ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

پماد موپیروسین Mupirocin Topical

نام های تجاری: باکتروبان سنتانی موپیروسین-بهوزان موپیروسین-گیلارانکو موپیروسین-ناژو آفیروسین موپیکا موپیتاپ باکتروماد (بیشتر)

موارد مصرف و کاربرد پماد موپیروسین

نام (های) تجاری: باکتروبان

نام (های) عمومی: موپیروسین

پماد موپیروسین

موپیروسین نوعی آنتی بیوتیک است که جهت درمان عفونت های پوستی خاص (مانند ایمپتیگو) استفاده می شود و از رشد باکتری های خاصی جلوگیری می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا استعلام قیمت پماد موپیروسین و همچنین ثبت سفارش خرید پماد باکتروماد در سایت سامانه سلامت سین سا؛ با ما در ارتباط باشید.

ایمپتیگو

زمان و نحوه مصرف پماد موپیروسین

پیش از هر بار مصرف دارو، راهنمای مصرف دارو را مطالعه نمایید. می توانید سوالات خود را از پزشک معالج خود یا پزشک داروخانه بپرسید.
این دارو باید به طور موضعی مصرف شود. ابتدا ناحیه آسیب دیده را تمیز و خشک کنید. سپس مقدار کمی از پماد را مطابق دستور پزشک و معمولاً ٣ بار در روز روی ناحیه قرار دهید. می توانید ناحیه تحت درمان را با باند بپوشانید.
بیشترین اثربخشی دارو در نتیجه مصرف منظم آن حاصل می شود. این دارو در تمام طول مدت درمان باید استفاده شود، در صورت از بین رفتن علائم با قطع دارو می توان سبب بازگشت مجدد عفونت شد.برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید پماد موپیروسین یا همان پماد باکتروماد با کارشناسان ما در سامانه سلامت سین سا در تماس باشید.
از استعمال این دارو در اطراف چشم ها، بینی، دهان یا در مناطق وسیعی از پوست آسیب دیده خودداری کنید، مگر اینکه پزشک دستور دیگری داده شده باشد. در صورت ورود تصادفی آن به چشم ها، بینی یا دهان، با آب فراوان به خوبی شستشو دهید و آبکشی کنید.
در صورتی که عفونت طی٣ تا ٥ روز بهبود نیافت، به پزشک مراجعه کنید.

عوارض جانبی پماد موپیروسین

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این دارو، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.
امکان ایجاد سوزش پس از استفاده از این دارو وجود دارد، هرچند خیلی شایع نیست. در صورت بروز سوزش، تحریک شدید، مصرف این دارو را متوقف کنیدو بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

عوارض جانبی پماد موپیروسیناین دارو به دلیل وجود نوعی باکتری مقاوم به آنتی بیوتیک در روده، به ندرت می تواند باعث ایجاد بیماری روده ای شدید (اسهال ناشی از کلستریدیوم دیفیسیل) شود. این وضعیت ممکن است در طول درمان یا هفته ها تا ماه ها پس از قطع درمان اتفاق بیفتد. در صورت بروز مواردی همچون اسهال مداوم، درد یا گرفتگی شکم یا معده، وجود خون یا موکوس در مدفوع فورا به پزشک خود اطلاع دهید.

دانستنی مفید:

داروی کیترودا موثر در درمان انواع سرطان های پوست، انواع سرطان های متاستاتیک و سرطان های گوارش مانند سرطان معده


در صورت داشتن هر یک از این علائم از داروهای ضد اسهال یا مواد افیونی استفاده نکنید زیرا این محصولات می توانند باعث تشدید آنها شوند.
استفاده ی طولانی مدت یا مکرر از این دارو می تواند منجر به عفونت پوستی جدیدی ناشی از قارچ یا مخمر شود. در صورت مشاهده علائمی از عفونت جدید، یا عدم بهبود عفونت فعلی یا وخیم تر شدن آن، بلافاصله پزشک خود را مطلع سازید.

واکنش آلرژیک بسیار جدی نسبت به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: راش پوستی (عارضه های پوستی)، خارش/ تورم (به خصوص در صورت و زبان و گلو)، سرگیجه شدید و مشکلات تنفسی فوراً به پزشک مراجعه کنید.
موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف پماد موپیروسین

پیش از مصرف کرم موپیروسین، در صورت حساسیت به آن یا هر نوع حساسیت دیگری، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی (مانند پلی اتیلن گلیکول) باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.
همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص بیماری های کلیوی(در صورت مصرف برندی از موپیروسین که حاوی پلی اتیلن گلیکول است) مطلع سازید.
تمام داروهای مصرفی خود را (از جمله داروهای با نسخه، بی نسخه و محصولات گیاهی) پیش از جراحی به پزشک و یا دندان پزشک خود اطلاع دهید.
هنگام بارداری، از کرم موپیروسین تنها در زمان نیاز مصرف شود. به همین دلیل باید در مورد خطرات و مزایای آن با پزشک صحبت شود.
انتقال این دارو به شیر مادر مشخص نیست. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی پماد موپیروسین

تداخل های دارویی می تواند نحوه ی عملکرد دارو را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

سوء مصرف پماد موپیروسین 

مصرف این دارو به صورت خوراکی می تواند مضر باشد. در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

این دارو را به صورت سرخود به دیگران تجویز نکنید.
این دارو فقط جهت درمان شرایط فعلی تجویز شده است. بنابراین در آینده از آن برای درمان سایرعفونت ها استفاده نشود، مگر اینکه پزشک تجویز کند.

دوز فراموش شده

اگر یک دوز از دارو را فراموش کردید، به محض به خاطر آوردن آن را مصرف کنید، اما اگر نزدیک زمان مصرف دوز بعدی بود، از مصرف دوز فراموش شده صرف نظر کنید. همچنین دوز بعدی را به موقع مصرف کرده و برای جبران فراموشی، دوز دارو را دو برابر نکنید.

نگهداری

در دمای اتاق نگهداری شود. تمام داروها باید از دسترس کودکان و حیوانات دور بمانند.
دارو ها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.

قیمت پماد موپیروسین چقدر است؟

سامانه سلامت سین سا یکی از معتبرترین مراکز این حوزه در سرتاسر کشور میباشد. برای دریافت مشاوره و خرید اندوکسان و یا کسب اطلاع از قیمت پماد موپیروسین با کارشناسان ما در سامانه سلامت سین سا به صورت تلفنی؛ آنلاین و حضوری در ارتباط باشید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش