ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

هرسپتین (تراستوزوماب) Herceptin (Trastuzumab)

نام های تجاری: هرزوما کانجینتی آریوتراست هرکلون هرسپتین هراستو هرتوزین اوگیوری انتروزانت ترازیمرا (بیشتر)
توضیحات صوتی:

موارد مصرف هرسپتین (تراستوزوماب)

هرسپتین (تراستوزوماب)

مشاوره قیمت خریدآمپول هرسپتین ۴۴۰

تاثیر هرسپتین (Herceptin) در درمان سرطان پستان چیست؟

از آمپول هرسپتین (Herceptin) در درمان برخی از انواع سرطان از جمله سرطان پستان، معده، مری استفاده می شود. در بررسی های صورت گرفته مشخص شد ۲۵ درصد مبتلایان به سرطان پستان با هرسپتین درمان می شوند. داروی هرسپیتین با تشخیص متخصص سرطان شناس (انکولوژیست) برای بیماران مبتلا به سرطان تجویز می شود. داروی هرسپتین خارجی در برخی از سرطان های شایع مانند سرطان پستان بیشتر از دیگر بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد. هرسپتین به گروهی از داروها که به عنوان آنتی بادی مونوکلونال شناخته می شوند تعلق دارد. این دارو سبب کاهش یا توقف رشد سلول های سرطانی می شود. معمولاً عوارض داروهای شیمی درمانی در طول درمان سرطان یکی از نگرانی‌های مبتلایان به سرطان می باشد، طبیعتاً آمپول هرسپتین ۴۴۰ هم ممکن است عوارض جانبی را به همراه داشته باشد. انجام مراقبت‌های لازم در طول دوران درمان بیمار و عمل به تذکرات پزشک به بیمار در کنترل عوارض مصرف هرسپتین کمک می‌کند. هرسپتین با کمک به سیستم ایمنی بدن برای از بین بردن سلول‌های سرطانی به درمان سرطان کمک می‌کند. در این مقاله، ضمن شناخت کامل این دارو با عوارض شایع هرسپتین بیشتر آشنا می شوید.

در چه مواقعی از داروی هرسپتین استفاده می‌شود؟

فواید هرسپتین چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

  • در مراحل اولیه سرطان پستان به دنبال جراحی و رادیوتراپی و یا شیمی درمانی برای کاهش خطر بازگشت سرطان
  • در مراحل پیشرفته سرطان پستان برای کاهش سرعت رشد سرطان و افزایش مدت زندگی بیمار
  • سرطان پیشرفته معده
  • سرطان پیشرفته مری که در محل برخورد با معده قرار دارد

هرسپتین (تراستوزوماب) و سرطان معده

این مونوگرافی در مورد محصولات تراستوزوماب مانند تراستوزوماب، تراستوزوماب-آنس، تراستوزوماب-dkst، تراستوزوماب-dttb، تراستوزوماب- pkrb، تراستوزوماب- qyyp می باشد.

اَشکال دارویی هرسپتین (تراستوزوماب)

پودر داخل وریدی برای تزریق:

150 میلی گرم

anns:

150 میلی گرم، 420 میلی گرم

dkst: 

150 میلی گرم، 420 میلی گرم

dttb: 

150 میلی گرم، 420 میلی گرم

pkrb:

150 میلی گرم، 420 میلی گرم

qyyp: 

420 میلی گرم

مشاوره قیمت داروی هرسپتین

زمان و نحوه تزریق داروی هرسپتین (تراستوزوماب)

تعداد جلسات تزریق هرسپتین و طول دوره درمان سرطان با داروی هرسپتین چقدر است؟ این دارو به صورت وریدی، توسط فرد متخصص و معمولاً هفته ای یک بار یا هر 3 هفته یک بار به آهستگی تزریق می شود. تزریق اول حداقل ۹۰ دقیقه به طول می انجامد.

دز دارو بر اساس وزن بدن، وضعیت پزشکی، واکنش بدن به درمان و سایر داروهای مصرفی تعیین می شود. حتماً تمام محصولات مورد استفاده خود (از جمله داروهای با نسخه، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) را به پزشک خود و پزشک داروخانه اطلاع دهید.

دانستنی مفید:

داروی کیترودا موثر در درمان انواع سرطان های پوست، انواع سرطان های متاستاتیک و سرطان های گوارش مانند سرطان معده

بیشترین اثر دارو در صورت استفاده ی منظم آن حاصل خواهد شد. برای کمک به یادآوری، روزهایی که این دارو باید مصرف شود را در تقویم علامت گذاری کنید.

پزشک ممکن است قبل از شروع درمان، داروهای دیگری (مانند استامینوفن، دیفن هیدرامین) را برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی جدی تجویز کند. دستورالعمل های پزشک خود را با دقت دنبال کنید.

عوارض جانبی هرسپتین (تراستوزوماب)

از عوارض شایع هرسپتین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

قرمزی / تحریک در محل تزریق، اسهال، درد عضلات / مفاصل / کمر، درد معده / شکم، سردرد، مشکل خواب، حالت تهوع، استفراغ، زخم های دهان و از دست دادن اشتها می توانند از عوارض مصرف این دارو باشد.

حالت تهوع و استفراغ ممکن است شدید باشد؛ در این حالت، معمولاً پزشک برای پیشگیری یا تسکین آن، دارو تجویز می کند. خوردن چندین وعده غذایی کم حجم به جای وعده های حجیم غذایی، نخوردن غذا قبل از درمان یا محدود کردن فعالیت های بدنی می تواند به کاهش برخی از این عوارض کمک کند. در صورت تداوم یا تشدید هریک از عوارض، با پزشک خود یا پزشک داروخانه صحبت کنید.

عوارض داروی هرسپتین (تراستوزوماب)

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این محصول را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این محصول بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این محصول، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

بروز عوارض جانبی جدی، عوارض هرسپتین روی قلب از جمله علائم نارسایی قلبی (مانند تنگی نفس، تورم مچ پا / پا، خستگی غیرمعمول، افزایش وزن غیرمعمول / ناگهانی)، درد استخوان، بی حسی / گزگز، تغییرات ذهنی / خلقی، ضربان قلب سریع / نامنظم، کبودی / خونریزی آسان را به پزشک خود اطلاع دهید.

در صورت بروز عوارض جانبی بسیار جدی، از جمله درد قفسه سینه، ضعف یک طرف بدن، اختلال تکلم، تغییرات بینایی و گیجی به پزشک مراجعه کنید.

ممکن است این دارو توانایی بدن در مبارزه با عفونت ها را کاهش دهد. در این حالت احتمال ابتلا به عفونت جدی (به ندرت کشنده) یا تشدید عفونت های پیشین افزایش می یابد. در صورت مشاهده علائم عفونت (مانند تب، لرز، گلودرد مداوم، سرفه) بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

معمولاً تراستوزوماب موجب ایجاد عارضه های پوستی (راش های پوستی) می شود. با این حال تشخیص این نوع راش از نوع شدیدی که ممکن است در نتیجه عفونت و بیماری ایجاد شده باشد، دشوار می باشد. بنابراین، در صورت بروز هرگونه عارضه پوستی بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

واکنش آلرژیک بسیار جدی نسبت به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله راش پوستی (عارضه های پوستی)، خارش یا تورم (به خصوص در صورت و زبان و گلو)، سرگیجه شدید و مشکلات تنفسی فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف داروی هرسپتین (تراستوزوماب)

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به آن، یا هر یک از انواع تراستوزوماب، تراستوزوماب دروکستکان، تراستوزوماب امتانسین یا تراستوزوماب-هیالورونیداز یا هر نوع حساسیت دیگری، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص عفونت فعلی / اخیر، بیماری قلبی، مشکلات ریوی، درمان های قبلی سرطان (از جمله پرتودرمانی/ رادیوتراپی) مطلع سازید.

تراستوزوماب ممکن است سبب افزایش احتمال ابتلا یا تشدید عفونت شود. بنابراین، برای جلوگیری از شیوع عفونت، دستان خود را به خوبی بشویید. از تماس با افراد مبتلا به بیماری های واگیردار (مانند آبله مرغان، سرخک، آنفولانزا) خودداری کنید. اگر در معرض عفونت هستید یا برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

بدون موافقت پزشک خود واکسیناسیون انجام ندهید. از تماس با افرادی که اخیراً واکسن های زنده دریافت کرده اند (مانند واکسن آنفولانزا که از طریق بینی استنشاق می شود) خودداری کنید.

شما می توانید جهت استعلام قیمت آمپول هرسپتین خارجی از کارشناسان و تیم ما در این زمینه کمک بگیرید.

برای کاهش احتمال بریدگی، کوفتگی یا آسیب دیدگی، در استفاده از اشیای تیز مانند تیغ و ناخن گیر احتیاط کنید و از انجام فعالیت هایی مانند ورزش های پربرخورد خودداری کنید.

این دارو ممکن است باعث سرگیجه شود. استفاده از الکل یا ماریجوانا (شاهدانه) می تواند سرگیجه را تشدید کند. تا زمانی که از بی خطر بودن کارهایی مانند رانندگی، استفاده از ماشین آلات و هرکاری که نیاز به هوشیاری دارد، اطمینان حاصل نکرده اید از انجام آنها خودداری کنید. مصرف الکل را محدود کرده و در صورت مصرف ماریجوانا آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

قبل از عمل جراحی، تمام محصولات مورد استفاده خود (از جمله داروهای با نسخه، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) را به پزشک یا دندانپزشک خود بگویید.

افراد مسن ممکن است حساسیت بیشتری نسبت به عوارض جانبی این دارو، به ویژه مشکلات قلبی (مانند نارسایی قلبی) داشته باشند.

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. این دارو برای استفاده در دوران بارداری توصیه نمی شود زیرا ممکن است به جنین آسیب برساند. هنگام استفاده از این دارو و به مدت 7 ماه پس از قطع درمان، در مورد اشکال قابل اطمینان کنترل بارداری سؤال کنید. اگر باردار شدید، بلافاصله با پزشک در مورد مزایا و معایب استفاده از این دارو صحبت کنید.

انتقال این دارو به شیر مادر مشخص نیست. به دلیل خطر احتمالی برای نوزاد، شیردهی در هنگام استفاده از این دارو و 7 ماه پس از پایان درمان توصیه نمی شود. پیش از شیردهی با پزشک مشورت کنید.

مشاوره قیمت خرید و آمپول هرسپتین قیمت

تداخل دارویی هرسپتین (تراستوزوماب)

تداخل های دارویی می تواند نحوه ی عملکرد دارو را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را سرخود شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

تراستوزوماب شباهت زیادی به تراستوزوماب دروکستکان، تراستوزوماب امتانسین و تراستوزوماب-هیالورونیداز دارد. هنگام استفاده از محصول تراستوزوماب، از تراستوزوماب دروكستكان، تراستوزوماب امتانسین یا تراستوزوماب-هیالورونیداز استفاده نكنید.

سوء مصرف هرسپتین

در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن و مشکلات تنفسی با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه:

آزمایش های تشخیصی یا پزشکی (مانند بررسی وضعیت قلب، شمارش کامل سلول های خون) باید قبل از شروع مصرف این دارو و هنگام مصرف آن انجام شود. قبل از شروع درمان باید آزمایش بارداری نیز انجام شود. تمام قرارهای پزشکی و آزمایشگاهی را به خاطر داشته باشید.

دوز فراموش شده

دریافت هر دوز از این دارو طبق برنامه مهم است. اگر یک دز را فراموش کردید، بلافاصله برنامه جدیدی از پزشک خود یا پزشک داروخانه دریافت کنید.

نگهداری

امکان پذیر نمی باشد. این دارو در کلینیک یا بیمارستان تجویز و داده می شود و در خانه نگهداری نمی شود.

خرید داروی هرسپتین

برای سفارش ، خرید و قیمت داروی هرسپتین خارجی می توانید از لینک زیر اقدام نمایید. توجه داشته باشید، با توجه به دوز مصرفی این دارو، قیمت آمپول هرسپتین 440 خارجی و 150 خارجی متفاوت می باشد.

مشاوره قیمت خرید و سفارش داروی هرسپتینبا قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش