ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

فازلودکس (فولوسترانت) Faslodex (Fulvestrant)

نام های تجاری: فولارنت فازلودکس فولوسترانت اور فارما

داروی فازلودکس چیست؟

از داروی فازلودکس برای درمان بعضی از سرطان های پستان استفاده می شود. سلول های سرطانی پستان برای رشد به هورمون استروژن نیاز دارند و آمپول فازلودکس با جلوگیری از اثر استروژن، تکثیر سلول های سرطانی را کُند می کند.

اَشکال دارویی

محلول تزریق عضلانی آمپول فازلودکس (50 میلی گرم در میلی لیتر) می باشد.

آمپول فازلودکس

مشاوره تهیه آمپول فازلودکس 

زمان و نحوه مصرف داروی فازلودکس

پیش از هر بار مصرف آمپول فازلودکس ، راهنمای مصرف دارو در باکس دارو را مطالعه نمایید. می توانید سوالات خود را از پزشک معالج خود یا پزشک داروخانه بپرسید.

این دارو باید توسط یک متخصص و به آرامی در عضله باسن تزریق شود. این دارو طبق دستور پزشک، معمولاً 3 نوبت اول دارو در فواصل دو هفته ای و سپس به صورت ماهانه تزریق می شود. دوز دارو براساس شرایط پزشکی فرد تعیین می شود.

 

داروی فازلودکس برای درمان انواع سرطان پستان

خرید آمپول فازلودکس 

عوارض جانبی داروی فازلودکس

درد / تورم / قرمزی در محل تزریق، حالت تهوع / استفراغ، کاهش اشتها، یبوست، اسهال، ناراحتی معده، سرگیجه، خستگی، سردرد، گرگرفتگی یا اختلال خواب می تواند از عوارض این دارو باشند. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از عوارض، حتماً آن را با پزشک معالج یا پزشک داروخانه مطرح کنید.

عوارض داروی فازلودکس چیست؟

در صورت بروز هرکدام از این عوارض خطرناک جانبی مصرف آمپول فازلودکس ، بلافاصله به پزشك مراجعه کنید: بی حسی / سوزن سوزن شدن بازوها / پاها، درد کمر/ پا، درد استخوان / مفصل، تغییرات ذهنی / خلقی (مانند اضطراب، افسردگی)، تنگی مداوم نفس، سوزش / دردناکی / تکرر ادرار، خستگی غیرمعمول، علائم عفونت (مانند گلودرد مداوم، تب، لرز).

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این دارو، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

واکنش آلرژیک بسیار جدی نسبت به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: راش پوستی (عارضه های پوستی)، خارش/ تورم (به خصوص در صورت و زبان و گلو)، سرگیجه شدید و مشکلات تنفسی فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

خرید فازلودکس 

موارد احتیاطی و منع مصرف 

پیش از مصرف داروی فازلودکس، در صورت حساسیت به آن یا هر نوع حساسیت دیگری، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص ابتلا به بیماری کبدی، اختلالات خونریزی، تعداد کم پلاکت (ترومبوسیتوپنی) مطلع سازید.

این دارو ممکن است باعث سرگیجه شود و استفاده از الکل یا ماریجوانا (شاهدانه) می تواند آن را تشدید کند. تا زمانی که از بی خطر بودن کارهایی مانند رانندگی، استفاده از ماشین آلات و هرکاری که نیاز به هوشیاری دارد، اطمینان حاصل نکرده اید از انجام آنها خودداری کنید. مصرف الکل را محدود کرده و در صورت مصرف ماریجوانا آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

تمام داروهای مصرفی خود را (از جمله داروهای با نسخه، بی نسخه و محصولات گیاهی) پیش از جراحی به پزشک و یا دندان پزشک خود اطلاع دهید.

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. هنگام استفاده از فولوسترانت نباید باردار شوید. این دارو می تواند به جنین آسیب برساند. آزمایش بارداری باید طی 7 روز از شروع این دارو انجام شود. هنگام استفاده از این دارو و به مدت 1 سال پس از قطع درمان، از اشکال قابل اطمینان کنترل بارداری استفاده کنید. از محصولات ضد بارداری که حاوی استروژن هستند استفاده نکنید. اگر باردار هستید، بلافاصله در مورد خطرات و فواید این دارو با پزشک صحبت کنید.

انتقال این دارو به شیر مادر مشخص نیست و به دلیل خطرات احتمالی برای نوزاد شیردهی هنگام استفاده از این دارو و 1 سال پس از قطع درمان توصیه نمی شود. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخل دارویی آمپول فازلودکس

تداخل های دارویی آمپول فازلودکس می تواند نحوه ی عملکرد دارو را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی فولوسترانت را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

این دارو می تواند بر روی نتایج برخی تست های آزمایشگاهی و پزشکی (از جمله سطح استرادیول) اثر گذاشته و احتمالا منجر به کاذب شدن نتیجه آزمایش شود. اطمینان حاصل کنید که پرسنل آزمایشگاه و پزشکان از استفاده شما از این دارو مطلع هستند.

سوء مصرف داروی فازلودکس

در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن یا اختلال تنفس با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

علائم سوء مصرف دارو می تواند به صورت تپش سریع / نامنظم قلب، سرگیجه شدید و غش کردن باشد.

توجه

در درحین استفاده از این دارو تست های آزمایشگاهی یا پزشکی (مانند عملکرد کبد) انجام شود. تمام معاینات پزشکی و آزمایشگاهی را نگه داری کنید. برای جزئیات بیشتر با پزشک مشورت کنید.

دوز فراموش شده

اگر یک دوز از دارو را فراموش کردید، به محض به خاطر آوردن آن را مصرف کنید، اما اگر نزدیک زمان مصرف دوز بعدی بود، از مصرف دوز فراموش شده صرف نظر کنید. همچنین دوز بعدی را به موقع مصرف کرده و برای جبران فراموشی، دوز دارو را دو برابر نکنید.

نگهداری

قابل استفاده نیست این دارو در کلینیک یا مطب پزشک تزریق می شود و در خانه نگهداری نمی شود.

خرید داروی فازلودکس با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش