ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

ژل کامفور Camphor Gel

نام های تجاری:

موارد مصرف

این محصول برای تسکین خارش و درد برخی از بیماری های پوستی (مانند خراشیدگی، سوختگی جزئی، نیش حشرات، قرمزی های پوستی ناشی از بلوط سمی، پیچک سمی یا سماق سمی) استفاده می شود. منتول به عنوان یک ضد تحریک شناخته می شود و این کار را با ایجاد احساس خنکی و سپس گرم شدن پوست انجام می دهد. این حس خنکی روی پوست شخص را از احساس درد یا سوزش دور می کند. کامفور به تسکین خارش کمک می کند. حتی اگر قبلاً از محصول استفاده کرده اید، برچسب روی مواد را بررسی کنید، زیرا امکان دارد سازنده مواد را تغییر داده باشد. همچنین، محصولاتی با نام‌های مشابه حاوی مواد مختلفی هستند که برای اهداف متفاوتی طراحی شده‌اند. مصرف محصول نامناسب می تواند به شخص آسیب برساند.

زمان و نحوه مصرف

اگر از محصول بدون نسخه برای خود درمانی استفاده می کنید، قبل از استفاده از این محصول، تمام دستورالعمل های روی بسته بندی محصول را بخوانید و دنبال کنید. اگر سوالی دارید، با پزشک داروخانه مشورت کنید. اگر پزشک این دارو را تجویز کرده است، طبق دستور از آن استفاده کنید.

این محصول فقط برای مصرف موضعی می باشد. بیش از 3 تا 4 بار در روز روی ناحیه آسیب دیده استفاده نکنید. به آرامی و به طور کامل روی سطح پوست ماساژ دهید.

دست های خود را بعد از استفاده خوب بشویید مگر اینکه از این محصول برای استعمال پوست دست ها استفاده کنید. از ورود این محصول به چشم، بینی یا دهان خودداری کنید. اگر دارو به این نقاط وارد شد، با آب فراوان شست و شو دهید.

در صورت تداوم یا تشدید وضعیت بیماری بیش از 7 روز یا عود آن، به پزشک خود اطلاع دهید. اگر فکر می کنید دچار بیماری جدی شده اید، فوراً به پزشک مراجعه نمایید.

عوارض جانبی

قرمزی، گرما یا سوزش در محل استفاده می تواند از عوارض این دارو باشد. در صورت تداوم یا تشدید هر یک از عوارض، حتماً آن را با پزشک معالج یا پزشک داروخانه مطرح کنید.

به یاد داشته باشید که پزشک معالجتان این دارو را برای شما تجویز کرده چرا که بر این باور است که منافع این دارو بیشتر از عوارض آن است. بیشتر افراد با مصرف این دارو، دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

در صورت وجود عوارض جانبی جدی از جمله: تاول/تورم در محل مصرف، افزایش/درد غیرمعمول در محل مصرف، مصرف این محصول را متوقف کرده و فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

واکنش آلرژیک بسیار جدی نسبت به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: راش پوستی، خارش/ تورم (به خصوص در صورت و زبان و گلو)، سرگیجه شدید و مشکلات تنفسی فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به منتول، کامفور یا هر نوع حساسیت دیگری، پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

قبل از استفاده از این محصول، سابقه پزشکی خود را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

تمام داروهای مصرفی خود را (از جمله داروهای با نسخه، بی نسخه و محصولات گیاهی) پیش از جراحی به پزشک و یا دندان پزشک خود اطلاع دهید.

در دوران بارداری، این محصول باید تنها در موارد ضروری استفاده شود. خطرات و فواید آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

انتقال این دارو به شیر مادر مشخص نیست لذا قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی

تداخلات دارویی می تواند نحوه ی عملکرد دارو را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این یادداشت تمامی تداخلات دارویی را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید و بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

سوءمصرف

این دارو در صورت مصرف خوراکی می تواند مضر باشد، در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

زمان تمام معاینات پزشکی و آزمایش را به خاطر داشته باشید.

دوز فراموش شده

اگر از این محصول طبق برنامه منظم استفاده می‌کنید و یک نوبت از آن را فراموش می‌کنید، به محض یادآوری از آن استفاده کنید. اما اگر نزدیک زمان مصرف دوز بعدی بود، از مصرف دوز فراموش شده صرف نظر کنید. همچنین دوز بعدی را به موقع مصرف کرده و برای جبران فراموشی، دوز دارو را دو برابر نکنید.

نگهداری

در دمای اتاق و دور از نور و رطوبت نگهداری شود. از نگهداری دارو در حمام خودداری شود. برندهای مختلف این دارو نحوه نگهداری متفاوتی دارند. بسته محصول را برای دستورالعمل های نحوه نگهداری نام تجاری خود بررسی کنید یا از پزشک داروخانه بپرسید. تمام داروها باید از دسترس کودکان و حیوانات دور بمانند.

دارو ها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش