ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

پودوفیلوکس Podofilox

نام های تجاری: کندیلوکس ژل پودوفیلوکس

موارد مصرف

 

پودوفیلوکس

این دارو برای درمان زگیل های دستگاه تناسلی خارجی روی پوست استفاده می شود.

پودوفیلوکس

زمان و نحوه مصرف

این دارو فقط برای استعمال خارجی می باشد. ژل را روی زگیل هایی که پزشک به آنها اشاره کرده است قرار دهید. این دارو معمولاً یک بار در صبح و دوباره در شب به مدت 3 روز استفاده می شود و پس از آن یک دوره استراحت 4 روزه وجود دارد. در صورت عدم بهبودی زگیل، این چرخه تا 4 بار تکرار می شود. اگر زگیل پس از 4 هفته از بین نرفت، برای سایر روش های درمانی با پزشک خود تماس بگیرید.

برای قرار دادن ژل روی پوست، از نوک اپلیکاتور یا انگشت خود استفاده کنید. مقدار کمی از دارو را روی زگیل قرار دهید، به اندازه ای که آن را بپوشاند. اجازه دهید ژل خشک شود. سپس دستان خود را کاملا بشویید. در مصرف این دارو احتیاط کنید، زیرا می تواند باعث تحریک پوست طبیعی اطراف موضع شود.

از مصرف میزان بیشتر، تعداد دفعات بیشتر و مدت طولانی تر از مدت تجویز شده خودداری کنید. زیرا با این کار نه تنها به تسریع بهبود خود کمک نکرده اید بلکه خطر بروز عوارض جانبی را افزایش می دهید.

از تماس دارو با چشم و غشای مخاطی خودداری کنید. در صورت تماس، بلافاصله آن محل را با آب فراوان بشویید و با پزشک خود تماس بگیرید.

پیش از هر بار مصرف دارو راهنمای مصرف دارو را مطالعه نمایید. می توانید سوالات خود را از پزشک معالج خود یا پزشک داروخانه بپرسید.

عوارض جانبی

تورم، درد، سوزش، خارش، لایه برداری پوست، زخم های کوچک یا سردرد می تواند از عوارض جانبی مصرف این دارو باشد. در صورت تداوم یا تشدید هر یک از این عوارض، فوراً پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید.

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این دارو، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

بروز هرگونه عارضه جانبی جدی، مانند خونریزی را فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

پودوفیلوکس

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به آن یا هر نوع حساسیت دیگری،  پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص اختلالات پوستی دیگر (مانند سرطان پوست ) مطلع سازید.

از مصرف این دارو در هنگام بارداری خودداری کنید. زنانی که در سنین بارداری از این دارو استفاده می کنند باید از روش های مطمئن جلوگیری از بارداری استفاده کنند. در صورت بارداری یا احتمال آن فوراً پزشک خود را در جریان قرار دهید.

پودوفیلوکس

انتقال دارو به شیر مادر هنوز مشخص نیست ، به همین دلیل حتماً قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی

پزشک معالج یا پزشک داروخانه از هرگونه تداخل دارویی احتمالی آگاه بوده و شما را برای آنها تحت نظر خواهد داشت. بنابراین بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

بنابراین بهتر است قبل از مصرف دارو  نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید.

لیستی از تمام داروهای خود تهیه کنید و آن را با پزشک معالج و پزشک داروخانه به اشتراک بگذارید.

سوء مصرف

در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن و یا دشواری در تنفس با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید. این دارو ممکن است در صورت بلع مضر باشد و اگر به طور تصادفی بلعیده شود، ممکن است علائمی مانند: حالت تهوع، استفراغ، اسهال، تغییر در وضعیت روحی، ضعف یا خستگی، کند شدن غیرمعمول تنفس و تشنج را به همراه داشته باشد.

توجه

توجه کنید که این دارو برای شرایط فعلی شما تجویز شده است. بنابراین از مصرف آن برای اختلالات دیگر پوستی خودداری نمایید. زیرا ممکن است آن شرایط نیاز به داروی دیگری داشته باشد.

این دارو را به صورت سرخود به دیگران تجویز نکنید.

این دارو زگیل ها را درمان نمی کند. بنابراین ممکن است در حین درمان یا به خصوص در 3 ماه اول پس از درمان زگیل های جدید یا بازگشت زگیل های قدیمی دیده شود. برای نظارت بر پیشرفت بیماری یا بررسی عوارض جانبی، نیاز به ویزیت دوره ای پزشک می باشد. برای جزئیات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

هنگامی که پماد را روی موضع قرار دادید از فعالیت های جنسی خودداری کنید. همچنین استفاده از کاندوم ها می تواند از سرایت بیماری به شریک جنسی جلوگیری کند.

دوز فراموش شده

اگر یک دوز از دارو را فراموش کردید، به محض به خاطر آوردن آن را مصرف کنید، اما اگر نزدیک زمان مصرف دوز بعدی بود، از مصرف دوز فراموش شده صرف نظر کنید. همچنین دوز  بعدی را به موقع مصرف کرده و برای جبران فراموشی، دوز دارو را دو برابر نکنید.

نگهداری

دارو را در دمای اتاق بین 59-86 درجه فارنهایت (30-15درجه سانتیگراد) دور از گرما یا شعله آزاد نگه دارید و از یخ زدن آن خودداری کنید. پس از مصرف درب محصول را محکم ببندید. از نگهداری دارو در حمام خودداری کنید. همچنین داروها را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید.

دارو ها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش