ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

انکاسپار (پگاسپارگاز) Oncaspar (Pegaspargase)

نام های تجاری: پگ آسپارگیس انکاسپار پگ ال آسپارژیناز پگ آسپارژیناز همسیل پگاپار پگ ال-آسپاترو (بیشتر)

موارد مصرف داروی انکاسپار (پگاسپارگاز)

انکاسپار

از این دارو برای درمان سرطان خون حاد لنفوسیتیک (ALL) به خصوص در بیمارانی که به ال- آسپاراژیناز حساسیت دارند استفاده می شود. این ماده با کاهش رسیدن یک آمینو اسید خاص (آسپاراژین) به سلول های سرطانی، باعث مرگ آن ها می شود.

موارد مصرف داروی انکاسپار (پگاسپارگاز)

مشاوره تهیه آمپول انکاسپار

اَشکال دارویی

محلول تزریقی (750 واحد بین المللی در میلی لیتر)

زمان و نحوه مصرف آمپول انکاسپار 

این دارو با تزریق داخل وریدی یا عضلانی توسط یک متخصص تجویز می شود. مقدار تجویز آن براساس اندازه بدن و پاسخ به درمان متفاوت است.

عوارض جانبی داروی انکاسپار (پگاسپارگاز)

حالت تهوع، استفراغ، ضعف، از دست دادن اشتها، اسهال یا درد و تورم و قرمزی در محل تزریق می تواند از عوارض این دارو باشد. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این عوارض، سریعاً به پزشک یا پزشک داروخانه خود بگویید.

عوارض جانبی داروی انکاسپار (پگاسپارگاز)

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این دارو، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

بروز هرگونه عارضه جانبی جدی، مانند درد شدید معده یا شکم، علائم عفونت (به عنوان مثال تب)، افزایش تشنگی یا ادرار، کبودی و خونریزی آسان، ادرار تیره، زردی چشم و پوست، درد. و قرمزی یا تورم و بی حسی، سوزن سوزن شدن بازوها یا پاها را بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

در صورت بروز هر یک از این عوارض جانبی نادر اما بسیار جدی، مانند تنگی نفس ناگهانی، درد قفسه سینه، سردرد شدید، تشنج، اختلال در گفتار، گیجی، تغییرات بینایی، ضعف در یک طرف بدن. فوراً با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

گاهی ممکن است بدن واکنش های شدید آلرژیکی به این دارو داشته باشد. در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: عارضه های پوستی (راش)، خارش و تورم (به ویژه در صورت، زبان و گلو)، سرگیجه شدید، مشکل تنفسی، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

مشاوره خرید و قیمت آمپول انکاسپار

موارد احتیاطی و منع مصرف ویال پگاسپارگاز

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به آن یا هر نوع حساسیت دیگری، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

قبل از استفاده از این دارو، سابقه بیماری های خود را به پزشک خود بگویید، به خصوص ابتلا به هرکدام موارد زیر حتماً باید به پزشک اطلاع داده شود: سابقه واکنش جدی به ال- آسپاراژیناز (به عنوان مثال، خونریزی، لخته شدن خون، پانکراتیت)، دیابت، اختلالات لخته شدن و خونریزی، بیماری کبد، پانکراتیت.

بدون مشورت با پزشک خود واکسیناسیون انجام ندهید و از تماس با افرادی که اخیراً تحت واکسیناسیون استنشاقی فلج اطفال یا آنفولانزا قرار گرفته اند خودداری کنید.

دست های خود را به خوبی بشویید تا از سرایت عفونت پیشگیری کند.

برای کاهش خطر بریدگی، کوفتگی یا آسیب دیدگی، در استفاده از اشیای تیز مانند تیغ و ناخن گیر احتیاط کنید و از انجام فعالیت هایی مانند ورزش های پربرخورد خودداری کنید.

این دارو به ندرت ممکن است باعث افزایش قند خون شود، که می تواند منجر به بروز یا تشدید دیابت شود. اگر مبتلا به دیابت هستید، قند خون خود را مطابق دستور به طور منظم بررسی کنید و آن را با پزشک خود در میان بگذارید. در صورت مشاهده علائم افزایش قند خون مانند افزایش تشنگی و ادرار، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. ممکن است پزشک میزان و نوع داروی دیابت را تغییر داده و انجام فعالیت های ورزشی یا رژیم غذایی خاصی را برای شما توصیه کند.

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. هنگام استفاده از این دارو نباید باردار شوید چرا که این دارو ممکن است به خانم باردار و جنین او آسیب برساند. در هنگام استفاده از این دارو و حداقل 3 ماه پس از قطع آن، از روش های مطمئن پیشگیری از بارداری اطمینان حاصل کنید. اگر باردار هستید، در مورد عوارض و خطرات و فواید این دارو با پزشک خود صحبت کنید.

مشخص نیست که آیا این دارو به شیر مادر منتقل می شود یا خیر. به دلیل خطر احتمالی برای نوزاد، شیردهی در هنگام استفاده از این دارو و حداقل 3 ماه پس از قطع درمان توصیه نمی شود. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی انکاسپار (پگاسپارگاز)

تداخل های دارویی می تواند نحوه ی عملکرد دارو را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات این دارو را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید

برخی از محصولاتی که ممکن است با این دارو تداخل داشته باشند عبارتند از: داروهایی که می توانند باعث خونریزی و کبودی شوند (به عنوان مثال، "داروهای رقیق کننده خون" مانند وارفارین / هپارین، داروهای ضد انعقاد پلاکت از جمله مسکن هایی مانند ایبوپروفن).

سوء مصرف 

در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

در حالی که از این دارو استفاده می کنید باید آزمایش های آزمایشگاهی و / یا آزمایش های پزشکی (مانند زمان پروترومبین، شمارش کامل خون، آزمایش عملکرد کبد، سطح آمیلاز، قند خون) انجام شود. زمان مراجعه به پزشک و آزمایشگاه را به خاطر داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

دوز فراموش شده

بیشترین اثربخشی دارو در نتیجه مصرف منظم آن حاصل می شود. اگر یک دوز را فراموش کردید، برای تعیین یک برنامه جدید با پزشک خود تماس بگیرید.

نگهداری

در دمای اتاق و دور از نور و رطوبت در ظرف اصلی دارو نگهداری شود. از نگهداری دارو در حمام خودداری شود. تمام داروها باید از دسترس کودکان و حیوانات دور بمانند.

دارو ها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.

مشاوره خرید انکاسپار (پگاسپارگاز)

جهت مشاوره سفارش و قیمت خرید داروی انکاسپار فرانسوی می توانید از لینک زیراقدام نمایید. 

مشاوره خرید و قیمت آمپول انکاسپار

 با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش