ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

چسب نیکوتین | ترک سیگار Nicotine Patch

نام های تجاری: هبیترول نیکودرم سی کیو نیکوترول

موارد مصرف چسب ترک سیگار نیکوتین

چسب نیکوتین | چسب ترک سیگار

مشاوره قیمت خرید چسب نیکوتین داروخانه

این دارو با جایگزینی نیکوتین موجود در سیگار می تواند به فرد در ترک سیگار کمک کند. نیکوتین موجود در توتون و تنباکو یکی از دلایل اعتیاد به سیگار است. با ترک سیگار، سطح نیکوتین به سرعت کاهش می یابد. این افت موجب بروزعوارض جانبی نظیر ولع در مصرف تنباکو، عصبانیت، سردرد، افزایش وزن و اختلال در تمرکز می شود.

ترک سیگار دشوار است و احتمال موفقیت، زمانی وجود دارد که فرد آماده و متعهد به ترک باشد. محصولات جایگزین نیکوتین بخشی از روند ترک سیگار محسوب می شود که شامل تغییر رفتار، مشاوره و پشتیبانی است. سیگار کشیدن باعث بروز بیماری های ریوی، سرطان و بیماری های قلبی می شود. ترک سیگار از مهمترین اقدامات برای بهبود سلامتی و افزایش طول عمر است.

چسب نیکوتین چسب ترک سیگار

زمان و نحوه مصرف چسب نیکوتین

اگر از محصول بدون نسخه استفاده می کنید قبل از استفاده از این دارو، تمام دستورالعمل های موجود در بسته بندی محصول را مطالعه کنید. اگر پزشک این دارو را تجویز کرده است، پیش از هر بار مصرف آن، راهنمای مصرف دارو را مطالعه نمایید. از نحوه مصرف دارو و معدوم سازی آن پس از مصرف اطمینان حاصل کنید. می توانید سوالات خود را از پزشک معالج خود یا پزشک داروخانه بپرسید.

مصرف این دارو را همزمان با ترک سیگار شروع کنید. چسب باید روی ناحیه تمیز، خشک و بدون مو روی تنه (بالا تنه) یا بازو قرار گیرد. برای قرار دادن چسب در محل مناسب، دستورالعمل محصول را مطالعه کنید.

در صورت لزوم، قبل از استفاده از چسب، موهای خود را کنار بزنید. محل را اصلاح نکنید.

چسب را از بسته خارج کنید، نوار محافظ را جدا کرده و بلافاصله چسب را به پوست بچسبانید. به مدت 10 تا 20 ثانیه چسب را محکم فشار دهید تا مطمئن شوید که در جای خود قرار گرفته است. مطمئن شوید که لبه های چسب روی پوست قرار دارند. پس از استفاده از چسب، دستان خود را با آب بشویید. از صابون استفاده نکنید.

بهترین دوز برای فرد دوزی است که میل به سیگار کشیدن را بدون بروز عوارض جانبی ناشی از مصرف نیکوتین کاهش دهد. از دستورالعمل های پزشک به دقت پیروی کنید.  دوز مصرفی متناسب با نیاز فرد، از جمله سابقه مصرف سیگار و شرایط پزشکی تنظیم می شود.

انواع مارک های چسب های نیکوتینی دارای مقادیر متفاوتی از نیکوتین و دستورالعمل‌های مختلف برای مدت ماندگاری چسب بر روی پوست هستند (به عنوان مثال، 24 ساعته یا فقط در هنگام بیداری). با پزشک معالج یا پزشک داروخانه در مورد نوع چسب مشورت کنید. اگر فرد تمایل به مصرف سیگار دارد، ممکن است بهترین گزینه برای وی استفاده از چسب 24 ساعته باشد. اگر پچ باعث کابوس یا اختلال در خواب می شود، ممکن است لازم باشد که چسب را فقط در حالت بیداری بچسبانید (16 ساعت در روز). 

برچسب را روی پوست قرمز / بریده / تحریک شده یا روی سایر محصولات پوستی (به عنوان مثال محصولات آرایشی، لوسیون ها، پودرها) قرار ندهید. در صورت باز یا خراب بودن یا پاره شدن بسته بندی از آن استفاده نکنید. برای جلوگیری از بروز عصبانیت، در هر بار استفاده از چسب آن را روی ناحیه دیگری از بدن خود قرار دهید. قبل از استفاده ی مجدد از چسب برای یک ناحیه، حداقل یک هفته صبر کنید. اگر چسب جدا شد، از برچسب جدید استفاده کنید.

از چسب نیکوتینی بیشتر از 24 ساعت استفاده نکنید. بیش از 1 چسب بطور همزمان استفاده نکنید. بعد از برداشتن چسب نیکوتینی، آن را از وسط تا کنید تا به خودش بچسبد و در سطل زباله دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید.

هر روز از یک چسب جدید استفاده کنید، آنرا هر روز در یک زمان مشخص به کار ببرید تا زمان مصرف را به خاطر بسپارید، معمولاً هنگام بیدار شدن از آن استفاده می شود. بعد از چندین هفته، به تدریج دوز مصرفی را کاهش می دهید (قدرت چسب) تا زمانی که دیگرنیازی به جایگزینی نیکوتین نداشته باشید. تکمیل درمان با این دارو مهم است (8 تا 10 هفته). اگر بعد از دوره درمان هنوز احساس نیاز به استفاده از این دارو برای جلوگیری از سیگار کشیدن دارید، با پزشک خود مشورت کنید.

اگر بطور ناگهانی مصرف این دارو را متوقف کنید، ممکن است علائم ترک اعتیاد (مانند ولع در مصرف دخانیات، اضطراب، عصبانیت، سردرد) داشته باشید. برای کمک به پیشگیری از بروز علائم ترک، پزشک ممکن است دوز مصرفی را به آرامی کاهش دهد. احتمال صرف نظر کردن از ترک در افرادی که به صورت طولانی مدت و یا در دوزهای بالا، نیکوتین مصرف کرده اند بیشتر است. در صورت قطع مصرف و روگردانی از ترک اعتیاد، بلافاصله به پزشک معالج یا پزشک داروخانه مراجعه کنید.

اگر پس از 4 هفته استفاده از این محصول نتوانستید سیگار را ترک کنید، به پزشک خود اطلاع دهید. برخی از افراد سیگاری اولین باری که سعی در ترک سیگار دارند ناموفق هستند. ممکن است لازم باشد استفاده از این محصول را متوقف کنید و بعداً دوباره امتحان کنید. بسیاری از افرادی که بار اول نمی توانند ترک کنند، دفعه بعد موفق می شوند.

patch

مشاوره خرید آنلاین و قیمت چسب ترک سیگار نیکوتین

عوارض جانبی چسب ترک سیگار نیکوتین 

خارش خفیف، قرمزی، سوزش در محل استفاده می تواند از عوارض این دارو باشند. در صورت بروز این علائم استفاده از این محصول را متوقف کرده و بعد از 4 روز در صورت از بین نرفتن قرمزی ناشی از آن به پزشک خود اطلاع دهید. حالت تهوع، سرگیجه، گرگرفتگی، دل درد یا سردرد نیز ممکن است رخ دهد. علائم متداول ترک نیکوتین به هنگام ترک سیگار اتفاق می افتد و شامل سرگیجه، اضطراب، افسردگی یا اختلال در خواب می باشد. در صورت تداوم یا تشدید هر یک از عوارض و علائم ناشی از ترک، حتماً آن را با پزشک معالج یا پزشک داروخانه مطرح کنید.

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این دارو، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

اگر هنگام استفاده از این محصول به استعمال سیگار ادامه دهید، احتمال بروز عوارض جانبی جدی بیشتر خواهد بود. در صورت بروز هرکدام از این عوارض جانبی: تغییرات ذهنی / خلقی (به عنوان مثال، عصبانیت، اختلال در خواب، خواب های واضح/رویای زنده)، بی حسی / گزگز دست و پا، تورم دست / مچ پا / پا مصرف این دارو را متوقف کنید و بلافاصله به پزشك مراجعه کنید.

در صورت بروز هرکدام از این عوارض خطرناک جانبی: درد در ناحیه قفسه سینه، احساس گیجی، سردرد شدید، ضربان قلب سریع / نامنظم، اختلال در تکلم، ضعف در یک طرف بدن مصرف این دارو را متوقف کنید و بلافاصله به پزشك مراجعه کنید.

واکنش آلرژیک بسیار جدی نسبت به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: راش پوستی (عارضه های پوستی)، خارش/ تورم (به خصوص در صورت و زبان و گلو)، سرگیجه شدید و مشکلات تنفسی فوراً به پزشک مراجعه کنید.

چسب نیکوتین عوارض ناشی از مصرف

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

مشاوره و روانشناسی رایگان ترک سیگار

موارد احتیاطی و منع مصرف چسب نیکوتین

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به نیکوتین ، نوار چسب یا هر نوع حساسیت دیگری،  پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

همچنین قبل از مصرف این دارو، پزشک معالج یا پزشک داروخانه را از سوابق پزشکی خود به خصوص : بیماری شریان های خونی (به عنوان مثال، بیماری رینود، سکته مغزی)، دیابت، بیماری قلبی (به عنوان مثال، درد قفسه سینه، حمله قلبی، ضربان قلب نامنظم)، فشار خون بالا، بیماری کبدی، بیماری کلیوی، مشکلات مری (مانند ازوفاژیت)، زخم معده / روده، برخی از مشکلات غده فوق کلیوی (فئوکروموسیتوما)، تیروئید بیش از حد فعال (پرکاری تیروئید)، تشنج، مشکلات پوستی (به عنوان مثال، اگزما، درماتیت تماسی) مطلع سازید.

تمام داروهای مصرفی خود را (از جمله داروهای با نسخه، بی نسخه و محصولات گیاهی) پیش از جراحی به پزشک و یا دندان پزشک خود اطلاع دهید.

اگر می خواهید آزمایش MRI انجام دهید، به پرسنل اطلاع دهید که از این چسب استفاده می کنید. برخی از چسب ها ممکن است حاوی فلزاتی باشند که می تواند باعث ایجاد سوختگی جدی حین MRI شوند. از پزشک خود در مورد برداشتن چسب پیش از آزمایش سوال کنید. از پزشک داروخانه نحوه استفاده صحیح را جویا شوید.

ورزش شدید ممکن است درجه حرارت پوست را افزایش داده و میزان جذب نیکوتین از طریق پوست را بیشتر کند. با پزشک خود در مورد اثرات ورزش بر تاثیر این دارو صحبت کنید.

از قرار دادن ناحیه چسب زده شده در معرض منابع حرارتی مستقیم مانند پتوهای برقی، لامپ های حرارتی، سونا، وان آبگرم،  تخت آب گرم یا تابش مستقیم آفتاب خودداری کنید. منابع گرما باعث آزادسازی داروی بیشتری در بدن فرد شده و احتمال بروز عوارض جانبی را افزایش می دهد.

مشاوره قیمت و خرید آنلاین انواع برند های چسب نیکوتین ترک سیگار:نیکوتل |نیکوتکس|و...

چه بیمارانی چسب ترک سیگار مصرف نکنند

نیکوتین و سیگار ممکن است به جنین آسیب برساند. اگر باردار هستید در صورت امکان، بدون استفاده از محصول جایگزین نیکوتین، سیگار را ترک کنید. در دوران بارداری، این دارو باید فقط در موارد ضروری استفاده شود. در مورد خطرات و فواید استفاده از این دارو با پزشک خود صحبت کنید.

نیکوتین ناشی از سیگار کشیدن و این دارو به شیر مادر منتقل می شوند و می توانند اثرات نامطلوبی بر نوزاد شیرخوار بگذارند. سیگار کشیدن در نزدیکی نوزاد نیز می تواند به نوزاد آسیب برساند. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

کمک به برنامه ترک سیگار با خرید اینترنتی چسب نیکوتین

تداخلات دارویی چسب نیکوتین

تداخلات دارویی می تواند نحوه ی عملکرد دارو را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

برخی از محصولات ممکن است با این دارو تداخل داشته باشند: داروهایی برای فشار خون بالا (از جمله مسدود کننده‌های بتای مانند لابتالول، پرازوسین)، گشادکننده برونش / ضد احتقان (به عنوان مثال، ایزوپروترنول، فنیل افرین).

قطع سیگار می تواند نحوه دفع داروها از طریق کبد (از جمله استامینوفن، کافئین، انسولین، اگزازپام، پنتازوسین، پروپوکسیفن، پروپرانولول، تئوفیلین، داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای مانند آمیتریپتیلین / ایمی پرامین، “قرص های آب” / دیورتیک ها مانند فوروزماید) را تغییر دهد. به پزشکان خود و پزشکان داروخانه بگویید که تصمیم به ترک سیگار دارید.

سریعترین و بهترین روش ترک سیگار با چسب نیکوتین

سوء مصرف چسب ترک سیگار نیکوتین 

جویدن یا بلع این چسب مضر می باشد. در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید. علائم سوء مصرف دارو می تواند به صورت: گیجی، آبریزش، تشنج، تنفس کند / کم عمق، مشکلات شنوایی باشد.

توجه

اگر پزشک این دارو را برای شما تجویز کرده است، این دارو را به صورت سرخود به دیگران تجویز نکنید.

دوز فراموش شده

اگر تعویض چسب را فراموش کردید به محض به خاطر آوردن آن را تعویض کنید. چسب بعدی را 24 ساعت بعد تعویض کنید یا دوز بعدی را با توجه به برنامه قبلی مصرف کرده و برای جبران فراموشی، دوز دارو را دو برابر نکنید.

نگهداری

در دمای اتاق و دور از نور و رطوبت در ظرف اصلی دارو نگهداری شود. از نگهداری دارو در حمام خودداری شود. برچسب ها را تا زمان مصرف در محفظه در بسته نگه داری کنید. بلافاصله پس از برداشتن آن را استفاده کنید. اگر بسته بندی زودتر از موعد آسیب دید، بریده یا باز شد، از آن استفاده نکنید. تمام داروها باید از دسترس کودکان و حیوانات دور بمانند.

دارو ها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.

آسان ترین روش ترک سیگار به کمک چسب نیکوتین

مشاوره آنلاین قیمت خرید چسب ترک سیگار نیکوتین داروخانه

چسب نیکوتین(چسب ترک سیگار) از کجا بخریم؟ امکان خرید آنلاین چسب ترک سیگار هست ؟ آیا چسب نیکوتین در ترک موقت سیگار  موثر است ؟ قیمت خرید  برچسب موقت ترک سیگار چند است؟

جهت مشاوره سفارش و خرید چسب ترک سیگار نیکوتین  می توانید از لینک زیراقدام نمایید. همچنین با توجه به دوز مصرفی، تعداد و برند انتخابی این محصول، قیمت چسب  ترک سیگار نیکوتین متفاوت می باشد.

مشاوره قیمت چسب ترک سیگار نیکوتین

 

پرسش های متداول


به طور کلی پزشک با توجه به میزان پاسخ بیماری به دارو زمان و دوره درمان را تعیین می کند. بدین صورت که اگر درمان دیگر اثربخش نباشد یا پیشرفت کند درمان متوقف می شود. اگر درمان موفقیت آمیز باشد، دوره درمان دو سال ادامه خواهد داشت.

معمولاً 2 تا 4 ماه پس از شروع درمان با کیترودا، اثر آن مشاهده می شود. میزان اثربخشی آن به نوع سرطان، مرحله آن و شرایط بیمار بستگی دارد.

به طور کلی بهتر است خانم‌های باردار از این دارو استفاده نکنند، چرا که به نظر می رسد کیترودا می تواند به جنین آسیب رسانده و حتی باعث سقط شود. این در حالی است که معمولاً توصیه می شود که بیمار تا 5 ماه پس از اتمام دوره مصرف دارو حتی از باردار شدن هم پرهیز کند.

ریزش مو یکی از عوارض جانبی بسیار نادری است که ممکن است رخ دهد. در بیشتر مطالعات دیده شده است که ریزش مو بیشتر زمانی اتفاق افتاده است که بیمار تحت درمان هم‌زمان با کیترودا و دارو(های) شیمی درمانی بوده است.دیدگاه ها

با قوانین سین سا موافقم.
ثبت
ثبت سفارش