر نکنید.

نگهداری

این محصول را در یخچال یا در دمای اتاق یا از در دمای 77 درجه فارنهایت یا کمتر (25 درجه سانتیگراد) دور از رطوبت نگهداری کنید. ممکن است روش های نگه داری برندهای مختلف این دارو با یکدیگر متفاوت باشد. بسته بندی محصول را برای کسب اطلاعات در مورد نحوه نگهداری داروی خود بررسی کنید یا از پزشک داروخانه بپرسید.درب ظرف دارو را پس از هر بار استفاده محکم ببندید. از یخ زدن دارو خودداری نمایید. همه داروها را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگه دارید.

دارو ها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش