ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

نئوپوژن (فیلگراستیم) Neupogen (Filgrastim)

نام های تجاری: فیل گراستیم نئوپوژن زارزیو نیوستیم زارزیو پی دی گراستیم تیناگراست اکسی پوژن تیناکید نئوپوژن سینگل جکت تی بی او-فیلگراستیم (بیشتر)
توضیحات صوتی:

موارد مصرف نئوپوژن (فیلگراستیم) Neupogen 

Filgrastim (فیلگراستیم) نسخه دست ساز نوعی ماده طبیعی در بدن بوده که برای کمک به بدن در افزایش تولید گلبول های سفید استفاده می شود. گلبول های سفید خون در کمک به بدن در مقابله با عفونت ها بسیار اهمیت دارند. داروی نئوپوژن Neupogen به افرادی تجویز می شود که توانایی تولید گلبول های سفید خون در آنها کاهش یافته است (به عنوان مثال به علت شیمی درمانی، نوتروپنی مزمن یا قرار گرفتن در معرض تابش زیاد و HIV). همچنین در برخی از روش های درمانی (مانند پیوند مغز استخوان / سلولهای بنیادی) نیز از این دارو استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا استعلام قیمت داروی نئوپوژن در ایران و همچنین ثبت سفارش خرید داروی نئوپوژن در سایت سامانه سلامت سین سا؛ با ما در ارتباط باشید.

قیمت وخرید داروی نئوپوژن

اَشکال دارویی آمپول نئوپوژن (فیلگراستیم)

محلول تزریقی نئوپوژن

300 میکروگرم / 0.5 میلی لیتر 300 میکروگرم در میلی لیتر 480 میکروگرم / 0.8 میلی لیتر 480 میکروگرم / 1.6 میلی لیتر

aafi: 

300 میکروگرم / 0.5 میلی لیتر 300 میکروگرم در میلی لیتر 480 میکروگرم / 0.8 میلی لیتر 480 میکروگرم / 1.6 میلی لیتر

sndz:

300 میکروگرم / 0.5 میلی لیتر 480 میکروگرم / 0.8 میلی لیتر

نئوپوژن (فیلگراستیم) و پیوند مغز استخوان

زمان و نحوه مصرف داروی نئوپوژن (فیلگراستیم)

پیش از هر بار مصرف نئوپوژن راهنمای مصرف دارو را مطالعه نمایید. می توانید سوالات خود را از پزشک معالج خود یا پزشک داروخانه بپرسید.

بسته به نوع محصول، این دارو در زیر پوست یا درون ورید، طبق دستور پزشک و معمولاً روزی یک بار تزریق می شود. دوز مصرفی بر اساس شرایط پزشکی، وزن، تست های آزمایشگاهی و پاسخ بدن به درمان تعیین می شود.

در صورت استفاده از این دارو در خانه، تمام دستورالعمل های آماده سازی و استفاده از آن را از درمانگر خود بیاموزید. حداقل 30 دقیقه قبل از تزریق، دارو را از یخچال خارج کنید تا به دمای اتاق برسد. از تکان دادن دارو خودداری کنید. قبل از مصرف، ظاهر محصول را از نظر وجود ذرات یا تغییر رنگ بررسی کنید. در صورت مشاهده هر چیز غیر معمولی از مصرف آن خودداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید آمپول نئوپوژن با کارشناسان ما در سامانه سلامت سین سا در تماس باشید.

در صورت تزریق این دارو به صورت زیرجلدی، ابتدا محل تزریق را با الکل تمیز کنید. هر بار محل تزریق را تغییر دهید تا آسیب دیدگی در زیر پوست کاهش یابد. از تزریق این دارو به پوستی کبود، نازک، قرمز، سفت، زخمی یا ترک های پوستی خودداری کنید.

نحوه صحیح نگهداری و از دسترس خارج کردن تجهیزات پزشکی را بیاموزید.

بشترین اثربخشی Neupogen در نتیجه مصرف منظم آن حاصل می شود. بنابراین برای جلوگیری از فراموش کردن مصرف دارو، آن را هر روز در یک زمان خاص مصرف کنید.

در صورت انجام شیمی درمانی برای درمان سرطان، از مصرف این دارو طی 24 ساعت قبل یا 24 ساعت پس از شیمی درمانی خودداری کنید. در رابطه با زمان مصرف این دارو از پزشک خود راهنمایی بگیرید.

عوارض تزریق نئوپوژن (Neupogen)

درد در استخوان ها و عضلات می تواند از عوارض مصرف نئوپوژن باشد. مصرف مسکن غیر آسپیرین ی مانند استامینوفن می تواند به تسکین درد کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود یا پزشک داروخانه مشورت کنید. همچنین قرمزی، تورم، خارش یا کبودی در محل تزریق می تواند از عوارض داروی نئوپوژن باشد. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این عوارض، فوراً پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید.

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان Neupogen را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض تزریق نئوپوژن است. بیشتر افراد با مصرف این دارو، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

بروز هرگونه عارضه جانبی جدی، مانند خونریزی / کبودی آسان، ادرار صورتی / خونی، استفراغ خونی، سرفه خونی، ضربان قلب سریع، تب، ایجاد لکه های بنفش یا قرمز روی پوست، کمر درد را بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

عوارض داروی نئوپوژن (فیلگراستیم)

در صورت بروز علائم جدی مانند مشکلات تنفسی (مانند اختلال در تنفس، تنفس سریع، تنگی نفس)، کاهش غیر معمول ادرار، خستگی غیرمعمول، تورم / پف کردن بدن فوراً به پزشک مراجعه کنید.

به ندرت ممکن است فیلگراستیم منجر به آسیب جدی (و حتی کشنده) به طحال شود. در صورت بروز درد معده / شکم یا درد شانه فوراً به پزشک مراجعه کنید.

در موارد نادری داروی نئوپوژن ممکن است خطر ابتلا به نوعی اختلال مغز استخوان (سندرم میلودیسپلاستیک - MDS) یا سرطان خون (لوسمی حاد میلوئیدی - AML) را در افراد مبتلا به نوتروپنی مادرزادی، سرطان پستان یا ریه که تحت شیمی درمانی/پرتودرمانی می باشند، افزایش دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود صحبت کنید.

واکنش جدی آلرژیک به این محصول به ندرت رخ می دهد. با این حال، در صورت مشاهده علائمی همچون عارضه های پوستی، خارش، تورم (به خصوص در صورت، زبان و گلو)، سرگیجه شدید و دشواری در تنفس فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف نئوپوژن (فیلگراستیم)

پیش از مصرف نئوپوژن، در صورت حساسیت به آن یا هر نوع حساسیت دیگری به خصوص به هر محصول حاوی فیلگراستیم یا پگفیلگراستیم، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی (مانند لاتکس/لاستیک خشک در سر سرنگ های از پیش پر شده) باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

نئوپوژن (فیلگراستیم)

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص ابتلا به بیماری کلیوی، بیماری سلول های داسی شکل، مشکلات طحال یا انجام پرتودرمانی (رادیوتراپی) مطلع سازید.

تمام داروهای مصرفی خود را (از جمله داروهای با نسخه، بی نسخه و محصولات گیاهی) پیش از جراحی به پزشک و یا دندان پزشک خود اطلاع دهید.

تنها در صورت لزوم از این دارو در هنگام بارداری استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

این دارو از طریق شیر مادر به نوزاد منتقل می شود. بنابراین قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

نحوره تزریق نئوپوژن (Neupogen)

نئوپوژن معمولاً به بافت زیر پوست (تزریق زیرجلدی) و به صورت تزریق روزانه یا به‌ صورت تزریق آهسته داخل ورید تجویز می‌شود. دوز آن معمولاً، بسته به بیماری و وزن بیمار، متغیر است. پزشک مقدار مصرف داروی نئوپوژن Neupogen را به شما خواهد گفت.

تداخلات دارویی نئوپوژن (Filgrastim)

تداخل های دارویی می تواند نحوه ی عملکرد نئوپوژن را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی فیلگراستیم را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

فیلگراستیم بسیار شبیه پگ فیلگراستیم می باشد. هنگام مصرف فیلگراستیم از استفاده از پگ فیلگراستیم خودداری کنید.

این دارو ممکن است در برخی تست های آزمایشگاهی (مانند آزمایش های تصویربرداری از استخوان) تداخل ایجاد کرده و باعث نتایج نادرست شود. بنابراین مطمئن شوید که پرسنل آزمایشگاه و کلیه پزشکان از استفاده شما از این دارو مطلع هستند.

سوء مصرف نئوپوژن (Filgrastim)

 در صورت مصرف بیش از حد نئوپوژن و بروز علائم جدی مانند غش کردن و یا دشواری در تنفس با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید

توجه

این دارو را به صورت سرخود به دیگران تجویز نکنید.

از انجام منظم آزمایش های پزشکی دوره ای (مانند آزمایش عملکرد کلیه و شمارش کامل سلولهای خونی) غافل نشوید. به طور مرتب به پزشک مراجعه کنید و تمامی تست های آزمایشگاهی را انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

دوز فراموش شده

بشترین اثربخشی دارو در نتیجه مصرف منظم آن حاصل می شود. بنابراین مهم است داروی نئوپوژن را طبق دستور پزشک مصرف کنید. اگر یک دوز را فراموش کردید، بلافاصله از پزشک خود یا پزشک داروخانه یک برنامه دوز جدید بخواهید. برای جبران فراموشی، دوز دارو را دو برابر نکنید.

نگهداری داروی نئوپوژن

این دارو را در یخچال نگهداری کنید. در صورت نگهداری دارو در دمای اتاق، آن را در مدت زمان تعیین شده در بسته بندی محصول، استفاده کنید یا از دسترس خارج کنید. neupogen را در بسته بندی اصلی نگه دارید تا از نور در امان بماند. از یخ زدن و تکان دادن دارو خودداری کنید. همه داروها را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید.

دارو ها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.

قیمت داروی نئوپوژن در ایران

برای دریافت مشاوره و راهنمایی جهت دارو یا ثبت سفارش خرید داروی نئوپوژن و کسب اطلاع از قیمت آمپول نئوپوژن می توانید از لینک ثبت سفارش در وبسایت سامانه سلامت سین سا اقدام نمایید.

پرسش های متداول


دوره استفاده از نئوپوژن در افراد مختلف متفاوت است و به طور کلی تا زمانی که میزان نوتروفیل های فرد به اندازه کافی نشود ادامه خواهد داشت، با این وجود می توان دوره درمان را به طور تقریبی اینگونه بیان کرد:

  • بیمارهایی که تحت شیمی درمانی قرار دارند یا پیوند مغز استخوان داشته اند: 1 تا 3 هفته
  • برای فرد دهنده مغز استخوان: معمولاً 4 تا 5 روز
  • مبتلایان به نوتروپنی شدید و مزمن: دائمی

نئوپوژن باعث تحریک مغز استخوان برای تولید سلول‌های سفید خون شده و به همین دلیل ممکن است باعث درد های استخوانی به خصوص در نواحی لگن، ران ها و شانه ها شوند. این درد معمولاً با مسکن های غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن، ژلوفن یا ناپروکسن قابل کنترل است.

نئوپوژن با تحریک سیستم ایمنی بدن به ساخته شدن سلول های سفید کمک می کند، اما در عین حال میزان بیشتری نیز ماده"هیستامین" در بدن تولید می شود. (هیستامین ماده ای است ککه در بیشتر سلول های ایمنی وجود داشته و باعث بروز واکنش های آلرژیک می شود). تولید هیستامین می تواند منجر به بروز عوارضی همچون استخوان درد و علائم مشابه سرماخوردگی شود که این علائم با مصرف آنتی هیستامین هایی همچون ستیریزین، لوراتادین یا فکسوفنادین کنترل می شوند.

خیر، نئوپوژن یک داروی محرک کلونی است که به تولید نوتروفیل (دسته ای از سلول های ایمنی) در بدن کمک می کند و برای افرادی که به هردلیلی دچار کمبود نوتروفیل هستند تجویز می شود.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش