ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

استامینوفن، بوتالبیتال و کافئین Acetaminophen & Butalbital & Caffeine

نام های تجاری: اسجیک فیوریست زبوتال آرست ایزوست فارماژسیک آنوکوان تو-داین تنیک مارجزیک فمست ژئون تنست ترایاد فیورپاپ رپان دلمار اندولور ازول آد-ست مدیجزیک مینوتال میگراست پاکپس آلاجزیک آمریست نانباک دالجیک اوربیوان کاپاست واناتول ویتول (بیشتر)

هشدارها


شما نباید فیوریست استفاده کنید اگر پورفیریا، و یا اگر شما به تازگی استفاده از الکل، آرام بخش، آرام بخش، و یا داروهای مخدر دیگر.
آیا فیوریست استفاده کنید اگر شما یک مهارکننده MAO در 14 روز گذشته گرفته شده است. یک تعامل خطرناک دارویی می تواند رخ دهد. مهارکننده های MAO شامل ایزوکرباکسید، لاینزولید، فنلزین، راساگیلین، سلژیلین، و ترانیل سیپرومین هستند.
فیوریست بیشتری از آنچه توصیه می شود مصرف کنید. مصرف بیش از حد است امینوفن می تواند به کبد شما آسیب وارد کند یا باعث مرگ شود. اگر تهوع، درد در معده فوقانی، خارش، از دست دادن اشتها، ادرار تیره، مدفوع رس رنگ، یا زردی (زرد شدن پوست یا چشمانتان) داشتید، به یکباره با پزشک خود تماس بگیرید.
در موارد نادر استامينوفن ممکن است باعث واکنش شديد پوست شود. مصرف فیوریست را متوقف کنید و اگر قرمزی پوست یا بثورات جلدی که گسترش می یابد و باعث تاول زدن و پوست کندن می شود، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

قبل از مصرف این دارو


آیا فیوریست استفاده کنید اگر شما یک مهار کننده MAO در 14 روز گذشته گرفته شده است. یک تعامل خطرناک دارویی می تواند رخ دهد. مهارکننده های MAO شامل ایزوکرباکسید، لاینزولید، فنلزین، راساگیلین، سلژیلین، و ترانیل سیپرومین هستند.
شما نباید از فیوریست استفاده کنید اگر به استامينوفن، اماتالبيتال، يا کافئين حساسيت داريد، اگر پورفيريا داريد، يا به تازگی از الکل، آرام بخش، آرام بخش، يا داروهای مخدر ديگر استفاده کرده يد.
برای اطمینان از امن شدن فیوریست برای شما، اگر دارید به پزشک خود بگویید:
• بیماری کبدی، سیروز، سابقه اعتیاد به الکل یا اعتیاد به مواد مخدر، یا اگر شما بیش از 3 نوشیدنی الکلی در روز می نوشید؛
• بیماری کلیوی؛
• آسم, آپنه خواب, یا دیگر اختلال تنفس;
• زخم معده یا خونریزی;
• سابقه بثورات پوستی ناشی از هر گونه دارو;
• سابقه بیماری روانی یا افکار خودکشی؛ یا
• اگر شما استفاده از دارو برای جلوگیری از لخته شدن خون.
معلوم نیست که آیا فیوریست به یک نوزاد متولد نشده آسیب خواهد رساند یا نه. اگر در حالی که باردار هستید از butalbital استفاده کنید، کودک شما می تواند به دارو وابسته شود. این امر می تواند باعث علائم ترک تهدید کننده زندگی در نوزاد پس از به دنیا آمدن آن شود. نوزادانی که وابسته به پزشکی شکل دهنده عادت به دنیا می آیند ممکن است برای چند هفته نیاز به درمان پزشکی داشته باشند. اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن را داشتید به پزشک خود بگویید.
این دارو می تواند به شیر مادر منتقل شود و ممکن است به یک نوزاد پرستاری آسیب برساند. اگر به نوزاد شیر می دهید به پزشک تان بگویید.

نحوه مصرف


فيوريکت رو دقيقا ً همونطور که تجويز شده بگير تمام جهات روی برچسب نسخه خود را دنبال کنید. این دارو را بیشتر از آنچه توصیه می شود مصرف نکنید. مصرف بیش از حد می تواند به کبد شما آسیب وارد کند یا باعث مرگ شود. به پزشک خود بگویید اگر به نظر می رسد دارو از کار کردن و همچنین در تسکین درد خود دست بردارد.
امالبیتال ممکن است عادت شکل گیری باشد. هرگز فیوریست را با فرد دیگری به ویژه کسی که سابقه سوء مصرف مواد مخدر یا اعتیاد دارد در میان نذارید. دارو را در جایی نگه دارید که دیگران نمی توانند به آن برگردند. فروش یا دادن فیوریست خلاف قانون است.
فیوریست را با غذا یا شیر در صورتی که معده تان را ناراحت می کند، ببر.
فیوریست را در دمای اتاق به دور از رطوبت و حرارت ذخیره کنید.
مقدار دارو مورد استفاده از هر بطری جدید را پیگیری کنید. Butalbital یک داروی سوء استفاده است و شما باید آگاه باشید اگر کسی با استفاده از دارو خود را نادرست و یا بدون نسخه.

اطلاعات دقیق دوز فیوریست


چه اتفاقی می افتد اگر من مصرف یک دوز را فراموش کنم


از آنجا که این دارو در هنگام نیاز استفاده می شود، شما ممکن است در یک برنامه مصرف باشد. اگر شما در یک برنامه هستند، استفاده از دوز از دست رفته به محض اینکه شما به یاد داشته باشید. پرش دوز از دست رفته اگر آن را تقریبا زمان برای دوز برنامه ریزی شده بعدی خود را. از داروهای اضافی برای آرایش دوز از دست رفته استفاده نکنید.


اگر مصرف بیش از حد داشته باشم چه اتفاقی می افتد؟


به دنبال مراقبت های پزشکی اضطراری و یا تماس با خط کمک سم در 1-800-222-1222. مصرف بیش از حد فیوریست می تواند کشنده باشد.
اولین نشانه های مصرف بیش از حد استامينوفن شامل از دست دادن اشتها، تهوع، استفراغ، درد معده، عرق کردن، و سردرگمی يا ضعف است. علائم بعدی ممکن است شامل درد در معده فوقانی، ادرار تیره، و زرد شدن پوست یا سفیدی چشمان شما باشد.
علائم مصرف بیش از حد نیز ممکن است شامل بی خوابی، بی قراری، نرزش، اسهال، افزایش تنفس کم عمق، ضربان قلب ناهموار، تشنج (تشنج)، یا غش باشد.

این دارو می تواند عوارض جانبی ایجاد کند که ممکن است تفکر یا واکنش های شما را مختل کند. اگر رانندگی می کنید یا هر کاری که شما را ملزم به بیداری و هوشیاری می کند، مراقب باشید.
از نوشیدن الکل اجتناب کنید. این ممکن است خطر آسیب کبدی خود را در حالی که مصرف است امینوفن را افزایش دهد.
قبل از استفاده از هر گونه داروی سرماخوردگی، آلرژی، درد یا خواب دیگر از پزشک یا داروساز بپرسید. استامينوفن (گاهی اوقات به صورت مخفف APAP) در بسياری از داروهای ترکيبی وجود دارد. مصرف برخی از محصولات با هم می تواند باعث شما را به است امینوفن بیش از حد است که می تواند به مصرف بیش از حد کشنده منجر شود. برچسب را بررسی کنید تا ببینید آیا دارویی حاوی استامينوفن يا APAP است يا نه.
در حالی که شما در حال مصرف این دارو, اجتناب از مصرف قرص رژیم غذایی, قرص کافئین, و یا محرک های دیگر (مانند داروهای ADHD) بدون توصیه دکتر شما.

عوارض جانبی


دریافت کمک های پزشکی اضطراری اگر شما نشانه هایی از واکنش آلرژیک به فیوریکت: کهیر; مشکل در تنفس; تورم صورت، لب ها، زبان، یا گلو.
در موارد نادر، استامينوفن ممکن است باعث واکنش شديد پوستی شود که می تواند کشنده باشد. این می تواند رخ دهد حتی اگر شما استمینوفن در گذشته گرفته اند و هیچ واکنشی نداشت. مصرف این دارو را متوقف کنید و اگر قرمزی پوست یا بثورات جلدی که گسترش می یابد و باعث تاول زدن و پوست کندن می شود، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. اگر شما این نوع واکنش را داشته باشد، دیگر هرگز نباید هیچ دارویی را که حاوی استمینوفن باشد مصرف کنید.
استفاده از این دارو را متوقف کنید و در صورت وجود به یکباره با پزشک خود تماس بگیرید:
• سردرگمی، تشنج (تشنج)؛
• کوتاهی نفس؛
• يه احساس سبک سر، انگار ممکنه از هوش بري؛ یا
• تهوع، درد بالای معده، خارش، از دست دادن اشتها، ادرار تیره، مدفوع به رنگ رس، زردی (زرد شدن پوست یا چشم).
عوارض جانبی رایج فیوریست ممکن است شامل موارد زیر باشد:
• خواب آلودگی، سرگیجه؛
• احساس اضطراب یا بی قراری؛
• احساس مست; یا
• مشکلات خواب (بی خوابی).
این یک لیست کامل از عوارض جانبی نیست و دیگران ممکن است رخ دهد. برای مشاوره پزشکی در مورد عوارض جانبی با پزشک خود تماس بگیرید. شما ممکن است عوارض جانبی به FDA در گزارش 1-800-FDA-1088.

چه داروهای دیگری فیوریست را تحت تاثیر قرار خواهد داد؟


مصرف این دارو با داروهای دیگری که شما را خواب آلود می کند یا تنفس شما را کند می کند می تواند عوارض جانبی خطرناک یا تهدید کننده زندگی ایجاد کند. قبل از مصرف فیوریست با قرص خواب، دارو درد مواد مخدر، شل کننده عضلانی، یا دارو برای اضطراب، افسردگی، یا تشنج از پزشک خود بپرسید.
داروهای دیگر ممکن است با استامینوفن، اماتالبیتال، و کافئین تعامل داشته باشند، از جمله داروهای تجویزی و بیش از حد ضد، ویتامین ها، و محصولات گیاهی. به هر یک از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خود در مورد تمام داروهایی که اکنون استفاده می کنید و هر دارویی که شروع می کنید یا استفاده از آن را متوقف می کنید بگویید.

منبع

drugsبا قوانین سین سا موافقم.
ثبت
ثبت سفارش