ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

موکستوموماب پاسودوتوکس Moxetumomab Pasudotox

نام های تجاری: لوموکسیتی

موارد مصرف

از این دارو در درمان نوع خاصی از سرطان (لوسمی سلول مویی) استفاده می شود. این یک داروی شیمی درمانی می باشد که منجر به کاهش یا توقف رشد سلول های سرطانی می شود.

اَشکال دارویی

پودر تزریق داخل وریدی (1 میلی گرم)

زمان و نحوه مصرف

پیش از هر بار مصرف دارو راهنمای مصرف دارو را مطالعه نمایید. می توانید سوالات خود را از پزشک معالج خود یا پزشک داروخانه بپرسید.

این دارو باید طبق دستور پزشک و معمولاً بیش از 30 دقیقه، به صورت داخل وریدی تزریق شود. این دارو توسط یک متخصص، معمولاً در روزهای 1، 3 و 5 از چرخه 28 روزه تجویز می شود. برای کاهش خطر عوارض، در روزهای 1 تا 8 هر چرخه، مصرف مایعات زیاد (مانند شیر، آب و آب میوه) توصیه می شود. با توجه به وزن و طبق دستور پزشک، فرد باید در این روزها حداقل هشت یا حداکثر دوازده لیوان پر (8 اونس / 240 میلی لیتر) مایعات بنوشد. برای اطلاعات بیشتر از پزشک خود راهنمایی بگیرید.

دوز مصرفی دارو طبق شرایط پزشکی فرد و میزان پاسخ بدن به دارو تعیین می شود.

پزشک می تواند قبل و بعد از هر دوز داروهای دیگری (مانند استامینوفن، آنتی هیستامین) را برای کاهش واکنش ها در طول درمان تجویز کند. برای تمام داروهای خود به دقت از دستورالعمل های پزشک پیروی کنید.

عوارض جانبی

معمولاً واکنش هایی در طی تزریق اتفاق می افتد. در صورت مشاهده علائمی مانند لرز، تب، گرگرفتگی، سردرد، حالت تهوع، استفراغ، تنگی نفس، ضربان قلب سریع یا درد عضلانی در طی تزریق، فوراً به متخصص خود اطلاع دهید. در صورت بروز واکنش شدید ممکن است پزشک معالج، مصرف دارو را موقتاً متوقف کند.

حالت تهوع، اسهال یا یبوست می تواند از علائم مصرف این دارو باشد. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این عوارض، فوراً پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید.

ممکن است افرادی که از این دارو استفاده می کنند دچار عوارض جانبی جدی شوند. با این حال، پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. نظارت دقیق توسط پزشک می تواند خطر عوارض جانبی را کاهش دهد.

بروز هرگونه عارضه جانبی جدی، مانند گرفتگی عضلات، بی حسی / سوزن سوزن شدن، ضربان قلب سریع / نامنظم، مشکلات چشمی (مانند تاری دید، خشکی چشم، ناراحتی / درد چشم) را بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

همچنین این دارو می تواند باعث کاهش توانایی بدن در برابر عوامل عفونی و افزایش احتمال ابتلا به بیماری های عفونی (به ندرت کشنده) شود و عفونت های موجود در بدن را تشدید کند.در صورت مشاهده هر یک از علائم عفونت مانند (تب، لرز، گلودرد مداوم، سرفه، لکه های سفید در دهان) فورا به پزشک مراجعه کنید.

واکنش جدی آلرژیک به این محصول به ندرت رخ می دهد. با این حال، در صورت مشاهده علائمی همچون جوش، خارش، تورم (به خصوص در صورت، زبان و گلو)، سرگیجه شدید، دشواری در تنفس، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به آن یا هر نوع حساسیت دیگری، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص مشکلات کلیوی، سایر مشکلات خونریزی / خونی مطلع سازید.

این دارو می تواند احتمال ابتلا به عفونت ها را افزایش دهد یا عفونت های فعلی را تشدید کند. از تماس با افراد مبتلا به بیماری های مسری (مانند آبله مرغان، سرخک، آنفولانزا) خودداری کنید. در صورت قرار گرفتن در معرض عفونت یا برای جزئیات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

از انجام واکسیناسیون بدون موافقت پزشک خود خودداری کنید. از تماس با افرادی که اخیراً واکسن های زنده دریافت کرده اند (مانند واکسن آنفولانزا که از طریق بینی استنشاق می شود) خودداری کنید.

برای کاهش احتمال بریدگی، کوفتگی یا آسیب دیدگی، با احتیاط از اشیای تیز مانند تیغ و ناخن گیر استفاده کنید و از انجام فعالیت هایی مانند ورزش هایی که افراد در تماس با یکدیگر هستند خودداری کنید.

این دارو ممکن است باعث سرگیجه شود. استفاده از الکل یا ماریجوانا (شاهدانه) می تواند سرگیجه را تشدید کند. تا زمانی که از بی خطر بودن کارهایی مانند رانندگی، استفاده از ماشین آلات و هرکاری که نیاز به هوشیاری دارد، اطمینان حاصل نکرده اید از انجام آنها خودداری کنید. مصرف الکل را محدود کرده و در صورت مصرف ماریجوانا آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

تمام داروهای مصرفی خود را (از جمله داروهای با نسخه، بی نسخه و محصولات گیاهی) پیش از جراحی به پزشک و یا دندان پزشک خود اطلاع دهید.

افراد مسن حساسیت بیشتری نسبت به عوارض جانبی این دارو به خصوص مشکلات کلیوی نشان می دهند.

در صورت بارداری یا تصمیم به بارداری، به پزشک خود اطلاع دهید. از مصرف این دارو در طی باردار خودداری کنید. این دارو می تواند به نوزاد متولد شده آسیب برساند. زنان در سنین باروری در طی مصرف این دارو و حداقل 30 روز پس از قطع درمان با این دارو، از اشکال قابل اطمینان کنترل بارداری استفاده کنید. در صورت بارداری، بلافاصله با پزشک خود مشورت کنید.

هنوز مشخص نیست که آیا این دارو از طریق شیر به نوزاد منتقل می شود یا خیر، به همین دلیل حتماً قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی

تداخل های دارویی می تواند نحوه ی عملکرد دارو را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی این دارو را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

سوء مصرف

در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن و یا دشواری در تنفس با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

از انجام منظم آزمایش های پزشکی دوره ای قبل از شروع مصرف این دارو و در طی مصرف آن (مانند اندازه گیری وزن، فشار خون، عملکرد کلیه، شمارش کامل سلولهای خونی، سطح نمک خون / مواد معدنی) غافل نشوید. زنان در سنین باروری باید قبل از شروع مصرف این دارو، آزمایش بارداری انجام دهند. به طور مرتب به پزشک مراجعه کنید و تمامی تست های آزمایشگاهی را انجام دهید.

دوز فراموش شده

بشترین اثربخشی دارو در نتیجه مصرف طبق دستورالعمل آن حاصل می شود و دریافت هر دوز طبق برنامه ریزی حائز اهمیت می باشد. در صورت فراموش کردن یک دوز، برای تعیین یک برنامه دوز جدید بلافاصله با پزشک خود یا پزشک داروخانه تماس بگیرید.

نگهداری

در دسترس عموم قرار ندارد. این دارو در بیمارستان، کلینیک یا مطب پزشک تزریق می شود و در خانه نگهداری نمی شود.

 با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش