ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

ونکلایکستو (ونتوکلاکس) Venclyxto (Venetoclax)

نام های تجاری: ونکلایکستو ونکلکستا ونکلکستا استارتینگ پک
توضیحات صوتی:

داروی ونتوکلاکس Venetoclax چیست و چگونه به درمان سرطان کمک می کند؟

داروی ونتوکلاکس Venetoclax برای درمان سرطان‌هایی با منشا غدد لنفاوی استفاده میشود. ونتوکلاکس با استفاده از روند درمانی خاص خود؛ ریسک‌های استفاده از سایر داروهای شیمی درمانی را از بین برده و در ترکیب با برخی از داروهای دیگر برای بزرگسالان و افراد بالای 75 سال نیز مورد استفاده قرار میگیرد. اگر شما نیز قصد دارید بدانید قرص ونتوکلاکس چیست؟ با ما در ادامه مطلب همراه باشید. برای خرید قرص ونتوکلاکس و یا استعلام قیمت قرص ونتوکلاکس در ایران به لینک ثبت سفارش در وبسایت سامانه سلامت (سین سا) مراجعه فرمایید.قرص ونتوکلاکس

موارد مصرف داروی Venetoclax

از کپسول ونتوکلاکس در درمان بعضی از سرطان ها (مانند لوسمی لنفوسیتی مزمن-CLL، لنفوم لنفوسیتی کوچک-SLL، لوسمی میلوئید حاد-AML) استفاده می شود. این دارو به كاهش یا توقف رشد سلول های سرطانی كمك می کند.

اَشکال دارویی ونتوکلاکس 

  • کیت خوراکی (10 میلی گرم؛ 50 میلی گرم؛ 100 میلی گرم) ؛
  • قرص خوراکی (10 میلی گرم؛ 100 میلی گرم؛ 50 میلی گرم)

زمان و نحوه مصرف قرص ونتوکلاکس Venetoclax

پیش از هر بار مصرف دارو راهنمای مصرف دارو را مطالعه نمایید. می توانید سوالات خود را از پزشک معالج یا پزشک داروخانه بپرسید. برای جلوگیری از عوارض قرص ونتوکلاکس Venetoclax، از 2 روز قبل از دریافت اولین دوز، در روز اولین دوز و هر بار که دوز دارو افزایش می یابد، هر روز 6 تا 8 لیوان (حدود 56 اونس / 1660 میلی لیتر) آب بنوشید. این دارو به صورت خوراکی بوده و معمولاً باید یک بار در روز، همراه با وعده غذایی و آب و طبق دستور پزشک مصرف شود. قرص را کامل ببلعید و از جویدن، شکستن و خرد کردن قرص ها قبل از بلعیدن خودداری کنید.

ونتوکلاکس و در مان سرطان

در صورت استفراغ پس از مصرف دارو، از مصرف مجدد آن در همان روز خودداری کنید. دوز بعدی را در زمان معین مصرف کنید.

دوز دارو بر اساس شرایط جسمانی بیمار و پاسخ به درمان تعیین می شود. پزشک ممکن است برای کاهش خطر ابتلا به عوارض جانبی، این دارو را با دوز کم شروع کند و به تدریج میزان دوز مصرفی را افزایش دهد. به دقت از دستورالعمل های پزشک خود پیروی کنید.

بشترین اثربخشی Venetoclax در نتیجه مصرف منظم آن حاصل می شود. بنابراین برای جلوگیری از فراموش کردن مصرف دارو، آن را هر روز در یک زمان خاص مصرف کنید.

از افزایش میزان دوز مصرفی و مصرف طولانی تر از مدت تجویز شده خودداری کنید. زیرا اینکار نه تنها باعث تسریع بهبودی نخواهد شد بلکه احتمال بروز عوارض جانبی را نیز افزایش می دهد.

از خوردن گریپ فروت یا نوشیدن آب گریپ فروت در حین درمان با این دارو خودداری کنید، مگر آن که پزشک دستور دیگری داده باشد. گریپ فروت می تواند احتمال بروز عوارض جانبی ناشی از این دارو را افزایش دهد. برای جزئیات بیشتر با پزشک خود و یا پزشک داروخانه مشورت کنید.

عوارض جانبی قرص ونتوکلاکس Venetoclax

اسهال، حالت تهوع، استفراغ، خستگی یا سردرد می تواند از عوارض مصرف این دارو باشد. حالت تهوع و استفراغ ممکن است شدید باشد که در این حالت پزشک ممکن است برای جلوگیری یا تسکین آن دارو تجویز کند. خوردن چندین وعده غذایی کوچک و کم حجم به جای غذاهای حجیم، نخوردن غذا پیش از درمان یا کاهش فعالیت های جسمی ممکن است به کاهش برخی از عوارض قرص ونتوکلاکس کمک کند. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این ها، فوراً پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید.

عوارض ونتوکلاکس

استفاده از کپسول ونتوکلاکس ممکن است عوارض جانبی جدی را به همراه داشته باشد، با این حال به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. نظارت دقیق وضعیت بیمار توسط پزشک می تواند شدت و احتمال بروز عوارض جانبی را کاهش دهد.

بروز هرگونه عارضه جانبی جدی، مانند کبودی / خونریزی آسان را بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

این دارو ممکن است توانایی فرد را در مبارزه با عفونت ها کاهش دهد و منجر به ابتلای فرد به یک عفونت جدی (و به ندرت کشنده) شود و یا عفونت را تشدید کند. در صورت مشاهده علائم عفونت (مانند گلودرد مداوم، تب، لرز، سرفه) فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

گاهی Venetoclax به علت تخریب سریع سلول های سرطانی (سندرم لیز تومور) باعث عوارضی می شود، به همین منظور پزشک ممکن است برای کاهش خطر آن، دارو/هایی تجویز کرده و مصرف زیاد مایعات را توصیه کند. بروز علائمی همچون کمر / پهلو درد، علائم مشکلات کلیوی (مانند ادرار دردناک، ادرار صورتی / خونی، تغییر حجم ادرار)، اسپاسم / ضعف عضلانی را فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

واکنش جدی آلرژیک به این محصول به ندرت رخ می دهد. با این حال، در صورت مشاهده علائمی همچون عارضه های پوستی، خارش، تورم (به خصوص در صورت، زبان و گلو)، سرگیجه شدید، دشواری در تنفس، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد مذکور، تمام عوارض قرص ونتوکلاکس را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید. برای دریافت مشاوره پیش از خرید داروی ونتوکلاکس با ما در سامانه سلامت سین سا به صورت تلفنی؛ آنلاین و حضوری در ارتباط باشید.

موارد احتیاطی و منع مصرف کپسول ونتوکلاکس 

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به آن یا هر نوع حساسیت دیگری، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

ونتوکلاکس

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص ابتلا به عفونت کنونی / پیشین / عود شده و بیماری کبدی مطلع سازید.

این دارو می تواند فرد را در معرض ابتلا به عفونت و بیماری قرار داده یا عفونت های کنونی را تشدید کند. از تماس با افراد مبتلا به بیماری های واگیردار (مانند آبله مرغان، سرخک، آنفولانزا) خودداری کنید. در صورت قرار گرفتن در معرض عفونت یا برای جزئیات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

بدون موافقت پزشک خود از انجام واکسیناسیون خودداری کنید. همچنین از تماس با افرادی که اخیراً واکسن های زنده دریافت کرده اند (مانند واکسن آنفولانزا که از طریق بینی استنشاق می شود) خودداری کنید.

برای کاهش احتمال بریدگی، کوفتگی یا آسیب دیدگی، در استفاده از اشیای تیز مانند تیغ و ناخن گیر احتیاط کنید و از انجام فعالیت هایی مانند ورزش های پربرخورد، خودداری کنید.

تمام داروهای مصرفی خود را (از جمله داروهای با نسخه، بی نسخه و محصولات گیاهی) پیش از جراحی به پزشک و یا دندان پزشک خود اطلاع دهید.

در صورت بارداری یا احتمال بارداری به پزشک خود اطلاع دهید. از بارداری در طی مصرف کپسول ونتوکلاکس به دلیل احتمال آسیب به جنین خودداری کنید. از راه های مطمئن پیشگیری از بارداری در طی مصرف دارو و 30 روز پس از قطع مصرف دارو استفاده کنید. در صورت باردار شدن یا بارداری همسرتان فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

هنوز مشخص نیست که آیا داروی Venetoclax از طریق شیر به نوزاد منتقل می شود یا خیر،با این وجود به دلیل احتمال آسیب به نوزاد، شیردهی به نوزاد در طی درمان و 1 هفته پس از قطع مصرف دارو توصیه نمی شود. بنابراین حتماً قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی با قرص ونتوکلاکس 

تداخل های دارویی می تواند نحوه ی عملکرد دارو را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی کپسول ونتوکلاکس را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

سایر داروها با دفع این دارو از بدن، بر روی عملکرد آن اثر می گذارند. از این دسته می توان به ضد قارچ های آزول (مانند ایتراکونازول، کتوکونازول)، مهارکننده های پروتئاز HIV (مانند آتازاناویر، ریتوناویر، ساکویناویر) آنتی بیوتیک های ماکرولید (مانند کلاریترومایسین، اریترومایسین)، ریفامایسین ها (مانند ریفامپین، ریفابوتین)، گل راعی، داروهای مورد استفاده در تشنج (مانند کاربامازپین، فنی توئین) اشاره کرد.

سوء مصرف قرص ونتوکلاکس 

در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن و یا دشواری در تنفس با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

این دارو را به صورت سرخود به دیگران تجویز نکنید. از انجام منظم آزمایش های پزشکی دوره ای (مانند آزمایش بارداری، عملکرد کلیه، شمارش سلولهای خونی، آنالیز خون مانند بررسی میزان پتاسیم، اسید اوریک، فسفر، کلسیم) غافل نشوید. به طور مرتب به پزشک مراجعه کنید و تمامی تست های آزمایشگاهی را انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

دوز فراموش شده

اگر یک دوز از دارو را فراموش کردید، قبل از گذشت 8 ساعت به محض به خاطر آوردن آن را مصرف کنید، اما یک دوز از دارو را فراموش کردید 8 ساعت از آن گذشته بود، از مصرف دوز فراموش شده صرف نظر کنید. همچنین دوز بعدی را به موقع مصرف کرده و برای جبران فراموشی، دوز دارو را دو برابر نکنید.

نگهداری قرص ونتوکلاکس 

کپسول ونتوکلاکس را در دمای محیط و به دور از نور و رطوبت نگه دارید و از نگهداری دارو در دستشویی یا حمام خودداری کنید. همچنین داروها را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید. دارو ها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، آن را با یک روش مناسب آن را دور بریزید.

خرید داروی ونتوکلاکس در ایران

داروی ونتوکلاکس یکی از داروهای موثر در درمان برخی از سرطان‌های غدد لنفاوی به حساب میاید. این دارو با مسدود سازی عملکرد پروتئین خاصی در بدن از رشد سلول‌های سرطانی پیشگیری نموده و در نهایت به علت ناتوانی در تغذیه، سلول سرطانی از بین میرود. برای کسب اطلاع از قیمت داروی ونتوکلاکس و یا خرید قرص ونتوکلاکس با ما در سامانه سلامت سین سا در ارتباط باشید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش