ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

هالوتستین (فلوئوکسی مسترون) Halotestin (Fluoxymesterone)

نام های تجاری: هالوتستین آندروکسی

موارد مصرف

از این دارو برای درمان سطح پایین تستوسترون استفاده می شود. همچنین برای تأخیر در بلوغ در برخی از کودکان پسر استفاده می شود. از فلوکسی مسترون در درمان سرطان پستان در زنان استفاده می شود. پزشک نیز ممکن است این دارو برای دلایل درمانی دیگری برای شما تجویز کند. در این خصوص با پزشک مشورت کنید.

زمان و نحوه مصرف

قبل از شروع استفاده از فلوکسی مسترون برگه راهنمای دارو را که توسط داروساز ارائه شده است بخوانید. اگر سوالی دارید، می­توانید با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.

این دارو را طبق نظر پزشک معمولاً به همراه غذا یا بعد از غذا مصرف کنید. بنابراین مصرف این دارو را حتی در مواقعی که ممکن است احساس بهبودی نیز داشته باشید باید ادامه دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به به فلوکسی مسترون یا هر قسمت دیگری از فلوکسیسترون یا هر نوع حساسیت دیگری به سایر داروها، غذاها پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص: سرطان پستان یا پروستات مطلع سازید.

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، پزشک خود مطلع سازید. هنگام استفاده از فلوكسی مسترون نباید باردار شوید. همچنین در زمان شیردهی نباید از این دارو استفاده کنید.

موارد مذکور، تمام داروها و یا مشکلاتی که ممکن است با فلوکسی مسترون تداخل پیدا کنند را در برنمی گیرد.

نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه یا OTC و محصولات گیاهی و ویتامین ها) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

در صورت استفاده از فلوکسی مسترون حتما به پزشک، پرستاران، داروسازان و دندانپزشکان اطلاع دهید.

این دارو باعث کاهش توانایی در فعالیت های ورزشی می شود.

اگر از قبل دیابت دارید، قند خون خود را به طور منظم طبق دستورالعمل بررسی کنید و نتایج را با پزشک خود در میان بگذارید. این دارو ممکن است روی نتایج برخی آزمایشات آزمایشگاهی تأثیر بگذارد. بنابراین قبل از انجام هرگونه آزمایشی به متصدی آزمایشگاه در مورد مصرف فلوکسی مسترون اطلاع دهید.

این دارو یک نوع استروئید آنابولیک است. داروهای استروئید آنابولیک از قبل دارای علائم سو مصرف و سو استفاده داشتند. این سو مصرف استروئیدهای آنابولیک می تواند منجر به وابستگی و عوارضی شود. این عوارض شامل مشکلات قلبی یا عروقی، سکته مغزی، مشکلات کبدی و ذهنی یا مشکلات خلقی شود که درصورت مشاهده این علائم بلافاصله به پزشک اطلاع دهید.

در مردان، این دارو می تواند تولید اسپرم را کاهش دهد که این ممکن است باعث کاهش قدرت باروری در مردان شود. برای جزئیات بیشتر با دکتر خود مشورت کنید.

اگر 65 سال یا بیشتر دارید، با احتیاط از فلوکسی مسترون استفاده کنید. چون ممکن است عوارض جانبی بیشتری داشته باشید.

در کودکان مصرف این دارو باید با احتیاط و زیر نظر پزشک انجام گیرد.

این دارو ممکن است در برخی موارد بر رشد کودکان و نوجوانان تأثیر بگذارد. بنابراین ممکن است پزشک لازم داشته باشد مراحل رشد آنها را به طور منظم بررسی کند.

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، پزشک خود مطلع سازید. هنگام استفاده از فلوکسی مسترون نباید باردار شوید. زیرا فلوکسی مسترون ممکن است به نوزاد متولد شده آسیب برساند.

عوارض جانبی

این دارو به ندرت ممکن در بعضی افراد باعث ایجاد عوارض جانبی کشنده هنگام مصرف دارو شود. بنابراین در صورت مشاهده هرگونه عارضه ای بلافاصله به پزشک اطلاع دهید.

هر یک از علائم یا نشانه های زیر که ممکن است مربوط به یک عارضه جانبی بسیار بد باشد:

  • علائم واکنش آلرژیک، مانند راش پوستی؛ کهیر؛ خارش؛ پوست (قرمز، متورم، تاول زده یا لایه برداری می کند) خس خس سینه، تنگی در قفسه سینه یا گلو؛ مشکل تنفس، بلع، یا صحبت کردن؛ گرفتگی صدا غیرمعمول و تورم (دهان، صورت، لب ها، زبان یا گلو).
  • علائم سطح کلسیم بالا مانند ضعف، گیجی، احساس خستگی، سردرد، ناراحتی معده و پرت کردن، یبوست یا درد استخوان.
  • تنگی نفس، افزایش وزن زیاد، یا تورم در بازوها یا پاها.
  • تغییر در رنگ پوست.
  • روحیه کم (افسردگی).
  • احساس سوزش، بی حسی یا سوزن سوزن شدن که طبیعی نیست.
  • ناراحتی معده
  • در مردان ممکن است نعوظ (آلت تناسلی مرد سخت) که اغلب اتفاق می افتد یا طولانی مدت طول می کشد.
  • برای زنان، صدای عمیق، موهای صورت، جوش ها یا دوره پریود تغییر می کند.

مشکلات کبدی بسیار بد و گاه کشنده با فلوکسی مسترون ممکن است رخ دهد. اگر علائم مشکلات کبدی مانند ادرار تیره، احساس خستگی، گرسنگی، ناراحتی معده یا درد معده، مدفوع رنگ روشن، زردی پوست یا چشم.

همه داروها ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند. با این حال، در بسیاری از افراد ممکن است هیچ عارضه جانبی رخ ندهد یا فقط جزئی داشته باشند. در صورت مشاهده هر یک از این عوارض جانبی از جمله: تغییر علاقه جنسی، اضطراب، سردرد، جوش (آکنه) و در مردان، بزرگ شدن سینه ها و در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این عوارض، پزشک را در جریان بگذارید.

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

سوءمصرف

در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن، تنگی نفس با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

دوز فراموش شده

اگر دوز مصرفی را فراموش کردید، به محض به یاد آوردن آن را مصرف کنید. اما اگر به زمان دوز بعدی نزدیک است، از مصرف دوز فراموش شده صرف نظر کنید. همچنین دوز بعدی را به موقع مصرف کرده و برای جبران فراموشی، دوز دارو را دو برابر نکنید.

نگهداری

در دمای اتاق و دور از نور و رطوبت در ظرف اصلی دارو نگهداری شود. از نگهداری دارو در حمام خودداری شود. تمام داروها باید از دسترس کودکان و حیوانات دور بمانند.

دارو ها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش