ورود ثبت نام
ورود ثبت نام

قارچ دنبلان (ترافل) Truffles

6 فایده شگفت انگیز قارچ دنبلان برای سلامتی بدن:

قارچ دنبلان اخیرا توجه زیاد و گسترده ای را در دنیای آشپزی بخود جلب کرده و در میان سرآشپزها و دوستداران غذا محبوبیت پیدا کرده است. دنبلان نوعی قارچ است که در نزدیکی ریشه یک سری از درختان رشد میکند. این قارچ انواع مختلفی دارد از جمله دنبلان سیاه, دنبلان سفید,دنبلان تابستانی,و دنبلان سیری که تفاوت بسیار اندکی بین طعم,ظاهر و قیمت آنها وجود دارد.

علاوه بر دارا بودن طعم قوی وبویی تند, قارچ دنبلان به شدت مغذی است و دارای اثرات قدرتمندی بر روی سلامتی میباشد. در ادامه به 6 فایده شگفت انگیز این قارچ برای سلامتی بدن اشاره میشود

قارچ دنبلان سرشار از مواد مغذی پر اهمیت است.

 قارچ دنبلان دارای پروفایل تغذیه ای بسیار خوبی بوده و از بسیاری از ویتامینها و مواد معدنی غنی میباشد. در حقیقت این قارچ سرشار از کربوهیدراتها, پروتئین و فیبر بوده و حاوی اسید های چرب اشباع و غیر اشباع و میکرومغذی هایی همچون ویتامین C , فسفر, سدیم, کلسیم, منیزیم, منگنز و آهن میباشد.

طبق تحقیقات انجام شده,قارچ دنبلان یک منبع کامل پروتئین است و همه ی 9 امینو اسید مورد نیاز بدن را دارا میباشد. باید توجه داشت که این پروفایل تغذیه ای ممکن است بین انواع مختلف این قارچ متغیر باشد. به عنوان مثال, مطالعات نشان میدهد که میزان پروتئین, چربی, و فیبر در دنبلان بیابانی سفید نسبت به سایر انواع قارچ دنبلان بالاتر میباشد.

قارچ دنبلان سرشار از آنتی اکسیدانهاست.

 دنبلان منبع عالی از آنتی اکسیدانها است. آنتی اکسیدانها ترکیباتی هستند که به بدن برای مقابله با رادیکالهای آزاد کمک کرده و از آسیب اکسیداتیو به سلولها جلوگیری میکنند. بررسیهای انجام شده نشان میدهد که آنتی اکسیدانها از بسیاری جنبه ها برای سلامتی مهم میباشند و حتی میتوانند سبب کاهش خطر ابتلا به بیماریهای مزمنی همچون بیماری های قلبی, سرطان, و دیابت شوند. اگر چه مقدار دقیق آنتی اکسیدانها در انواع مختلف قارچ دنبلان ممکن است متفاوت باشد اما ثابت شده که این قارچ حاوی آنتی اکسیدانهایی همچون ویتامینC , لیکوپن, گالیک اسید,و هوموجنتیسیک اسید میباشد.

تحقیقات آزمایشگاهی نشان میدهد که قارچ دنبلان سفید و سیاه بدلیل داشتن انواع آنتی اکسیدانها, هر دو میتوانند در از بین بردن سلولهای سرطانی و کاهش التهاب موثر باشند. باید در نظر داشت که در این تحقیقات از عصاره های بسیارغلیظ قارچ دنبلان استفاده شده است. در نتیجه مشخص نیست که آنتی اکسیدانهای موجود در قارچ دنبلان تازه چه اثراتی بر سلامتی بدن دارند.

قارچ دنبلان دارای خواص ضد باکتریایی میباشد.

علاوه بر پروفایل تغذیه ای درخشان, قارچ دنبلان دارای خواص آنتی باکتریال نیز میباشد که میتواند در کاهش رشد برخی انواع باکتریها موثر باشد. در یک تحقیق آزمایشگاهی نشان داده شد که عصاره دنبلان بیابانی رشد باکتری استافیلوکوکوس اورئوس را تا 66 درصد متوقف میکند. این باکتری میتواند باعث ایجاد بیماری های زیادی در انسان شود.

همچنین در مطالعه آزمایشگاهی دیگری مشاهده شد که عصاره قارچ دنبلان بیابانی سبب کاهش رشد باکتری سودوموناس آئروژینوزا میشود. این باکتری اغلب به آنتی بیوتیک ها مقاوم است. با این حال برای تعیین اثرات آنتی باکتریال سایر انواع قارچ دنبلان و در اندازه های معمول تغذیه ای تحقیقات بیشتری نیاز است. همچنین برای  مشخص شدن تاثیر خواص آنتی بیوتیک قارچ دنبلان بر عفونتهای باکتریایی در بدن انسان, تحقیقاتی با کیفیت باید انجام شود.

قارچ دنبلان میتواند در ازبین بردن سلولهای سرطانی موثر باشد.

 برخی تحقیقات بیانگر این است که قارچ دنبلان دارای خواص ضدسرطانی قدرتمندی است, اگرچه این تحقیقات در حال حاضر به مطالعات آزمایشگاهی محدود میباشد. بطور مثال, یک بررسی آزمایشگاهی نشان داد که ترکیبات بدست آمده از انواع مختلف قارچ دنبلان در متوقف کردن رشد سلولهای سرطانی کبد, شش, روده, و سینه موثر میباشند.. در تحقیق آزمایشگاهی دیگر نشان داده شد که عصاره بدست آمده از قارچ دنبلان انواع سفید و سیاه دارای خواص ضد سرطانی بر روی سلولهای سرطانی رحم, سینه,و روده میباشد.

با این وجود برای ارزیابی تاثیرات خوردن قارچ دنبلان (و نه مصرف عصاره غلیظ آن) بر رشد سلولهای سرطانی در انسان مطالعات بیشتری نیاز است.      

قارچ دنبلان میتواند التهاب را کاهش دهد.

 التهاب بخش حیاتی از عملکرد سیستم ایمنی است که از بدن در برابر بیماریها و عفونتها دفاع میکند. با این وجود, التهابات زیاد در طولانی مدت منجر به ایجاد بیماری مزمن میشود.  برخی تحقیقات بیانگر این است که قارچ دنبلان میتواند به بهبود التهاب کمک کرده و در نتیجه سلامتی و ایمنی کلی بدن را تقویت کند.

در یک تحقیق آزمایشگاهی نشان داده شد که ترکیبات ویژه ای در قارچ دنبلان انواع سفید و سیاه وجود دارد که فعالیت یک سری از آنزیمهای فعال در فرآیند التهابی را متوقف میسازند. بررسیهای آزمایشگاهی دیگر هم نشان میدهد که قارچ دنبلان از طریق جلوگیری از ایجاد رادیکالهای آزاد میتواند سبب کاهش خطر آسیبهای سلولی و التهاب شود.

با این حال, برای ارزیابی تاثیرات خوردن مقادیر معمول قارچ دنبلان بر روی التهاب در انسان بررسیهای بیشتری نیاز است.

قارچ دنبلان را میتوان به آسانی به رژیم غذایی اضافه کرد.

 اگرچه قبلا قارچ دنبلان ماده غذایی گران و مخصوص غذاهای لوکس به شمار میرفت, ولی امروزه راههای زیادی وجود دارد که از طریق آنها میتوان بدون پرداخت مبالغ هنگفت این قارچ را به رژیم غذایی خود اضافه کرد. امروزه قارچ دنبلان سیاه به عنوان یکی از متداولترین انواع این قارچ, به طور گسترده در مارکتها و فروشگاه های آنلاین موجود میباشد و با قیمتهایی بسیار پایینتر از سایر انواع این قارچ همچون دنبلان سفید به فروش میرسد. اگر چه هر اونس (28 گرم) از این قارچ قیمت بالایی دارد ولی حتی مقدار کمی از آن هم میتواند در بهبود رژیم غذایی موثر باشد.

برای یک تزیین خوش طعم و خوش بو, میتوان از برشهای نازک قارچ دنبلان بر روی سالاد, سوپ, و یا غذاهای اصلی استفاده کرد. گزینه دیگر ترکیب کردن مقدار کمی قارچ دنبلان با روغن زیتون یا کره(در دمای محیط) و اضافه کردن آن به دستور غذایی برای ایجاد طعمی متفاوت میباشد. همچنین از آن میتواند در انواع سسها, پاستا, ریزوتو و غذاهای گوشتی یا دریایی استفاده کرد.

نتیجه گیری

 دنبلان نوعی قارچ خوش طعم است که در انواع غذاها استفاده میشود. علاوه بر مزه و بوی متفاوت, قارچ دنبلان از ارزش تغذیه ای بالایی برخوردار بوده و غنی از آنتی اکسیدانها میباشد و میتواند خواص آنتی باکتریال, ضد سرطان و ضد التهاب هم داشته باشد. با این وجود مطالعات انجام شده بیشتر محدود به بررسیهای آزمایشگاهی و با استفاده از عصاره غلیظ قارچ دنبلان میباشد  و مشخص نیست تاثیر فواید مطرح شده در بدن انسان چگونه است. با این حال, مصرف مقدار کم این قارچ هم میتواند مفید باشد و برای افزایش فواید بالقوه آن بهتراست در کنارسایر مواد غذایی سالم مصرف شود.

 

با قوانین سین سا موافقم.
ثبت