ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

پماد زینک اکساید Zinc Oxide Topical

نام های تجاری: ای آر سی بالمکس کالدسین ایپوزینک بهزینک زینک اکساید مینو زینک اکساید مدیفارم زینک اکسید عماد (بیشتر)

موارد مصرف

پماد زینک اکساید

از این دارو برای درمان و جلوگیری از جوش‌ها و تاول های ناشی از استفاده ی پوشک و سایر تحریکات پوستی جزئی (مانند: سوختگی، بریدگی و خراش) استفاده شده که با ایجاد مانعی بر روی پوست برای محافظت از آن در برابر عوامل تحریک کننده یا رطوبت عمل می کند.

پماد زینک اکساید

زمان و نحوه مصرف

از این دارو فقط به صورت موضعی استفاده نموده و تمام دستورالعمل های موجود در بسته بندی محصول یا تجویز پزشک را دنبال کرده و از آن استفاده نمایید. در صورت بروز مشکل، موضوع را از پزشک معالج یا پزشک داروخانه بپرسید. از استفاده ی این دارو در چشم خودداری نموده و در صورت تماس دارو با آن، چشم را با آب فراوان بشویید.

در صورت استفاده از اسپری، محفظه را قبل از استفاده به خوبی تکان دهید.

این دارو ظرف 12 ساعت شروع به عمل کرده و در صورت عدم بهبودی، تشدید و تکرار وضعیت و یا تداوم شرایط به مدت 7 روز، موضوع را به اطلاع پزشک معالج برسانید.

عوارض جانبی

به یاد داشته باشید پزشک معالجتان این دارو را به دلیل بیشتر بودن منافع این دارو نسبت به عوارض آن برای شما تجویز کرده است. بیشتر افراد با مصرف این دارو، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

در صورت سوزش پوست، پزشک معالج خود را مطلع سازید.

پماد زینک اکساید

واکنش آلرژیک بسیار جدی نسبت به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: راش پوستی (عارضه های پوستی)، خارش/ تورم (به خصوص در صورت و زبان و گلو)، سرگیجه شدید و مشکلات تنفسی فوراً به پزشک مراجعه کنید. توجه داشته باشید با جویدن، مکیدن و حل کردن دارو در دهان امکان بروز واکنش‌های آلرژیک افزایش می‌یابد.

 موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف

پیش از مصرف پماد زینک اکساید، در صورت حساسیت به این دارو یا موارد دیگر، موضوع را با پزشک معالج خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید. این دارو ممکن است حاوی مواد غیرفعالی باشد که می توانند باعث بروز واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

در صورت عفونت پوست در منطقه آسیب دیده و یا بارداری، قبل از استفاده از این دارو، موضوع را به پزشک معالج یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

پماد زینک اکساید

انتقال این دارو به شیر مادر مشخص نیست. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت نمایید.

تداخلات دارویی

در صورت استفاده از این دارو تحت نظر پزشک معالج، در نظر داشته باشید او از هرگونه تداخلات دارویی احتمالی آگاه بوده و ممکن است شما را برای این امر تحت نظر داشته باشند. بنابراین بدون هماهنگی با آن‌ها، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید. همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

همچنین در صورت استفاده از سایر محصولات پوستی که در ناحیه آسیب دیده اعمال می شوند، پزشک خود و پزشک داروخانه را مطلع سازید. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی پماد زینک اکساید را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید.

سوءمصرف

بلع این دارو خطرناک بوده و در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن یا مشکلات تنفسی با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

تمام قرارهای عادی پزشکی و روانپزشکی خود را حفظ کرده و برای جلوگیری از بروز جوش و تاول ناشی از استفاده ی پوشک، اغلب پوشک نوزاد را چک نموده و در صورت کثیف یا خیس بودن، اقدام به تعویض آن نمایید.

دوز فراموش شده

امکان پذیر نمی باشد.

نگهداری

به اطلاعات درج شده ی نگهداری دارو روی بسته مراجعه نموده و در صورتی که در مورد نگهداری آن سوالی دارید، از پزشک داروخانه بپرسید. تمام داروها باید از دسترس کودکان و حیوانات دور بمانند.

دارو ها را درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش