ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

قطره چشمی اولوپاتادین Olopatadine ophthalmic

نام های تجاری: پاتانول اولوپاتادین اولانتین سنسیت -آی آلروپات Pataday Patanol Pazeo Pataday Once Daily Relief Pataday Once Daily Relief Extra Strength (بیشتر)

موارد مصرف

این دارو نوعی داروی آنتی هیستامین است که برای درمان خارش و قرمزی چشم به دلیل آلرژی استفاده می شود.

این دارو برای درمان سوزش چشم ناشی از لنزهای تماسی توصیه نمی شود.

زمان و نحوه مصرف

بسته به مارک قطره چشمی تجویز شده، این دارو را طبق دستور پزشک معمولاً یک یا دو بار در روز استفاده کنید.

قبل از هر بار استفاده دست های خود را بشویید. برای جلوگیری از ایجاد آلودگی، از لمس نوک قطره چکان و تماس آن با چشم یا هر سطح دیگری خودداری کنید.

ماده نگهدارنده موجود در این محصول ممکن است توسط لنزهای تماسی جذب شود. اگر از لنزهای تماسی استفاده می کنید، آنها را قبل از استفاده از این دارو از چشم ها خارج کنید و بعد از هر بار مصرف دارو حداقل 10 دقیقه لنز ها را در چشم قرار ندهید.

سر خود را به عقب متمایل کنید ، به سمت بالا نگاه کنید و پلک پایین را پایین بکشید تا حالت کیسه ای ایجاد شود. قطره چکان را مستقیماً روی چشم خود نگه دارید و مقدار قطره تجویز شده را بچکانید. به سمت پایین نگاه کنید و به آرامی چشم خود را به مدت 1 تا 2 دقیقه ببندید. یک انگشت خود را در گوشه داخلی چشم که نزدیک بینی می باشد، قرار دهید و فشار ملایمی وارد کنید. این کار از تخلیه دارو جلوگیری می کند. از پلک زدن و مالش چشم ها خودداری کنید.

قطره چکان را هرگز نشویید. درپوش قطره چکان را بعد از هر بار استفاده تعویض کنید.

بیشترین اثر دارو در صورت استفاده ی منظم آن حاصل خواهد شد. برای پرهیز از فراموشی، آن را هر روز در ساعتی مشخص مصرف کنید. این دارو را طبق زمان تجویز شده مصرف کنید.

حداقل 5 دقیقه بین استفاده از این دارو و سایر داروهای چشمی (به عنوان مثال قطره یا پماد) که ممکن است استفاده کنید، صبر کنید. از قطره های چشمی قبل از پمادهای چشمی استفاده کنید تا قطره های چشمی به چشم وارد شوند.

در صورت بهتر نشدن یا تشدید وضعیت با پزشک صحبت کنید.

عوارض جانبی

سردرد، تاری دید، سوزش/ گزگز/ قرمزی/ خشکی چشم، تورم پلک یا احساس وجود شئ خارجی ممکن است ایجاد شود. در صورت تداوم یا تشدید هریک از عوارض، با پزشک خود یا پزشک داروخانه صحبت کنید.

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این محصول را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این محصول بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این محصول، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

واکنش آلرژیک بسیار جدی نسبت به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله راش پوستی (عارضه های پوستی)، خارش یا تورم (به خصوص در صورت و زبان و گلو)، سرگیجه شدید و مشکلات تنفسی فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به آن یا هر نوع حساسیت دیگری، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی (شامل مواد نگهدارنده مانند کلرید بنزالکونیوم) باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص استفاده از لنزهای تماسی مطلع سازید.

ممکن است بعد از استفاده از این دارو بینایی به طور موقت تار یا غیر ممکن شود. تا زمانی که مطمئن نشدید می توانید فعالیت هایی مانند رانندگی، استفاده از ماشین آلات یا فعالیتی را که نیاز به دید واضح دارد با خیال راحت انجام دهید، از انجام آنها بپرهیزید.

هنگام بارداری، این دارو تنها در صورت نیاز مصرف شود. در مورد خطرات و مزایای این دارو با پزشک خود صحبت کنید.

انتقال این دارو به شیر مادر مشخص نیست. پیش از شیردهی با پزشک مشورت کنید.

تداخلات دارویی

پزشک معالج یا پزشک داروخانه ممکن است از قبل در مورد هرگونه تداخل دارویی احتمالی آگاه بوده و شما را برای آنها تحت نظر داشته باشد. بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

پیش از مصرف دارو، تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید

لیستی از تمام داروهای خود را با پزشک معالج یا پزشک داروخانه به اشتراک بگذارید.

سوء مصرف

مصرف خوراکی این دارو ممکن است مضر باشد. در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

این دارو را به صورت سرخود به دیگران تجویز نکنید.

دوز فراموش شده

اگر یک دوز از دارو را فراموش کردید، به محض به خاطر آوردن آن را مصرف کنید، اما اگر نزدیک زمان مصرف دوز بعدی بود، از مصرف دوز فراموش شده صرف نظر کنید. همچنین دوز  بعدی را به موقع مصرف کرده و برای جبران فراموشی، دوز دارو را دو برابر نکنید.

نگهداری

محصول ایالات متحده را بین 39-77 درجه فارنهایت (4-25 درجه سانتیگراد) دور از نور و رطوبت نگهداری کنید. از نگهداری آن در حمام خودداری شود.

محصول کانادایی را بین 39-86 درجه فارنهایت (4-30 درجه سانتیگراد) دور از نور و رطوبت نگهداری کنید. از نگهداری آن در حمام خودداری شود.

تمام داروها باید از دسترس کودکان و حیوانات دور بمانند.

دارو ها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش