ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

یوبی کینون Ubiquinone

نام های تجاری: یوبی کینون (کوآنزیم کیو ۱۰) کو کیو-10 کوآنزیم کیو10 کوکیو10

موارد مصرف

یوبی کینون

کوآنزیم Q10 در مشکلات قلبی (به عنوان مثال، نارسایی قلبی، آنژین)، فشار خون بالا، بیماری پارکینسون، بیماری لثه و برخی بیماری های منتقل شده از طریق خانواده ها (بیماری هانتینگتون، دیستروفی عضلانی) استفاده  می شود. این دارو همچنین در کاهش تعداد سردردهای میگرنی و کاهش آسیب سلولی که ممکن است پس از جراحی یا درمان با برخی از داروهای ضد سرطانی رخ دهد، استفاده می شود. در صورت ابتلا یا احتمال ابتلا به یکی از بیماری های ذکر شده، برای مشاوره در رابطه با مراقبت و درمان مناسب با پزشک خود مشورت کنید.

کوآنزیم Q10 ماده ای است که بدن به طور معمول تولید می کند. بدن برای کمک به حفظ سلامتی از آن استفاده می کند.

برخی از محصولات مکمل های گیاهی، رژیم غذایی حاوی ناخالصی و مواد افزودنی مضر هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با برند مورد استفاده خود با پزشک داروخانه مشورت کنید.

این محصول را از نظر ایمنی یا اثربخشی توسط FDA بررسی نشده است. برای جزئیات بیشتر با پزشک خود و یا پزشک داروخانه مشورت کنید.

یوبی کینون

زمان و نحوه مصرف

این دارو باید به صورت خوراکی، طبق دستور پزشک مصرف شود. اطلاعات موجود بر روی بسته بندی محصول را مطالعه کنید. سوال های خود را، از پزشک خود یا پزشک داروخانه بپرسید.

اگر از فرم مایع یا پودر دارو استفاده می کنید، دوز مصرفی را با استفاده از دستگاه یا قاشق اندازه گیری دارو به دقت اندازه بگیرید. همچنین از استفاده از قاشق آشپزخانه به دلیل عدم دقت کافی خودداری کنید. اگر فرم مایع به صورت سوسپانسیون می باشد، قبل از  اندازه گیری هر دوز، بطری را به خوبی تکان دهید. اما در صورتی که دارو در یک لوله یا سرنگ قرار گرفته است، بعد از باز کردن آن بلافاصله، دوز را مصرف کرده و مایع باقیمانده را دور بریزید. از دستورالعمل های سازنده برای مخلوط کردن فرم پودر دارو پیروی کنید.

در صورت مصرف قرص یا یا سایر اشکال دارو، قبل از بلعیدن هر دوز، آن را کاملاً بجوید.

همچنین اگر از قرص های حل شونده در دهان استفاده می کنید، قبل از مصرف آنها دستان خود را به خوبی خشک کنید و هر دوز را روی زبان قرار دهید و اجازه دهید کاملا حل شود، سپس آن را قورت دهید.

از جویدن و خرد کردن قرص های پیوسته رهش خودداری کنید. زیرا ممکن است تمام دارو به صورت یکجا آزاد شود و خطر عوارض جانبی را افزایش دهد. همچنین، از تقسیم قرص ها خودداری کنید، مگر اینکه دارای خط تقسیم باشند یا طبق دستور پزشک یا پزشک داروخانه باشد. قرص کامل یا تقسیم شده را بدون خرد کردن یا جویدن قورت دهید.

در صورت عدم بهبود و بدتر شدن شرایط، پزشک معالج خود را در جریان امور قرار دهید.

عوارض جانبی

این محصول معمولاً عوارض جانبی بسیار کمی دارد. حالت تهوع، کاهش اشتها، ناراحتی معده یا اسهال می تواند از علائم مصرف این دارو باشد. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این عوارض، فوراً پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید.

واکنش جدی آلرژیک به این محصول به ندرت رخ  می دهد. با این حال، در صورت مشاهده علائمی همچون جوش، خارش، تورم (به خصوص در صورت، زبان و گلو)، سرگیجه شدید، دشواری در  تنفس، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

یوبی کینون

موارد مذکور، تمام عوارض جانبی این دارو را در برنمی گیرد، بنابراین در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی دیگری، آن را به پزشک خود یا پزشک داروخانه اطلاع دهید.

موارد احتیاطی و منع مصرف

پیش از مصرف دارو، در صورت حساسیت به آن یا هر نوع حساسیت دیگری،  پزشک خود یا پزشک داروخانه را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است دارای اجزای غیر فعالی باشد که موجب واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک داروخانه صحبت کنید.

همچنین قبل از مصرف این دارو، در صورت ابتلا به مشکلات پزشکی مانند دیابت یا مشکلات قلبی با پزشک خود یا پزشک داروخانه مشورت کنید.

اشکال مایع، قرص های جویدنی یا فرم های حل شونده این محصول ممکن است حاوی قند، الکل یا آسپارتام باشند. توصیه می شود که در صورت ابتلا به دیابت، وابستگی به الکل، بیماری کبدی، فنیل کتونوریا (PKU) یا هر بیماری دیگری که شما را ملزم به محدود کردن و اجتناب از این مواد در رژیم غذایی خود می کند ،در مصرف این محصول احتیاط کنید. در رابطه با مصرف بی خطر از این محصول با پزشک خود یا پزشک داروخانه مشورت کنید.

یوبی کینون

تنها در صورت نیاز از این دارو در حین بارداری استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

هنوز مشخص نیست که آیا این دارو از طریق شیر به نوزاد منتقل می شود یا خیر، به همین دلیل حتماً قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی

در صورتی که این دارو تحت نظر پزشک مصرف شود.پزشک یا پزشک داروخانه از تمام تداخلات دارویی این محصول آگاه اند و داروهای مصرفی را کنترل خواهند کرد.بنابراین بدون تایید پزشک، مصرف هیچ دارویی را شروع یا تمام نکنید، همچنین به هیچ وجه میزان دارو را تغییر ندهید.

نام تمام داروهایی که مصرف می کنید (از جمله داروهای با نسخه و بی نسخه و محصولات گیاهی) به خصوص: داروهای فشار خون بالا، "داروهای رقیق کننده خون" (به عنوان مثال وارفارین)، داروهای دیابت، داروهای کلسترول بالا (به عنوان مثال، آتورواستاتین، لوواستاتین) را با پزشک خود و پزشک داروخانه در میان بگذارید.

این یادداشت تمامی تداخلات دارویی کوآنزیم Q10 را پوشش نمی دهد بنابراین بهتر است لیستی از تمام داروهای مصرفی خود را در اختیار پزشک قرار دهید.

سوء مصرف

در صورت مصرف بیش از حد دارو و بروز علائم جدی مانند غش کردن و یا دشواری در تنفس با مراکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

توجه

از انجام منظم آزمایش های پزشکی دوره ای غافل نشوید.

دوز فراموش شده

اگر یک دوز از دارو را فراموش کردید، به محض به خاطر آوردن آن را مصرف کنید، اما اگر نزدیک زمان مصرف دوز بعدی بود، از مصرف دوز فراموش شده صرف نظر کنید. همچنین دوز  بعدی را به موقع مصرف کرده و برای جبران فراموشی، دوز دارو را دو برابر نکنید.

نگهداری

به اطلاعات نگهداری موجود در روی بسته محصول مراجعه کنید. از فرم مایع این دارو در برابر نور محافظت کنید. می توانید سول های خود را در رابطه با نگهداری دارو، از پزشک داروخانه بپرسید. همچنین داروها را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید.

دارو ها را به درون توالت و فاضلاب نریزید، مگر آن که دستورالعملی برای انجام آن ذکر شده باشد. در صورت منقضی شدن دارو و یا عدم نیاز به آن، با یک روش مناسب آن را دور بریزید.با قوانین سین سا موافقم.
ثبت درخواست
ثبت سفارش