ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

آبراکسان (نب-پاکلیتاکسل) Abraxane (Paclitaxel protein-bound)

نام های تجاری: پکلی تاکسل متصل به پروتئین آبراکسان پکلی تاکسل متصل به آلبومین نب-پکلی تاکسل پکلینب (بیشتر)

موارد مصرف داروی آبراکسان 

نام عمومی: نب-پاکلیتاکسل

آبراکسان 

این دارو جهت درمان برخی سرطان ها (از جمله سرطان پستان، ریه و لوزالمعده) استفاده می شود. نب-پاکلیتاکسل متعلق به دسته ای از داروها تحت عنوان داروهای شیمی درمانی شناخته می شوند. نحوه اثر این دارو با کاهش یا توقف رشد سلولهای سرطانی می باشد.

موارد مصرف داروی آبراکسان 

 

مشاوره تهیه آمپول آبراکسان

اَشکال دارویی نب-پاکلیتاکسل

نام عمومی: 

پودر تزریق درون وریدی (100 میلی گرم)

زمان و نحوه مصرف داروی آبراکسان

پیش از هر بار مصرف این دارو، راهنمای مصرف دارو را مطالعه نمایید. می توانید سوالات خود را از پزشک معالج خود یا پزشک داروخانه بپرسید.

این دارو با تزریق داخل ورید توسط یک متخصص مراقبت های بهداشتی تجویز می شود. طبق دستورالعمل پزشک، این دارو تجویز می شود. میزان مصرف براساس شرایط پزشکی، اندازه بدن، آزمایشات آزمایشگاهی و پاسخ به درمان است.

مشاوره قیمت داروی آبراکسان

عوارض جانبی آمپول آبراکسان (نب-پاکلیتاکسل)

حالت تهوع، استفراغ، اسهال، زخم  های دهان، سردرد، درد عضلات / مفاصل، بی حسی / سوزن سوزن شدن / سوزش دست ها / پاها، ضعف یا سرگیجه می تواند از عوارض این دارو باشند. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از عوارض، حتماً آن را با پزشک معالج یا پزشک داروخانه مطرح کنید.

ریزش موی موقت از عوارض جانبی این دارو میباشد. رشد طبیعی مو پس از پایان درمان به حالت طبیعی برمیگردد.

عوارض دارو داروی آبراکسان 

امکان بروز عوارض جانبی حین مصرف دارو وجود دارد با این حال به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این دارو، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

بروز هرگونه عارضه جانبی جدی، از جمله: علائم کم خونی (به عنوان مثال، خستگی غیرمعمول، رنگ پریدگی پوست)، کبودی / خونریزی آسان، ضربان قلب سریع / آهسته / نامنظم، درد / قرمزی / تورم / ضعف بازوها / پاها، درد ساق پا / تورم گرم در لمس، تغییر بینایی را فوراً به پزشک اطلاع دهید..

این دارو به ندرت به رگ وارد شده و آن را تحریک کرده یا از رگ خارج شده و باعث تحریک می شود. این اثرات باعث قرمزی، درد، تورم، تغییر رنگ یا واکنشهای پوستی غیرمعمول در محل تزریق می شود.

اگر این دارو در گذشته از رگ خارج شده و باعث واکنش پوستی شده باشد چه در زمان تجویز دارو و حتی به ندرت 7 تا 10 روز بعد از آن، در هنگام تجویز مجدد دارو، حتی در صورت تجویز در ناحیه دیگری، اگر در همان ناحیه واکنش پوستی داشته باشید. هرگونه واکنش غیرمعمول در پوست / محل تزریق را فوراً به پزشک اطلاع دهید.

در صورت بروز هرکدام از این عوارض خطرناک جانبی، بلافاصله به پزشك مراجعه کنید: درد قفسه سینه / فک / بازوی چپ، سرفه خون، غش کردن، ضعف در یک طرف بدن، مشکل در صحبت کردن، گیجی، سردرد شدید ناگهانی.

این دارو حاوی آلبومین است که مشابه ترکیب خون انسان است. احتمال بسیار کمی وجود دارد که بوسیله این دارو به عفونت مبتلا شوید (از جمله عفونت های ویروسی مانند هپاتیت)، حتی اگر غربالگری دقیقی در اهداکنندگان خون، فرآیندهای خالص سازی و بسیاری از آزمایشات برای کاهش این خطر استفاده باشد.

درباره مزایا و خطرات استفاده از این دارو با پزشک مشورت کنید. در صورت بروز هر یک از موارد زیر، بلافاصله به پزشک اطلاع دهید: علائم عفونت (به عنوان مثال، تب، لرز، سرفه، گلودرد مداوم)، علائم هپاتیت (به عنوان مثال، حالت تهوع / استفراغ مداوم، درد معده / شکم، زردی چشم / پوست، ادرار تیره، افزایش خستگی).

واکنش آلرژیک بسیار جدی نسبت به این دارو نادر است.اگر پیش از این واکنشی جدی نسبت به این دارو داشتید مصرف آن را قطع کردع و مجددا مصرف نکنید،با این حال، در صورت بروز واکنش شدید و مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: راش پوستی (عارضه های پوستی)، خارش/ تورم (به خصوص در صورت و زبان و گلو)، سرگیجه شدید و مشکلات تنفسی فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف آمپول آبراکسان (نب-پاکلیتاکسل)

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به آن یا هر نوع حساسیت دیگری(داروهای نوع تاکسان مانند دوتاکسل، کابازیتاکسل) ؛ یا به محصولات حاوی آلبومین انسانی دارید پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص : اختلالات خونی (به عنوان مثال، تعداد گلبول های سفید خون پایین)، کاهش عملکرد مغز استخوان، عفونت های فعلی، مشکلات قلبی (به عنوان مثال، ضربان قلب سریع / آهسته / نامنظم)، فشار خون بالا یا پایین، بیماری کبدی مطلع سازید

این دارو ممکن است باعث سرگیجه شود. استفاده از الکل یا ماریجوانا (شاهدانه) می تواند سرگیجه را تشدید کند. تا زمانی که از بی خطر بودن کارهایی مانند رانندگی، استفاده از ماشین آلات و هرکاری که نیاز به هوشیاری دارد، اطمینان حاصل نکرده اید از انجام آنها خودداری کنید. مصرف الکل را محدود کرده و در صورت مصرف ماریجوانا آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

بدون موافقت پزشک واکسیناسیون انجام ندهید و از تماس با افرادی که اخیراً واکسن فلج اطفال را به صورت خوراکی یا واکسن آنفولانزا را از راه بینی استنشاق کرده اند، خودداری کنید.

از آنجا که این دارو می تواند خطر ابتلا به عفونت های جدی را افزایش دهد، دست های خود را به خوبی بشویید تا از شیوع عفونت جلوگیری شود. از تماس با افرادی که بیماری هایی که قابلیت شیوع دارند (مثلاً آنفولانزا، آبله مرغان) خودداری کنید.

موارد احتیاطی و منع مصرف آمپول آبراکسان (نب-پاکلیتاکسل)

برای کاهش احتمال بریدگی، کوفتگی یا آسیب دیدگی، هنگام استفاده از اشیای تیز مانند تیغ و ناخن گیر احتیاط کنید و از انجام فعالیت هایی مانند ورزش های پربرخورد خودداری کنید.

افراد مسن نسبت به عوارض جانبی این دارو حساسیت بیشتری نشان می دهند.

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، به پزشک خود اطلاع دهید زیرا هنگام استفاده از پاکلیتاکسل نباید باردار شوید. این دارو می تواند به جنین آسیب برساند. زنانی که از این دارو استفاده می کنند باید حین استفاده از این دارو و حداقل 6 ماه پس از قطع درمان، در مورد روش های مطمعن کنترل بارداری با پزشک مشورت کنند.

افرادی که از این دارو استفاده می کنند باید هنگام استفاده از این دارو و حداقل 3 ماه پس از قطع درمان، در مورد اشکال قابل اطمینان کنترل بارداری سوال کنند. اگر باردار هستید، بلافاصله در مورد خطرات و فواید این دارو با پزشک خود صحبت کنید.

انتقال این دارو به شیر مادر مشخص نیست همینطور به دلیل خطر احتمالی برای نوزاد، شیردهی هنگام استفاده از این دارو و 2 هفته پس از قطع درمان توصیه نمی شود. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

مشاوره قیمت خرید آمپول آبراکسان 

تداخلات دارویی آبراکسان (نب-پاکلیتاکسل)

تداخل های دارویی می تواند نحوه ی عملکرد دارو را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

محصولاتی که با این دارو تداخل دارند عبارتند از: داروهای دیگری که ممکن است عملکرد مغز استخوان را کاهش دهند (به عنوان مثال، آزاتیوپرین، تری متوپریم / سولفامتوکسازول).

سوء مصرف داروی آبراکسان

در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

علائم سوء مصرف دارو می تواند به صورت تپش قلب سریع / نامنظم، سرگیجه شدید و غش کردن باشد.

توجه

این دارو را به طور سرخود به دیگران تجویز نکنید.

تست های آزمایشگاهی یا پزشکی (به عنوان مثال، شمارش کامل خون) باید به صورت دوره ای جهت کنترل پیشرفت یا عوارض جانبی انجام شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با دکتر خود مشورت کنید.

دوز فراموش شده

دریافت هر دوز از این دارو طبق برنامه مهم است. اگر یک دوز را فراموش کردید، بلافاصله از پزشک یا داروساز خود بخواهید تا یک برنامه دوز جدید دریافت کنید.

نگهداری

این دارو در کلینیک تجویز شده و در خانه نگه داشته نمی شود.

مشاوره سفارش و خرید داروی آبراکسانبا قوانین سین سا موافقم.
ثبت
ثبت سفارش