ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

پرجتا (پرتوزوماب) Perjeta (Pertuzumab)

نام های تجاری: پرتوزومب پرجتا پکتونا
توضیحات صوتی:

موارد مصرف داروی پرجتا (پرتوزوماب)

نام عمومی: پرتوزوماب

 

مشاوره تهیه آمپول پرجتا

پرژتا (پرتوزوماب)

مشاوره خرید آمپول پرجتا

از پرتوزوماب در درمان انواع خاصی از سرطان های پستان استفاده می شود. همچنین این دارو پیش از جراحی سرطان های پستانی که در مرحله اولیه قرار دارند کاربرد دارد. تومور های سرطانی که برای درمان آن ها از پروتوزوماب استفاده می شود، بیشتر از مقدار طبیعی ماده ای خاص را که پروتئین HER2 نامیده می شوند تولید می کنند.

درمان سرطان پستان با داروی پرژتا (پرتوزوماب)

پرتوزوماب در دسته آنتی بادی های مونوکلونال قرار می گیرد. نحوه عملکرد این دارو به این صورت است که سلول های سرطانی را که پروتئین HER2 ترشح می کنند هدف قرار داده و از تقسیم و رشد آن ها جلوگیری می کنند. همچنین این دارو می تواند سلول های سرطانی را نابود کند و یا با ارسال سیگنال هایی سیستم ایمنی بدن را تحریک کند تا آن ها را ازبین ببرد.

اَشکال دارویی پرجتا (پرتوزوماب)

محلول تزریق داخل وریدی (420 میلی گرم در 14 میلی لیتر)

مشاوره سفارش آمپول پرجتا

زمان و نحوه مصرف آمپول پرجتا (پرتوزوماب)

این دارو توسط پزشک و به آرامی به صورت وریدی و معمولاً هر سه هفته یک بار تزریق می شود. اولین تزریق ممکن است بیش از ۶۰ دقیقه به طول بینجامد.

دوز دارو، سرعت و مدت زمان تزریق، همگی به شرایط بیمار، سایر درمان هایی که تحت آنها قرار دارد و میزان پاسخ دهی او به دارو پرتوزوماب، بستگی دارد.

پزشک باید حداقل ۶۰ دقیقه پس از اولین تزریق و ۳۰ دقیقه پس از تزریق های بعدی، مراقب بیمار باشد تا دچار واکنش های پس از تزریق نشود.

بیشترین اثربخشی این دارو در نتیجه مصرف منظم آن حاصل می شود. به همین منظور برای به خاطر سپردن این امر، روزهایی که در آن دارو را دریافت خواهید کرد، در تقویم علامت گذاری کنید.

مشاوره قیمت آمپول پرجتا

عوارض جانبی داروی پرجتا (پرتوزوماب)

اسهال، حالت تهوع، استفراغ، خستگی و از دست دادن اشتها از عوارض جانبی این دارو هستند. در صورت تشدید یا تداوم هریک از این علائم، فوراً پزشک خود را مطلع سازید.

ممکن است به طور موقت نیز ریزش مو ایجاد شود که پس از پایان درمان، رشد عادی موها باز خواهد گشت.

به خاطر داشته باشید پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده است چرا که بر این باور است که منافع این دارو از عوارض آن بیشتر است. بیشتر افراد با مصرف این دارو دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

در صورت بروز هر یک از عوارض جانبی جدی مانند دشواری در تنفس، بی حسی/سوزن سوزن شدن بازوها/ساق پا، علائم نارسایی قلبی (مانند تنگی نفس، تورم زانوها/پاها، خستگی غیرعادی، افزایش وزن ناگهانی/غیرعادی) پزشک خود را در جریان بگذارید.

عوارض پرژتا (پرتوزوماب)

پرتوزوماب می تواند باعث ایجاد عارضه های پوستی شود که زیاد جدی نیستند. با این وجود، تشخیص دادن این نوع عارضه ها از انواعی که به دلیل وقوع واکنش های آلرژیک جدی ایجاد می شوند، آسان نیست. بنابراین در صورت دیدن هرنوع عارضه پوستی، فوراً پزشک خود را مطلع سازید.

این دارو می تواند توانایی بدن در برابر مقابله با عفونت ها را کاهش داده و خطر ابتلا به عفونت های جدی (و بعضاً کشنده) و یا تشدید عفونت های کنونی را  افزایش خواهد داد. در صورت مشاهده هر یک از علائم عفونت (مانند تب، لرز، گلو درد مداوم، سرفه) فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

پرتوزوماب گاهی اوقات می تواند منجر به ایجاد بروز واکنش های جدی در هنگام تزریق داخل وریدی شود. اگر در هنگام تزریق دارو متوجه علائم زیر شدید، فوراً پزشکتان را مطلع سازید: لرز، تب، سر درد، راش (عارضه های پوستی)، استفراغ و ضعف جسمی. به همین دلیل پزشک ممکن است سرعت تزریق را کاهش دهد.

واکنش جدی آلرژیک نسبت به این محصول به ندرت رخ می دهد.در صورتی که متوجه بروز هر یک از علائم این نوع واکنش ها شدید، به دنبال امدادهای فوری پزشکی باشید: راش (عارضه های پوستی)، خارش/تورم (مخصوصاً در صورت، گلو، زبان)، سرگیجه شدید، دشواری در تنفس.

موارد مذکور، تمامی عوارض جانبی ناشی از واکنش های آلرژیک را در بر نمی گیرند به همین دلیل در صورت مشاهده هرگونه علامتی با پزشک معالج یا پزشک داروخانه تماس بگیرید.

مشاوره قیمت داروی پرجتا

موارد احتیاطی و منع مصرف آمپول پرجتا (پرتوزوماب)

پیش از استفاده از پرتوزوماب، در صورت داشتن آلرژی به آن یا هر نوع آلرژی دیگری، پزشک معالجتان یا پزشک داروخانه را مطلع سازید‌. این محصول ممکن است حاوی اجزای غیرفعالی باشد که منجر به ایجاد بروز واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات دیگر می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه مشورت کنید.

پرژتا (پرتوزوماب)

پیش از مصرف این دارو، پزشک معالجتان یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص درمان های پیشین سرطان (مانند رادیوتراپی قفسه سینه)، بیماری های قلبی، فشار خون بالا و واکنش های شدید در برابر درمان با آنتی بادی های مونوکلونال مطلع سازید.

این دارو ممکن است توانایی فرد را در مبارزه با عفونت ها کاهش دهد و منجر به ابتلای فرد به یک عفونت جدی (و به ندرت کشنده) شود و یا عفونت را تشدید کند. بنابراین برای پیشگیری از گسترش عفونت، دست هایتان را به خوبی بشویید. و از تماس با افراد مبتلا به عفونت های مسری(مانند آبله مرغان، سرخک، آنفولانزا) خودداری کنید. در صورتی که در معرض عفونت قرار گرفتید، برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشکتان مشورت کنید.

بدون موافقت پزشک از انجام هرگونه واکسیناسیون/ایمن سازی، اجتناب کرده و از تماس با افرادی که اخیراً واکسن های زنده (مانند واکسن آنفولانزا که از طریق بینی استنشاق می شود) دریافت کرده اند، خودداری نمایید. همچنین برای جلوگیری از انتقال بیماری، دست های خود را به خوبی بشویید.

برای کم تر شدن احتمال بریدگی، کبودی و خونریزی، هنگام استفاده از اشیا تیز مانند تیغ و ناخن گیر، احتیاط کنید. همچنین از انجام ورزش های تماسی نیز خودداری نمایید.

پیش از انجام هرگونه عمل جراحی، همه داروهای مصرفی خود را (داروهای با نسخه، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) به پزشک یا دندانپزشک اطلاع دهید.

افراد مسن نسبت به عوارض جانبی این دارو به خصوص خستگی، از دست دادن اشتها و بی حسی/سوزن سوزن شدن بازوها/پاها، حساس تر هستند.

در صورتی که باردار هستید و یا قصد بارداری دارید، پزشک خود را مطلع سازید. زمانی که تحت درمان با داروی پزتوزوماب هستید نباید باردار شوید زیرا ممکن است به جنین آسیب وارد شود.

هنوز مشخص نشده است که این دارو می تواند وارد شیر مادر شود یا خیر. با این وجود به دلیل خطرات احتمالی که برای جنین وجود دارد، مصرف این دارو در دوران شیردهی و ۷ ماه پس از مصرف آخرین دوز دارو توصیه نمی شود. پیش از شیردهی با پزشک خود

تداخلات دارویی آمپول پرجتا (پرتوزوماب)

تداخلات دارویی، نحوه عملکرد دارو ها را تغییر می دهند و عوارض جانبی خطرناکی نیز ایجاد خواهند کرد. این یادداشت حاوی همه تداخلات دارویی احتمالی نیست. لیستی از تمامی داروهای مصرفی خود را (داروهای با نسخه، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) تهیه کرده و در اختیار پزشک معالجتان یا پزشک داروخانه قرار دهید. بدون تائید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید و همچنین دوز آن ها را نیز تغییر ندهید.

سوء مصرف پرجتا (پرتوزوماب)

در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن و دشواری در تنفس با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

این دارو را به صورت سرخود به دیگران تجویز نکنید.

پیش از شروع مصرف این داروها و در طول درمان، تست های آزمایشگاهی و پزشکی (مانند معاینه قلب، تست HER2) می بایست انجام شوند. همچنین یک تست بارداری نیز پیش از شروع درمان از بیماران گرفته خواهد شد. تمام ویزیت های پزشکی و آزمایشگاهی خود را به خاطر داشته باشید.

دوز فراموش شده

دریافت منظم دارو و مصرف آن طبق توصیه پزشک، بسیار حائز اهمیت است. در صورت فراموشی مصرف یک دوز از دارو، فوراً با پزشک معالج یا پزشک داروخانه تماس بگیرید تا یک برنامه دارویی جدید برایتان تنظیم کند.

نگهداری

این دارو در بیمارستان ها و کلینیک ها تزریق می شود و در منزل نگه داری نمی شود.

 

مشاوره خرید داروی پرجتا

جهت مشاوره سفارش و خرید داروی پرجتا می توانید از لینک زیراقدام نمایید. همچنین با توجه به دوز مصرفی این دارو، قیمت آمپول پرجتا متفاوت می باشد.

مشاوره قیمت آمپول پرجتا

 با قوانین سین سا موافقم.
ثبت
ثبت سفارش