ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

پرامی ویر Peramivir

نام های تجاری: راپیواب

موارد مصرف

از این دارو بردرای درمان علائم ناشی از ویروس آنفولانزا در طول 2 روز یا کمتر، استفاده می شود. این دارو به بهبود علائم (مانند گرفتگی بینی، گلو درد، تب و لرز، درد وخستگی) کمک می کند و می تواند زمان بهبودی کامل را به یک الی دو روز کاهش دهد.

این دارو رشد ویروس آنفولانزا را متوقف می کند اما جایگزینی برای واکسن آنفولانزا نمی باشد.

زمان و نحوه مصرف

این دارو باید به صورت تک دوز و طبق توسط پزشک مصرف شود. این دارو به آرامی طی 30 الی 15 دقیقه تزریق می شود.

دوز مصرفی دارو و طول درمان طبق شرایط پزشکی فرد، سن و میزان پاسخ بدن به دارو تعیین می شود. دوز مصرفی کودکان بر اساس وزن تعیین می شود.

در صورت عدم بهبود و بدتر شدن شرایط، پزشک معالج خود را در جریان امور قرار دهید.

عوارض جانبی

 این دارو معمولا عوارض جانبی خاصی ندارد. اما در صورت مشاهده عوارض پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان امور قرار دهید.

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این دارو، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

خود آنفولانزا یا پرامی ویر می تواند به ندرت باعث تغییرات جدی روحی ذهنی شود که احتمال آن بیشتر در کودکان می باشد. علائم رفتاری غیرعادی مانند گیجی، توهم، تحریک، تمایل به آسیب به خود را بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

واکنش جدی آلرژیک به این محصول به ندرت رخ می دهد. با این حال، در صورت مشاهده علائمی همچون جوش، خارش، تورم (به خصوص در صورت، زبان و گلو)، سرگیجه شدید، دشواری در تنفس، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به آن یا هر نوع حساسیت دیگری، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص بیماری های کلیوی (مانند درمان با دیالیز) مطلع سازید.

تمام داروهای مصرفی خود را (از جمله داروهای با نسخه، بی نسخه و محصولات گیاهی) پیش از جراحی به پزشک و یا دندان پزشک خود اطلاع دهید.

تنها در صورت لزوم از این دارو در دوران بارداری استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

هنوز مشخص نیست که آیا این دارو از طریق شیر به نوزاد منتقل می شود یا خیر، به همین دلیل حتماً قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی

تداخل های دارویی می تواند نحوه ی عملکرد دارو را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی پرامی ویر را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

در صورت دریافت واکسن آنفولانزا در بینی طی 2 هفته قبل از درمان، به پزشک خود اطلاع دهید. این دارو ممکن است ایمنی بدن را در برابر واکسن آنفولانزا را کاهش دهد.

حداقل دو روز پس از پایان درمان واکسن آنفولانزا را دریافت کنید.

سوء مصرف

در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن و یا دشواری در تنفس با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

این دارو را به صورت سرخود به دیگران تجویز نکنید.

این دارو را نمی توان جایگزین واکسن آنفولانزا کرد. در رابطه با مزایا و معایب دریافت سالانه واکسن آنفولانزا (برای کاهش احتمال ابتلا به آن)، با پزشک خود مشورت کنید.

دوز فراموش شده

ممکن نمی باشد.

نگهداری

امکان پذیر نیست، این دارو در مراکز درمانی ارائه می شود و در خانه نگهداری نمی شود.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش